تحصیلات پزشکی

مبانی شغلی دندانپزشکی

در ایالات متخصصان دندانپزشک علاوه بر دوره های کارشناسی نیاز به تکمیل یک دوره تکمیلی چهار ساله آموزش تخصصی دارند.

چگونه می توان به یک دندانپزشک تبدیل شد / مقدمه ای در علم دندانپزشکی

تحصیلات بین المللی، دندانپزشکی، اپلای پدیا

دندانپزشی بخش مهمی از شاخه پزشکی می باشد. دندانپزشکی جهت حصول اطمینان از دریافت مراقبت صحیح و حرفه ای بهداشت دهان و دندان می باشد. بخش قابل توجهی از عمر متخصصان دندانپزشک در مراقبت از دهان و دندان هر دو دسته از بیماران (کودکان و سالخوردگان) صرف می شود. از سال ۲۰۱۵، انجمن دندانپزشکی آمریکا گزارش داد که نزدیک به ۱۹۶،۰۰۰ یکصد و نود و شش هزار دندانپزشک در سراسر کشور بصورت مستمر فعال هستند. همچنین پیش بینی ها نشان می دهد که در سال های آتی بیش از ۲۶،۰۰۰ بیست و شش هزار جایگاه خالی برای این متخصصان اضافه خواهد شد. در ادامه به بررسی حرفه ای دندانپزشکی در ایالات متحده از حیث مبانی شغلی دندانپزشکی، دندانپزشکی در عمق و متوسط دستمزد این قشر متخصص جامعه می پردازیم. در ادامه مطلب به کار و مسئولیت های دندانپزشکان می پردازیم.

 

مبانی شغلی دندانپزشکی

دندانپزشکان با ارائه مراقبت دندانپزشکی ایمن و موثر به بیماران، تشخیص و درمان انواع مسائل بهداشت دهان را تشخیص داده و راه های پیشگیرانه و مراقبت های ویژه را ارائه می دهند. در ایالات متخصصان دندانپزشک علاوه بر دوره های کارشناسی نیاز به تکمیل یک دوره تکمیلی چهار ساله آموزش تخصصی دارند. متخصصان دندانپزشک در ایالات، ممکن است به طور کلی در حرفه دندانپزشکی کار کنند؛ یا دانش و مهارت های خود را در زمینه های ارتودنسی، جراحی دهان و فک و صورت، پریودنتیکس (periodontics) یا اندودنتیکس (endodontics) متمرکز کنند. دندانپزشکان در ایالات یا به تنهایی در مطب شخصی یا با یک تیم حرفه ای دندانپزشکی کار می کنند.

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

تحصیلات بین المللی، دندانپزشکی، اپلای پدیا

تخصص دندانپزشکی در عمق

تحصیلات بین المللی، دندانپزشکی، اپلای پدیا

دندانپزشکان ملزم به تکمیل آموزش دقیق و مدون می باشند و ملزم به رعایت استانداردهای بالا هستند. اعمال بی حسی موضعی، برداشتن حفره ها از دندان ها، بررسی درمان با اشعه ایکس و تصمیم گیری در مورد عمل جراحی یا تناسب بیماران با پروتز دندان و تجویز های پیشگیرانه در راستای بهبود سلامتی دهان و دندان از فعالیت های روتین ایشان می باشد. اغلب دندانپزشکان از شرایط پر مشغلگی و سخت کار کردن خود لذت می برند. متوسط ​​حقوق و دستمزد برای دندانپزشکان در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۵۸،۳۱۰ یکصد و پنجاه هزار دلار بوده است. متخصصان دندانپزشک با سالها تجربه ی کاری می توانند انتظار داشته باشند که حتی بیشتر درآمد کسب کنند.

میانگین حقوق و دستمزد دندانپزشکان

هنگام انتخاب حرفه و شغل، مهم است که آنچه را که انتظار دارید را هنگام ورود به حرفه، درک کنید. افرادی که دندانپزشی را انتخاب می کنند، اغلب این کار را نه تنها به این دلیل که می خواهند به مردم و جامعه کمک کنند، بلکه به این دلیل که کارایی با اعتبار بالا و حقوق بالا دارد، انجام میدهند. طبق آمار دفتر آمار کارگران (Bureau of Labor Statistics)، دندانپزشکان در سال ۲۰۱۵ دستمزد سالانه ۱۵۲،۷۰۰ یکصد و پنجاه و سه هزار دلاری را به دست آوردند. ۱۰ درصد از دندانپزشکان بیش از ۱۸۷،۲۰۰ یکصد و هشتاد و هفت هزار دلار در سال داشته اند. دندانپزشکان دارای تخصص می تواند حتی دستمزد بسیار بیشتری داشته باشند. منبع: اداره آمار کارگزی (Bureau of Labor Statistics)

حقوق دندانپزشک در خارج کشور

امید است که با مطالعه این مطلب، مفاهیم کلی و اساسی در مورد تخصص دندانپزشکی برای شما تا حدودی روشن شده باشد. در ادامه از شما دعوت به عمل می آید تا با مطالعه ی “مراحل و پروسه های اخذ تخصص دندانپزشکی در ایالات متحده با مجله اپلای همراه باشید.

و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

سپاس ویژه از نگاه های گرم شما.

دوستدار و آرزومند موفقیت شما؛ سعید نویسنده مستقل در اپلای پدیا

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن