دکترای دارو سازی

معرفی رشته داروسازی،چشم انداز حرفه ای در داروسازی

بازار دارویی، در حال حاضر ارزش ۳۰۰ میلیون دلاری دارد. حوزه دارو سازی چه از نوع شیمیای و چه طبیعی به طور مداوم در حال رشد و توسعه در زمینه های مختلف تحقیق، توسعه، آزمایش و توزیع، می باشد.

­

مقدمه ای از علم و حرفه ی داروسازی:

معرفی رشته داروسازی در اپلای پدیا .در طول تاریخ پزشکی، داروسازان به طور مداوم با داشتن درک عمیق از علم شیمی و داروها به ارائه درمان هایی که کیفیت زندگی را برای میلیون ها نفر بهبود بخشیدند، متعهد شده اند. بازار دارویی، در حال حاضر ارزش ۳۰۰ میلیون دلاری دارد. حوزه دارو سازی چه از نوع شیمیای و چه طبیعی به طور مداوم در حال رشد و توسعه در زمینه های مختلف تحقیق، توسعه، آزمایش و توزیع، می باشد. با رشد و توسعه این حوزه، ایجاد شغل های بیشتر برای متخصصین این حوزه نیز فراهم خواهد شد. راهنمای روند تبدیل شدن به یک داروساز مجاز به همراه دیگر اطلاعات مرتبط، نظیر اطلاعات در مورد حقوق متخصصان داروساز، چشم انداز و نرخ رشد مشاغل در صنعت داروسازی و چگونگی رشد صنعت داروسازی، تخصص های پر طرفدار در صنعت داروسازی و غیره  بخشی از اطلاعات پیش نیاز جهت انتخابی متناسب در تحصیلات بین المللی در حوزه دارو سازی می باشد. تحصیلات کم دغدغه با اپلای پدیا. با مجله اپلای همراه باشید. معرفی رشته داروسازی

داروسازی، تحصیلات بین المللی، دارو،

مبانی شغلی داروسازی:

جهت معرفی رشته داروسازی همین بس که، در مسائل بهداشتی و سلامت، داروخانه ها در خط مقدم حصول اطمینان از دریافت دارو و درمان مناسب یک بیمار  هستند.

کار در کنار پزشکان و همکاری با شرکت ها و انستیتوهای داروسازی عمومی و خصوصی، باعث شده داروسازان مسئولیت بزرگی جهت اطمینان از اقدامات مرتبط با تولید و تجویز صحیح اقلام دارویی در فرایند درمان دارا باشند.

با این رنج وسیع و گسترده مسئولیت ها، اغلب سال ها طول می کشد تا اطمینان حاصل شود که یک متخصص داروساز، مهارت ها و دانش لازم برای کار حرفه ای و مجاز در این زمینه را به دست آورده است.

تحصیلات بین المللی داروسازی:معرفی رشته داروسازی

کسب علم و دانش در زمینه داروسازی در خارج از کشور اغلب به صورت مستقیم از مقطع دبیرستان وجود دارد. در ایالات متحده ادامه تحصیل در رشته داروسازی بعد از فارغ التحصیلی موفق در مقطع لیسانس یکی دیگر از روش های متخصص شدن در حوزه داروسازی محسوب می شود. موسسات علمی و دانشگاهی راه های متعدد برای مشتاقان داروسازی آماده به کار سخت، فراهم نموده اند تا ایشان بتوانند بسته به تلاش خود از دریای پر عظمت علم شیمی و دارو سازی سیر آب شوند. شما می توانید با مطالعۀ “مسیرهای آکادمیک موجود برای تبدیل شدن به یک داروساز حرفه ای” اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورید.

معرفی رشته داروسازی در عمق

پس از اینکه یک بیمار به دکتر خود مراجعه کرده و یک نسخه از داروهای تایید شده دریافت می کند، داروسازان، داروهای موجود در آن نسخه را برای بیمار آماده می کنند.

اگر چه ممکن است به نظر تبادلی مستقیم و ساده بنظر برسد، اما متخصصین داروسازی باید از دانش گسترده خود در راستای آماده سازی دارو در دوز تجویزی، مقررات، آلرژن ها و واکنش های شیمیایی برای هر بیمار که به آنها تجویز می شود، استفاده کنند.

سلامت عمومی، ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری نیز موضوعاتی است که برای داروسازان اهمیت حیاتی دارند. در این راستا، با کمک دستیار یا تکنسین در راستای ارتقای آگاهی عموم مردم در مورد سلامت و بهداشت نیز همکاری می کنند. متخصصین داروساز را می توان در همکاری با سازمانهای مختلف یافت. از داروخانه ها و انستیتوهای دارو سازی خصوصی گرفته تا بیمارستان ها و مراکز ارائه دهنده امکانات درمانی بلند مدت. معرفی رشته داروسازی

حقوق داروساز و دستمزد متخصصین داروسازی

حقوق متخصصین داروخانه در سراسر ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ بطور متوسط بالغ بر ۱۲۱،۵۰۰ یکصد و بیست و یک هزار دلار بوده، هرچند که در جایگاه های شغلی پیشرفته تر یا کسب سالها تجربه در حوزه داروسازی می توان انتظار داشت که دستمزد بیشتری را به دست آورند. این نیز بیشتر مربوط به داروسازانی است که در کشورهای مختلف تمرین و فعالیت می کنند.

چشم انداز و نرخ رشد در حرفه داروسازی

چشم انداز رشد حرفه ای در حوزه داروسازی:

 طبق آمار رسمی انتظار می رود که مشاغل داروسازان بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۴ سه درصد رشد داشته باشد. – به عبارت دیگر ۹،۱۰۰ شغل در این مدت. این رقم در سراسر کشور متفاوت است.

معرفی رشته داروسازی

امیدوار هستیم که این نوشته خلاصه ای از مفاهیم کلی در حوزه داروسازی را منتقل نموده باشد. در ادامه با مطالعه مقاله “مسیرهای آکادمیک موجود برای تبدیل شدن به یک داروساز حرفه ایمجله اپلای را همراهی نمائید.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 4.45 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن