پرستاری

حقوق بین رشته ای های محبوب در پرستاری – IT

تمام پرستارانی که در دنیای پیشرفته امروز کار می کنند باید مهارت کار با رایانه و برنامه های مختلف آن را کسب کنند. اما متخصصان بخش های اطلاعاتی در حوزه پرستاری ، این ادغام تکنولوژی حرفه ای را به سطح کاملا جدیدی می رسانند.

حقوق پرستاران در آمریکا – مبانی شغلی پرستاری

در این نوشته، مثالهایی از حقوق پرستاران در آمریکا ارائه می شود. پرستاری از حوزه های پر تقاضا در جامعه آمریکا است. بسته به تنوع متعدد و گوناگون حرفه پرستاری در آمریکا، دستمزد پرستاران متفاوت است. پرستاری یک حوزه فوق العاده متنوع است، در ادامه لیستی از داغ ترین حرفه های پرستاری در ایالات متحده به همراه میزان حقوق و دستمزد پرستاران ارائه می شود.

حرفه های داغ پرستاری در ایالات متحده آمریکا:

 •     پرستاران سفر
 •     ماما پرستار ها
 •     پرستار بیهوشی
 •     پرستاران مدیریت موارد
 •     پرستاران قانونی (Forensic nurses)
 •     متخصصان پرستاری انفورماتیک (Informatics nurse specialists)
 •     پرستاران حقوقی (Legal nurses)
 •     پرستاران پژوهشی
 •     پرستاران مدرسه
 •     پرستاران شرکت
 •     پرستاران آژانس

همانطور که لیست بالا نشان می دهد، پرستاری یک حوزه فوق العاده متنوع است؛ که فراتر از حوزه های سنتی بیمارستان گسترش می یابد. پرستاران جدید و دانشجویان پرستاری با پیشرفت علم و تکنولوژی ناسازگار نیستند. در حوزه هایی که نیاز بیماران و حوزه سلامت و بهداشت ایجاب می کند، دانش و معلومات خود را به روز می کنند. بین رشته ای های مهندسی کامپیوتر در حوزه سلامت، رشته ها و بین رشته ای های متنوعی را برای پرستاران در جامعه آمریکا بوجود آورده است. در ادامه چند نمونه از این متخصصین پرستاری در رسته های مختلف همراه با کارها و مسئولیت های شغلی، درآمد و الزامات آموزش و تحصیلات هر یک ارائه می شود.

متخصصان پرستاری انفورماتیک (Informatics nurse specialists) :

​​حقوق و دستمزد پرستاران انفورماتیک در آمریکا (۲۰۱۴)

پرستاری،پرستاری انفورماتیک،ابین رشته ای های پرستاری

پرستاری در ترکیب با حوزه IT

تمام پرستارانی که در دنیای پیشرفته امروز کار می کنند باید مهارت کار با رایانه و برنامه های مختلف آن را کسب کنند. اما متخصصان بخش های اطلاعاتی در حوزه پرستاری، این ادغام تکنولوژی حرفه ای را به سطح کاملا جدیدی می رسانند. این متخصصان به طراحی، توسعه و اصلاح نرم افزار و سیستم ها کمک می کنند تا آنها را کارآمدتر کند و به بهبود هر چه آسانتر و سریعتر بیماران کمک کنند. به عبارت دیگر، پرستاران انفورماتیک از فناوری های دیگر که پرستاران به آن متکی هستند، اطمینان حاصل می کنند تا عملی، قابل اعتماد و ایمن باشند.

پرستاران انفورماتیک همچنین از تقاضای زیاد همکاری در حوزه سلامت برخوردار هستند. بانک جامع اطلاعات مشاغل O*NET این تخصص را طبقه بندی پرستاری اطلاعاتی با چشم انداز رشد تقریبا دو برابر سریعتر از میانگین ملی در بین تمام زمینه های پرستاری در دهک ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲ طبقه بندی می کند!

در نمودار زیر مشاهده می کنید که بسیاری از متخصصان پرستاری در سطوح و درجه های مختلف آکادمیک و شغلی، بایست اطلاعات انفورماتیک کسب نمایند. و اغلب پرستادارن مهارت های IT و انفورماتیک خود را در محل خدمت شغلی یا به قولی در محیط کار آموخته اند. امروزه پرستادارنی که مهارت داده هندلینگ و اطلاعات انفورماتیک دارند جزو پیش روهای آینده قرار می گیرند. شما نیز می توانید در کسب اطلاعات و تکنیک های کمک کننده اطلاعاتی و انفورماتیک جزو اولین ها باشید.

دستمزد و حقوق پرستاران انفورماتیک در آمریکا ۸۲،۷۱۰ هشتاد و دو هزار و هفتصد دلار در سال برآورد می شود.

حقوق پرستاران در آمریکا، پرستاری انفورماتیک،اپلای پدیا بین رشته ای های پرستاری

 

ماما پرستارها (Nurse Midwife)

حقوق ماما پرستاران در آمریکا، بین رشته ای های پرستاری

ماماهای پرستار مراقبت های زنان و زایمان را به زنان تقریبا در تمام سنین ارائه می دهند، با رشد خدمات مربوط به تولد به ویژه در میان زنان که به دنبال تجربه شخصی تر شدن تولد و دوران بارداری خود هستند؛ و یا خواهان مداخلات پزشکی کمتری در امر تولد کودک خود هستند، نیاز به ماما پرستارها رونق بیشتری گرفته است. می گویند این روند ایجاد فرصت های جدید برای ماماها در بیمارستان ها، مراکز تولد، انستیتو های خصوصی و حتی مراقبت های خانگی بوجود آورده است. کلینیک مایو گزارش می دهد که تقاضا برای ماماها پرستار طی دو دهه گذشته به طور نمایی افزایش یافته است و انتظار می رود این رشد تا سال ۲۰۲۲ ادامه داشته باشد.

سطح تحصیلات: ماما پرستارها باید مدرک کارشناسی ارشد در علوم پرستاری داشته باشند تا مجاز به فعالیت باشند. حدود ۱۵ درصد از آن ها گواهینامه های اضافی، به ویژه در سطح پسا تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد پرستاریدریافت می کنند.

آمار دقیق از حقوق و دستمزد ماما پرستارها در آمریکا بعدا اضافه خواهد شد.

مطالعه بیشتر: شهریه دانشگاه های پزشکی ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا

مطالعه بیشتر: مقایسه هزینه های تحصیلات پزشکی و انتخاب دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا و چین

    پرستار بیهوشی (Nurse Anesthetist)

دلایل عمده ای وجود دارد که CNN حرفه پرستاری بیهوشی را در بین بهترین شغل ها در آمریکا نام می برد. این متخصصان معمولا از درآمد سالم و تقاضای پررونقی در آمریکا برخوردار هستند. پرستار بیهوشی به روش های مختلف از جراحان و پزشکان حمایت می کند. اما نقش اصلی آنها آرام سازی، بیهوشی و نظارت بر هوشبری بیماران در طول جراحی و بعد از عمل است. این کار ریسک بزرگی دارد که تا حدودی باعث افزایش دستمزدها با درآمد بالاتر از سطح متوسط ​​می شود. این مهم همچنین توضیح می دهد که چرا هوش بری، حوزه پیشرفته ای در پرستاری در نظر گرفته می شود و تکمیل آموزش و تحصیلات بالاتر و بیشتر از پرستاران رجیستر شده (RN ها) و بسیاری دیگر از پرستاران، می باشد.

متوسط حقوق و دستمزد پرستاران بیهوشی در آمریکا در سال ۲۰۱۴، حدود ۱۵۳٫۷۸۰ یکصد و پنجاه و سه هزار و هفتصد دلار گزارش شده است.

دستمزد پرستاران بیهوشی در آمریکا، بین رشته ای های پرستاری

سطح تحصیلات: پرستار بیهوشی نیاز به حداقل یک مدرک کارشناسی ارشد دارد، اما حدود ۱۲ درصد از متخصصان پرستاری هوشبری دارای مدرک آکادمیک حرفه ای یا دکتری هستند. در ادامه با راهنمایی”بررسی مسیرهای تحصیلی در حوزه پرستاری” مقاطع کاردانی پرستاری و کارشناسی پرستاری” با مجله اپلای همراه باشید.

صفحه مبحث حقوق و دستمزد بین رشته ای های پرستاری،  به روز رسانی می شود، جهت کسب اطلاعات بیشتر در فیسبوک، با اپلای پدیا باشید. یا لینکت این اپلای پدیا،

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 4.45 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن