پزشکی در ایتالیا

دانشجویان اغلب هزینه های زندگی و تحصیلات پزشکی ایتالیا را از چه راه هایی تامین می کنند؟

آپشن های پیش رو جهت تامین هزینه ها تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ایتالیا کدامند؟

مقدمه ای از گزینه های مختلف تامین مالی جهت تحصیلات پزشکی در ایتالیا

همانطور که در این مطلب نشان داده می شود، گزارشات دانشجوهای قبلی حاکی از آن است که احتمالا دانشجویان با خانواده ­های با سطح مالی متوسط و یا پایین می ­توانند برای تامین هزینه های زندگی و تحصیلات پزشکی در ایتالیا گزینه­ های مختلفی پیش رو داشته باشند. سعید می گوید که به اندازه کافی گزینه های گوناگون پیش روی دانشجویان وجود دارد. گزینه هایی نظیر دریافت وام دانشجویی ، کار دانشجویی و دریافت کمک هزینه های تحصیلی. که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

صبر نکن زمان هرگز بر نخواهد گشت!

بورسیه های تحصیلی در پزشکی ایتالیا

بورسیه های تحصیل پزشکی و کمک هزینه های زندگی در ایتالیا

و اما در خواست کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه تحصیلی، ساده ترین گام برای شروع تامین مالی کردن تحصیل و زندگی در ایتالیا است. در ایتالیا کمک هزینه ­های تحصیلی توسط دولت تامین می­ شود و از طریق دفاتر “EDiSU” در سراسر کشور پخش می­گردد. هزاران کمک هزینه تحصیلی به هر دانشگاه اختصاص داده شده و این کمک هزینه ها به دانش ­آموزان بر اساس درآمد خانواده و میزان دست آورد های علمی آنها تعلق میگیرد. توجه داشته باشید که داشتن هر گونه مدرک تحصیلی پیشین درهر رشته یا تکرار هر سال تحصیلی باعث می شود که به صورت اتوماتیک از لیست دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی پزشکی در ایتالیا محروم شوید. بورسیه تحصیلی می­تواند تا ۴۸۰۰ یورو در سال برای هر دانش ­آموز محاسبه گردد و شامل غذای رایگان در غذا خوری – کافه تریا، هزینه­ های کالج، خوابگاه، هزینه­های تحصیلی و در نهایت پرداخت پول نقد شود.

اجازه کار حین تحصیل و اینکه تا چه مقیاسی می شود روی آن به عنوان پوشش دهنده هزینه ها حساب کرد.

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

کار حین تحصیل و مشاغل دانشجویی

یکی از راه های تامین هزینه های زندگی و تحصیلات پزشکی در ایتالیا کار دانشجویی است. اجازه کار برای دانشجویان خارجی یا غیر اروپایی از طریق اقامت دائم، همچنین اقامت کوتاه مدت دانشجویی وجود دارد. اجازه کار برای کسانی که مجوز اقامت دانشجوئی دارند به مشاغل پاره وقت محدود می­شود. (تا ۲۰ ساعت در هفته). مشاغل پاره وقت به طور کلی در کافه ­ها، هتل­ ها در دسترس است. اما باید توجه داشته باشید که انجام ۲۰ ساعت کار دانشجوئی معمولاً در طول سال­های اولیه تحصیل کمی دشوار است. زیرا شما احتمالاً با کمبود دانش زبان ایتالیایی مواجه خواهید بود. توجه داشته باشید که بعضی از شهرها، معمولا شهرهای جنوبی و کوچکتر، بیشتر مشکل بیکاری دارند. بنابرین انتخاب شهر برای کاری که در نظر دارید انجام دهید مهم به نظر می رسد. دانشگاه­ ها اغلب مشاغل کوچک را برای دانش ­آموزان ارائه می­ دهند. که می­تواند شامل آموزش درس، کار در کتابخانه ­ها، آزمایشگاه­ها، دفاتر دانشگاه و … باشد. و معمولا تنها شامل چند ساعت کار در هفته میشوند.

وام دانشجویی جهت تحصیلات پزشکی در ایتالیا

نقش وام های دانشجویی در پوشش هزینه های جاری تحصیل

یکی دیگر از گزینه های تامین مالی جهت پوشش هزینه های زندگی و تحصیلات پزشکی ایتالیا اخذ وام های دانشجویی است. که اغلب شامل محدودیت هایی برای دانشجویان بین المللی است. وام­ های اعطائی دانشگاه ­ها و موسسات وابسته معمولا مبالغی چند هزار یورویی هستند. وام دانشجویی بیشتر برای گذراندن دوره­ های مشقت، سختی و مقطعی مناسب است. نه اینکه بتوانند تمام هزینه های ۶ سال تحصیل  پزشکی را تامین کنند. به عنوان یک مشاوره دوستانه ،توصیه می کنم اطمینان حاصل کنید که حداقل سال اول و یا دو سال اول حمایت مالی از طرف خانواده را داشته باشید. سال اول پر از هزینه است و اگرچه تمام گزینه­ های فوق ممکن است بتوانند کمک کننده باشند اما ، در سال اول شما بخاطر مشغله تحصیل، زمان زیادی برای فکر کردن در مورد تهیه پول را ندارید.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

  • شاید سال دیگر آرزو کنید که ای کاش از امروز شروع میکردید

what's your idea about this text?

امتیاز کاربران: 0.55 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن