پزشکی در ایتالیا

مقایسه هزینه های تحصیلات پزشکی و انتخاب دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا و چین

مقدمه

تحصیل در خارج از کشور با هزینه هایی همراه است. علی الخصوص تحصیلات پزشکی که میتواند هزینه های زیادی به دانشجویان و خانواده ایشان تحمیل کند. در این مقاله هزینه های تحصیل پزشکی و زندگی در کشورهای مختلف بررسی و مقایسه شده و از بین آنها پزشکی در ایتالیا و پزشکی در چین بعنوان هدف انتخاب می شوند.

کلام آغازین:

انجمن اپلای پدیا می کوشد که محتوای تولیدی در زمینه آموزش و تحصیلات (Academic-Education) سه پارامتر اصلی یک محتوای استاندارد را دارا باشد.

  • مفید باشد
  • دقیق باشد
  • معتبر باشد

امید است که با مشارکت افراد خلاق و خبره در انجمن، برترین ها را برای مخاطبین ارجمند تدارک ببینیم. 

ارائه ی خدمات آموزشی و تحصیلی در حوزه پزشکی

آغاز فعالیت انجمن، در زمینه ارائه اطلاعات مربوط با تحصیلات پزشکی در دو کشور ذیل بوده است: 

  • پزشکی در چین
  • پزشکی در ایتالیا

هدف از انتخاب این دو کشور در راستای تحصیلات بین المللی در حوزه پزشکی چه بوده است؟

پذیرش تحصیلی در حوزه پزشکی، در بسیاری از کشورهای جهان بسیار رقابتی است. عرضه و تقاضای آموزشی در این حوزه کمی نامتعادل است. ایالات متحده یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات و محتوای آموزشی است. اما تحصیلات پزشکی حتی در این کشور نیز محدود و با ظرفیت کم است. در ادامه با مقدمه ای از مسائل مادی و هزینه های تحصیل پزشکی به پاسخ سوال اخیر می پردازیم.

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

بررسی مسائل مالی در تحصیلات پزشکی

بسته به اعتبار مدارس پزشکی در هر کشور، دانشجویانی که بسیار مشتاق هستند، شهریه های قابل توجهی می پردازند. متوسط شهریه پزشکی در ایالات متحده آمریکا حدود ۳۵ هزار دلار در سال است. و این رقم در بریتانیا حدود ۵۳ هزار دلار در سال می باشد. همچنین حداقل شهریه های دانشگاه های پزشکی کانادا را نیز ببینید. (۲۰ هزار دلار آمریکا)

بورسیه پزشکی دانشگاه هاروارد

این در حالیست که در سال تحصیلی ۱۵/۱۴ بورسیه پزشکی دانشگاه هاروارد؛ به میزان ۵۲ هزار دلار شهریه و ۲۷ هزار دلار هزینه زندگی که مجموعا ۸۲ هزار دلار برای یک دانشجوی پزشکی سال اول، بوده است.

شهریه دانشگاه های پزشکی در آلمان

هزینه دانشگاه های پزشکی آلمان (از نوع پابلیک یا عمومی) رایگان است.(ترمی حدود ۲۹۰ یورو بصورت دقیق). اما شهریه یک دانشگاه پزشکی خصوصی در آلمان حدود ۲۰ هزار یورو است.

هزینه های تحصیل پزشکی در چین

هزینه های تحصیل پزشکی در چین چگونه است؟ برای مثال دانشگاه علوم پزشکی پکینگ (Peking University)  ۱۷۲ دلار اپلیکیشن فی و ۳۵۵۰ دلار شهریه سالانه دارد. اما بطور متوسط دانشگاه های علوم پزشکی چین شهریه بین ۳۳۰۰ سه هزار و سیصد تا نه هزار و نهصد ۹۹۰۰ دلار در سال دارند.

اما یکی از مزیت های تحصیل پزشکی در چین، دریافت فاند و بورسیه پزشکی است.

در انتخاب هر دو کشور ایتالیا و چین، پارامترهای ذیل تعیین کننده بودند.

مهاجرت تحصیلی : دانشجو باید به مکان دیگری تقل مکان کند.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی

تحصیلات پزشکی مطمئن و معتبر و در حد استانداردهای آموزشی بین المللی

تحصیل پزشکی در حالت کم دغدغه (با فاند تحصیلی و بورسیه پزشکی)

وجود یا عدم وجود آزمون ورودی جهت پذیرش پزشکی

تحصیل پزشکی در چین

مزیت های تحصیل پزشکی در چین نسبت به پزشکی ایتالیا بیشتر است. اما در هر حال تحصیل در سطح آسیا محسوب می شود. تحصیل پزشکی در چین می تواند حتی بدون آزمون ورودی باشد! نه لزوما در همه موارد و به شکل یک قاعده کلی. تحصیل پزشکی در چین همچنین به زبان انگلیسی آموزش داده می شود. امکانات رفاهی و زندگی در بعضی شهرهای چین در حد ایالات می باشد. ارتباطات و تعاملات آکادمیک در دانشگاه های علوم پزشکی چین همچنین برجسته و قابل توجه است.

مزیت برتر و برجسته تحصیلات پزشکی در چین:

مزیت برتر و برجسته تحصیل پزشکی در چین می تواند شرایط دریافت فاند تحصیلی و بورسیه های پزشکی در دانشگاه های پزشکی چین، عنوان شود. شهریه دانشگاه های علوم پزشکی در چین بسیار کمتر از ایالات می باشد. اما با این حال موقعیت های بورسیه دولتی، استانی و کشوری در حوزه پزشکی در چین وجود دارد. ادامه تحصیل در رشته های پزشکی با دریافت بورسیه تحصیلی مزیت رقابتی ویژه ای است که دانشگاه های پزشکی چین را زبانزد می کند. ما قبلا لیستی از دانشگاه های علوم پزشکی در چین با فاند و بورسیه تحصیلی آماده کرده ایم. با مطالعه آن اطلاعات بیشتری حاصل نمائید.

 

هزینه های تحصیل پزشکی در خارج از کشور، بورسیه پزشکی، پذیرش پزشکی، فاند پزشکی، مقایسه اپلای پدیا

تحصیلات پزشکی در ایتالیا و مزیت های برجسته دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا

تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا، مطابق با استانداردهای بین المللی و اروپایی؛ معتبر؛ همچنین در سطح استانداردهای پزشکی در ایالات؛  شناخته می شود. تحصیل پزشکی در ایتالیا در سطح و کلاس بین المللی است. امکانات آموزشی و تمارین بالینی و تسهیلات رفاهی زندگی در کنار هم فراهم است. (اغلب دانشجویان آمریکایی تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی میلان و پاویا و رم را ترجیح می دهند.)

مزیت های تحصیل پزشکی در ایتالیا:

اکثر خواسته های یک دانش آموز فارغ التحصیل در دبیرستان های آمریکا را برآورده می کند.

تحصیل در قاره سبز، در سطح و کلاس دانشگاه های آمریکایی ضمن رعایت کلیه استانداردهای بین المللی

تطبیق پذیری واحد ها در کالیفرنیا (بعضی دانشگاه ها)،

تحصیل، آموزش و تمرین بالینی همه به زبان انگلیسی صورت می پذیرد.

 ضمن اینکه فرصت یادگیری زبان مادری آلپاچینو نیز مهیا است! زبان ایتالیایی، از حیث، گستردگی، ششمین در جهان است.

عدم نیاز به ارسال انگیزه نامه، Essay و حتی توصیه نامه!

عدم تاثیر سن داوطلب، و عدم تاثیر چشمگیر معدل در اخذ پذیرش تحصیلی

معایب تحصیل پزشکی در ایتالیا:

تصمیم گیری در مورد پذیرش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا را تنها امتیازات یک آزمون مشخص می کند. آزمونی که همه ساله توسط دانشگاه کمریج طراحی می شود. به زبان انگلیسی است. و مام آن آژمون آیمت (IMAT Examination) است.  

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا چقدر است؟

هزینه ­های تحصیل در مدارس پزشکی عمومی ایتالیا (۴۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال) است. حتی اروپای شرقی (مجارستان، اسلواکی و غیره) سالانه حدود ۹۰۰۰ یورو شهریه دریافت می کنند.

مقایسه ی پزشکی آلمان در مقابل پزشکی ایتالیا

یک نکته ناگفته در مورد پزشکی آلمان در برابر پزشکی ایتالیا این است که؛

در دانشگاه های پزشکی پابلیک ایتالیا که نرخ شهریه پایینی دارند؛ آموزش به زبان انگلیسی است. اما در دانشگاه های پابلیک آلمان تحصیلات پزشکی تنها به زبان آلمانی ارائه می شود. همچنین آزمون ورودی پزشکی آلمان نیز به زبان آلمانی برگزار می شود. و علاقمندان بایست ابتدا به زبان آلمانی مسلط شوند. تا بتوانند از سد رقابت در پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پزشکی بدون شهریه با موفقیت عبور کنند.

اما پزشکی ایتالیا علاوه بر اعتبار بین المللی دانشگاه های عمومی آن این حسن را نیز دارند که؛ به زبان انگلیسی خدمات آموزشی خود را ارائه می دهند. همچنین آزمون ورود به رشته های پزشکی در ایتالیا نیز به زبان انگلیسی برگزار می شود.

تجربه ای شگرف با تحصیلات پزشکی در ایتالیا

 تحصیل پزشکی در پاویا تجربه شگرفی را برای شما رقم می زند. ادامه تحصیل در سطوح تخصصی در ایالات متحده نیز با تحصیل در پاویا به راحتی در دسترس است. پاویا اولین مرکز انجام عمل جراحی قلب به روش رباتیک است. با تحصیلات پزشکی در ایتالیا، نقل و انتقالات دانشجویی در سطح اروپا در دسترس است. و بسیاری مزیت های دیگر که از اهداف این مقاله فاصله دارد. اما شما می توانید در مقاله ی صفر تا صد اپلای پزشکی در ایتالیا با ابعاد و جزئیات بیشتری روبرو شوید.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

سپاس ویژه از نگاه های گرم شما.

دوستدار و آرزومند موفقیت شما؛ سعید نویسنده مستقل در اپلای پدیا

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن