پزشکی در ایتالیا

مدارس بین المللی پزشکی در ایتالیا (اروپا)

کلیات تحصیل پزشکی در اروپا - ایتالیا

دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان در ایتالیا

افرادیکه پیگیر اخبار تحصیلات خارج از کشور هستند؛ به خوبی به یاد می آورند که تقریبا از هفت، هشت سال قبل وزارت آموزش و تحصیلات آکادمیک ایتالیا اعلام کرد؛ که دانشگاه های ایتالیا علی الخصوص مدارس پزشکی در این کشور اروپایی موظف به برگزاری دوره های آموزشی به زبان انگلیسی هستند. تقریبا از سال ۲۰۰۹ میلادی، دانشگاه های دولتی ایتالیا برنامه های آموزش پزشکی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. دانشگاه های پاویا و میلان نخستین دانشگاه هایی بودند که  برنامه های آموزش پزشکی خود را به زبان انگلیسی ارائه دادند. 

درسال جدید (سال ۲۰۱۸) بیش از ۹ دانشگاه پزشکی در ایتالیا، برنامه آموزشی و آکادمیک پزشکی خود را به زبان انگلیسی  ارائه می نمایند.  منجمله: دانشگاه – شهر پاویا (City – University in Pavia, Italyدانشگاه پزشکی میلان، دانشگاه پزشکی رم، دانشکده پزشکی در تورین، دانشگاه پزشکی بولونیا، دانشگاه پزشکی ناپل و دانشگاه پزشکی بری .

ویژگی های کم نظیر دانشگاه های پزشکی ایتالیا

پزشکی در ایتالیا، ارزانترین و با کیفیت ترین تحصیلات پزشکی در سطح اروپا و چهان

دانشگاه های ایتالیایی که پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، در بین دیگر دانشگاه های پزشکی جهان از متنوع ترین برنامه های آموزشی با رعایت ارزان بودن برنامه های آموزش پزشکی ارائه شده برخوردارند. به جرات می توان گفت تحصیلات پزشکی درایتالیا، دارای ویژگی هائی بی نظیری همچون، ایجاد شرایط عالی برای اقامت، تحقیق و کار بالینی در اروپا و حتی فراتر از اروپا (ایالات متحده) را دارا می باشد. با تحصیل در برنامه های آموزشی پزشکی در ایتالیا، دست یابی به سطح راضی کننده شغلی و کاری و زندگی روشن در آینده حرفه ای، دور از توقع و دسترس نیست.

هزینه های تحصیل پزشکی مقرون به صرفه

تحصیلات پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در اروپا - ایتالیا

جالب توجه است که هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های پزشکی ایتالیا که بین ۴۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال  برای اروپایی ها و غیر اروپایی ها متغیر است. این مهم باعث شده است که تحصیلات در مدارس پزشکی ایتالیا حتی دربین متقاضیان اروپایی نیز از اقبال ویژه ای برخوردار باشد. این مهم حاکی از آن است که شما داوطلبان و علاقمندان ایرانی تحصیل در رشته ها و گرایش های پزشکی، دندان پزشکی و دارو سازی در ایتالیا، بایست با رقبای قدرتمندی از اروپا و دیگر نقاط دنیا، بر سر کسب صندلی در دانشگاه پزشکی رقابت کنند.

در پست های بعدی، با راه ها و شگردهای اصولی و کاربردی آماده شدن جهت نیل و دستیابی به دانشگاه ها و مدارس پزشکی ایتالیا علی الخصوص در بازه های زمانی مختلف (یک ساله، نه ماهه، شش ماهه، و غیره ) آشنا خواهید شد.  

اپلای پیدیا، اولین مرکز کوچینگ آکادمیک پارسی – با مدیریت دانشجویان

دوستانمان را به این جمع حرفه ای دعوت نمائیم. WWW.ApplyPedia.ir

What is your idea about this Post?

0%

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن