تحصیلات بین المللی

تحصیلات بین المللی: مقایسه دستاوردها در برابر هزینه ها

تحصیلات بین المللی بیش از پیش مورد توجه و استقبال مردم در امر مهاجرت قرار گرفته است. همانگونه که در مقاله “آمار و اطلاعات مرتبط با تحصیلات بین المللی در کشورهای پر ترافیک” عنوان شد، با درک ارزش آموزش و تحصیلات آکادمیک برای کسب موفقیت حرفه ای از سوی بسیاری از افراد، تحصیلات بین المللی در دهه های اخیر رشد چشمگیر داشته است. به گونه ای که تقریبا سه چهارم (۷۴٪) والدین در سراسر جهان، اهمیت تحصیلات بین المللی را درک کرده و در نظر دارند فرزندان خود را آماده تحصیلات دانشگاهی نمایند. اما تحصیلات بین المللی شامل ریسک ها و چالش های خاص خود است. “ترک نقطه امن خود به قصد ادامه تحصیل در فرهنگ و تمدنی نو و جدید” علاوه بر حس دوری از دوستان و خانواده هزینه بر نیز می باشد. بنابراین بر هر دانش آموز یا دانشجوی بلند اندیشی ضرورت پیدا می کند که با برنامه ریزی مدون و باچشمانی باز ضمن داشتن اطلاعات همه جانبه دست به انتخاب و اپلای جهت اخذ پذیرش از کالج یا دانشگاه هدف بزند.

در ادامه به ارائه الگوی اولیه و مقدماتی از اندیشیدن و در نظر گیری مواردی که ممکن است جهت گام بر داشتن در مسیر تحصیلات بین المللی به آن برخورید، ارائه می شود. امید است که آگاهی و آمادگی قبلی ازاین مهم بتواند به شما کمک شایانی نماید.

۱- هزینه ها (The Costs)

هزینه ها و مسائل مالی مورد توجه همه انسان ها است. بطور کلی، کسب ارزش همیشه با مخارج زمانی و پولی همراه بوده است. و در سیستم منطقی انسان ها، هر ارزش هزینه معقول و مرسوم خود را دارد. در این بخش لازم است لیستی از هزینه هایی که یک دانشجو برای تحصیل در محیط بین المللی و در کشور و دانشگاه مقصد با آن مواجه است، را آماده نمائید.

هزینه های تحصیلات بین المللی، اپلای پدیا، Study abroad costs

۲- مقایسه دستآوردها (Achievement Comparison)

تحصیل در محیطی بین المللی و به زبان رسمی بین المللی، در مقایسه با تحصیل به زبان محلی و در محیط امن، برای هر شخص جنبه های مختلفی دارد. در این قسمت، لازم است که به همراه دیدگاه دیگر دانشجویان یا افراد با تجربه به بررسی دستاوردها در حالت مقایسه بپردازید.

study abroad Achievement Comparison

۳- جستجو و یافتن موقعیت های متناسب (Proper Selection)

ازدیاد گزینه های موجود از دانشگاه های خارج کشور باعث سردرگمی و عدم قطعیت در انتخاب میشود. معمولا دانشجویان با فیلترهایی چون –هزینه ها، اعتبار آکادمیک، شرایط کاری آینده، ارتباطات آکادمیک– و غیره انتخاب های خود را جهت دار و محدود می کنند. به هر حال انتخاب متناسب به معنی تطابق توانمندی و پتانسیل دانشجوست با شرایط و شخصیت شریک آینده زندگی وی (کالج، دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی).

موقعیت های متناسب، کالج، تحصیلات بین المللی

۴- تهیه پیش نیاز ها (Prerequisites Addressing)

پیش نیازهای تحصیل در خارج کشور متعدد و ویژه هستند. برنامه ریزی برای کسب پیش نیازهای اولیه می تواند به طرز چشمگیری روند نام نویسی در موقعیت های موجود را تسریع و تسهیل نماید. پس از انتخاب، با مراجعه به منابع اطلاعاتی منتشره از سوی کالج یا دانشگاه هدف، لیستی از مدارک مورد نیاز را تهیه کنید.

۵- آماده سازی و تدارک بهترین اپلیکیشن اپلای (The Reliable Admission Application (RAA))

آیا این دانشجو از لحاظ شرایط تحصیلی در دانشگاه ما موفق خواهد بود؟

ابعاد شخصیتی و فکری دانشجو با شرایط دپارتمان و دانشگاه ما تطابق دارد؟

دانشگاه های خارج از کشور اغلب هنگام دانشجو گزینی این دو سوال اساسی را مطرح می کنند. اپلیکیشن شما باید به این سوالات پاسخ دهد.

اپلیکیشن اپلای، Apply, Application, applypedia

عمل، کلیدی برای همه موفقیت هاست.

۶- اقدام (Submitting the RAA)

ارسال اپلیکیشن اپلای جهت اخذ پذیرش تحصیلی یا بورسیه تحصیلی، اکثرا به صورت آنلاین و نیازمند آپلود کردن مدارک پیش نیاز به همراه پاسخ به بعضی سوالات مطرح شده در فرم های آنلاین می باشد. دانشجویان بایست دقت لازم را در ارائه پاسخ به سوالات انگیرشی و چالشی فرم های آنلاین به کار ببندند.

۷- پیگیری نتایج (Suing for Outcomes)

بر عکس برداشت بسیاری از دانشجویان گرامی، ارسال اپلیکیشن اپلای پایان کار نیست. اما، پیگیری قدم اول مسیر موفقیت شما را رقم می زند. بعد از بررسی اولیه اپلیکیشن اپلای، ممکن است مدارک دیگری توسط دانشگاه درخواست شود. مکاتبات آکادمیک با آفیسر پذیرش در این مرحله به شدت مهم و بحرانی است. لطفا این مرحله را دست کم نگیرید.

ویزای دانشجویی، ویزای تحصیلی، اپلای پدیا

۸- مصاحبه، ویزا (Interviewing, Visa)

اغلب، علاقمندان تحصیلات بین المللی به همراه فاند و بورسیه تحصیلی ممکن است مصاحبه نیز داشته باشند. در سفارتخانه بعضی کشورها مصاحبه قسمت اصلی و حیاتی جهت صدور ویزای دانشجویی می باشد. مثل کشور ایالات. اغلب دانشجویان مصاحبه را در آزمون آیلتس تجربه می کنند، اما مصاحبه های ویزا بسیار سرنوشت ساز است. و همین حساسیت باعث کاهش کارایی شخصیتی در بسیاری از دانشجویان می شود. اکثرا دانشجویان در همکاری با مشاور تحصیلی خود، راهکارهایی خلاقانه جهت انجام مصاحبه ای موفق خواهند یافت.

مصاحبه، ویزای دانشجویی

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن