تحصیلات پزشکی

برترین ژورنالها و انجمن های محبوب دندانپزشکی را بشناسیم

    از آنجایی که دندانپزشکی، حوزه ای بیش از یک حرفه تخصصی است، مجلات تجاری دندان پزشکی بر روی راه های رشد و گسترش این کسب و کار و بهبود خط مشی آن تمرکز دارد.

منابع علمی در دانشکده دندان سازی و دندانپزشکی

رشته دندان پزشکی در این مقاله سعی داریم برترین مجله و ژورنال های دندان پزشکی و معرفی محبوب ترین انجمن های دندان پزشکی بپردازیم. داشتن اطلاعاتی قابل استناد و به روز را میتوان رمز موفقیت بسیاری از افراد پیشرو و منحصر به فرد دانست. در مقالات پیشین سعی شده است که اشاراتی به رشته دندان پزشکی در مقاطع مختلف آکادمیک انداخته از مبانی شغلی دندانپزشکی تا حرفه های داغ در دندانپزشکی. ضمن برسی و معرفی برخی موقعیت های ویژه در حوزه دندانپزشکی به معرفی برخی منابع اطلاعاتی و پایگاه های خبری در حوزه دندان سازی و دندان پزشکی می پردازیم که می تواند نظر بسیاری از علاقمندان این حوزه را به خود جلب نماید. امیدواریم که با مطالعه آن اتفاقی نیکو در زندگی دوستداران علم و دانش رخ دهد.

انجمن های دندانپزشکی محبوب و پر جمعیت در ایالات رشته دندان پزشکی

آکادمی آمریکایی پریودنتولوژی  (American Academy of Periodontology)

آموزش مداوم، نشریات، مشارکت در جلسات منظم و ابزار جستجوی حرفه ای بخشی از امکاناتیست که توسط آکادمی آمریکایی پریودنتولوژی (AAP) به متخصصان دندانپزشک ارائه می شود. و ایشان می توانند اطلاعات جامع و مفیدی پیرو هموار سازی مسیر تخصص خویش کسب کنند.

انجمن جراحان دهان، فک و صورت آمریکا (American Association of Oral and Maxillofacial Surgeons)

انجمن جراحان دهان، فک و صورت آمریکا (AAOMS) در راستای نیاز و منافع دندانپزشکان علاقمند به تخصص جراحی دهان، فک و صورت از طریق منابع ارزشمند، تحقیق، آموزش، نمایشگاه ها، حمایت و جلسات منظم، گام بر می دارد. همچنین بخش خاصی از وب سایت این سازمان برای دانشجویان دندانپزشکی وجود دارد.

مجله دندان پزشکی، انجمن دندانپزشکی، منابع اطلاعاتی دندان

انجمن آمریکایی ارتودنتیست ها (American Association of Orthodontists)

انجمن آمریکایی ارتودنتیست ها (AAO) با ارائه مطالب جامع و مفید برای متخصصان ارتودنتیست ها در ۵۰ ایالت، راهنمایی های مفید در زمینه مدیریت عمل، فرصت های آموزشی، بهره مندی از کتابخانه آنلاین، مشاوره حقوقی، و جلسات و رویدادهای متعدد، خدمات ارائه می دهد. رشته دندان پزشکی

انجمن آمریکایی دندانپزشان زن (American Association of Women Dentists)

آیا می دانستید که دندانپزشکان زن ۲۹ درصد از نیروی کار فعلی را در ایالات تشکیل می دهند؟ انجمن آمریکایی دندانپزشان زن (AAWD) دفاع از حقوق و منافع آنها را به عهده دارد. این انجمن همچنین فرصت های متعددی جهت پیوستن دندانپزشکان زن به یکدیگر و الهام بخشیدن به یکدیگر میزبانی می کند.

انجمن دندانپزشکی آمریکا (American Dental Association)

انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) خدمات بسیاری را به متخصصان دندان پزشک ارائه می دهد. خدمات مختلف و متنوعی همچون پشتیبانی آزمون های صدور مجوز، حمایت از تحقیقات و رویدادها، پیشروی در صنعت و غیره بخشی از آنهاست.

انجمن دندانپزشکی ملی (National Dental Association)

علاوه بر انتشار یافته های نوین تحقیق و پژوهش آکادمیک و معرفی نشریات علمی، انجمن دندانپزشکی ملی (NDA) همچنین رویدادهای مهمی در سراسر کشور برگزار می کند. که برای هر دو قشر دندانپزشکان حرفه ای و دانشجویان باز است.

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

 

مجله دندان پزشکی، انجمن دندانپزشکی، منابع اطلاعاتی دندان

نشریات محبوب و پر خواننده دندانپزشکی و تخصص های مرتبط :

مجلات محبوب دندانپزشکی:

دندانپزشکی (Dentistry)

    این مجله ضمن بررسی مجدد فیلد تخصصی دندان پزشکی مدرن و کلاسیک، تحقیقات سطح بالا مربوط به ارتباط بالینی و آموزش تخصص را ارائه می کند. از جمله کارهای ارزشمند این نشریه، بررسی کتاب های تخصصی و کارهای تخصصی که در حال انجام است، منتشر می کند.

    مجله دندانپزشکی بین المللی (International Dental Journal)

 نشریه دندانپزشکی بین المللی (IDJ)، مقالات بررسی شده در مورد مسائل بهداشت دهان و اطلاعات عملی مورد علاقه پزشکان، و دندان پزشکان را منتشر می کند.

    مجله تحقیقات دندانپزشکی (Journal of Dental Research)

ارائه آخرین اطلاعات در مورد همه موضوعات مربوط به دندانپزشکی را عهداه دار است. این ژورنال تحقیقاتی همچنین عضو کمیته اخلاق انتشار (Committee on Publication Ethics) می باشد.

مجله دندانپزشکی (Journal of Dentistry)

 مجله دندانپزشکی (JD) منتشر شده توسط غول ژورنالهای علمی، الزیویر (Elsevier)، می باشد و در تحقیقات اصلی همراه با بررسی ها و داوری های برجسته از سوی متخصصان با هدف تاثیر گذاری در تمام سطوح عمل دندانپزشکی به انتشار مقالات می پردازد.

    مجله انجمن دندانپزشکی آمریکا (Journal of the American Dental Association)

مجله انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA)، یکی از معتبر ترین نشریات دندانپزشکی در ایالات متحده می باشد. اغلب مسئولیت نظارت بر صحت و اعتبار بخشی  مجموعه ای از موضوعات تخصصی، و اطلاعات بالینی در ایالات متحده را دارد.

    دندانپزشکی کودکان (Pediatric Dentistry)

نشریه رسمی آکادمی آمریکایی دندانپزشکی کودکان است و به صورت دو ماهانه منتشر شده است که حاوی تحقیقات مورد بررسی، گزارش موارد و خلاصه مطالب است.

مجله دندان پزشکی، انجمن دندانپزشکی، منابع اطلاعاتی دندان

مجلات تجاری دندان پزشکی

    کارآفرین دندانپزشکی (Dental Entrepreneur)

    از آنجایی که دندانپزشکی، حوزه ای بیش از یک حرفه تخصصی است، این مجله بر روی راه های رشد و گسترش این کسب و کار و بهبود خط مشی آن تمرکز دارد.

    دندانپزشکی امروز (Dentistry Today)

    این نشریه ماهانه پوشش عمقی تمرین دندانپزشکی را با ویژگی ها و بخش های منظم فراهم می کند. که شامل مصاحبه، ایمپلنت … می باشد.

    دهان (Mouth)

    این نشریه فصلی توسط انجمن دندانپزشکی دانشجویان آمریکایی تهیه می شود. و به موضوعات اختصاصی می پردازد: دندانپزشکی، نیازهای خاص و …

    لبخند – مجله دندانپزشکی (Smile – The Dental Magazine)

    تمرکز این مجله در معرفی آخرین پیشرفت ها در علوم دندانپزشکی، اخبار و روش های عمل برای متخصصین دندانپزشکی و …می باشد.

    دندانپزشک پیشرفته (The Progressive Dentist)

 اغلب دندانپزشکان علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد روش های بهبود عمل های بکار گرفته شده، با کمک تکنولژی مدرن و غیره مخاطبین این مجله تجاری هستند.

امیدواریم که با مطالعه موارد فوق، آیتم یا موضوع مورد علاقه خود را یافته و در راستای بهبود و توسعه همه گیر حوزه سلامت دهان و دندان کوشا باشیم. لبخندی زیبا مرهون تلاش های بی وقفه دندانپزشکان عزیز می باشد. 🙂 و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

سپاس ویژه از نگاه های گرم شما.

دوستدار و آرزومند موفقیت شما؛ سعید نویسنده مستقل در اپلای پدیا

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن