انواع پرستاری در آمریکا: برنامه های حرفه ای و شغلی پرستاری

آموزش پرستاری در تمام سطوح تحصیلی از دیپلم تا دکترا به سرعت در حال تغییر است. در ادامه به بررسی انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا می پردازیم.

مقدمه ای از حوزه پر اهمیت پرستاری

در این مقاله در مورد مبانی شغلی پرستاری در آمریکا، و انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا می پردازیم. عهده دار شدن پاسخ گویی به نیازهای مراقبت بهداشتی و سلامت کشور کار یک تیم کامل از متخصصان است و پرستارانی در مرکز فرماندهی، سیستم مراقبت بهداشتی را در دستان توانای خود دارند. پرستاران بخش عمده ای از مراقبت های روزانه را فراهم می کنند. طبق مبانی شغلی پرستاری در آمریکا، پرستاران به عنوان ارتباط بین بیماران و پزشکان عمل می کنند. و در برخی موارد حتی نقش و جایگاه پزشکان را نیز پر می کنند. با این حال، انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. و عناوین آنها نشان می دهد چه آموزش هایی دریافت کرده اند. چه کارهایی را در کجا انجام می دهند. ما در اپلای پدیا مجموعه مقالاتی ارزشمند در حوزه پر اهمیت پرستاری را اطلاع رسانی می کنیم. و امیدواریم یک منبع جامع برای خوانندگانی که می خواهند بیشتر درباره شغل های مختلف حوزه پرستاری، از جمله نقش ها، آموزشها، درآمد و نحوه تقاضای آنها در بازار امروز، بدانند، تبدیل شود. با مجله اپلای در اپلای پدیا همراه باشید. 🙂

مبانی شغلی پرستاری، انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا، انواع پرستاری در آمریکا

مبانی شغلی پرستاری در آمریکا

مبانی شغلی پرستاری، انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا، انواع پرستاری در آمریکا

مسئولیت پرستاران در تخصص یا واحد خدمت متفاوت است. اما اکثر آنها بیشتر به هم شبیه اند تا متفاوت و متمایز باشند. پرستاران مراقبت از بیمار را فراهم می کنند. برخی فعالیت های مهم پرستاران:

  • مراقبت از بیمار و اعضای خانواده در شرایط بهره بهره مندی از بهداشت و سلامت،
  • ارائه دارو و درمان،
  • ارائه حمایت و مشاوره احساسی به بیماران و اعضای خانواده ایشان،
  •   پرستاران اغلب با ارائه خدمات پیشگیرانه بهداشتی و سلامتی با افراد سالم جامعه نیز همکاری می کنند.

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

مبانی شغلی پرستاری در عمق

وظایف پرستاران – و دستورالعمل خدمت ایشان- حداقل تا حدی متوسط، توسط تخصص، تجربه کاری و آموزش دریافتی مشخص و هدایت می شود. اگر چه اکثر پرستاران در بیمارستان ها کار می کنند، دیگر انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا برای مدارس، کلینیک های خصوصی، خانه های پرستاری، آژانس های پذیرش، حوزه های کسب و کارهای خصوصی و دولتی، زندان ها، پایگاه های نظامی یا برای سایر کارفرمایان کار می کنند. پرستارانی که دارای مدرک کارشناسی و مدرک لیسانس علوم پرستاری هستند، اغلب مراقبت های سلامت را ارائه می دهند. هر چند که این مراقبت از جانب دولت و کارفرما متفاوت است. کسانی که دارای تجربه و تحصیلات بالاتر در حوزه پرستاری هستند، ممکن است سایر پرستاران را تحت نظارت و کنترل داشته باشند. یا رشته پرستاری را تدریس کنند. تمرین کنندگان حرفه ای پرستار شوند، یا تحقیق و پژوهش پرستاری را عهده دار شوند.

مبانی شغلی پرستاری و متوسط ساعات کاری

مبانی شغلی پرستاری، انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا، انواع پرستاری در آمریکا

بسیاری از پرستاران ساعت ها روی پای خود می ایستند و این از بایدهای این شغل است.  اگر چه پرستاران شاغل در مطب پزشکان، پرستاران مدارس، سازمان های شرکتی یا سایر مکان های خصوصی با ساعت های سنتی می توانند به طور منظم با برنامه های تنظیم شده کار کنند، اما دیگر انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا، مثل کارکنان پرستار در بیمارستان هایی که مراقبت های روزانه را انجام می دهند، اغلب مجبورند زمان تعطیلات آخر هفته را نیز کار کنند. برای بعضی از پرستارها ۱۰ تا ۱۲ ساعت فعالیت روزانه، در سه تا چهار روز هفته، کاری غیر معمول نیست.

انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا

پرستاری در مقالات و مدیا مشاغل، رتبه بندی “بهترین” و “بالا” را به خود اختصاص داده است، با خواندن این مقالات و مطالب رسانه ها، احتمالا بیش از پیش در خواهید یافت که مراقبت های بهداشتی دارای سریع ترین رشد و توسعه در بین اکثر صنایع، را دارا می باشد. و پر هزینه ترین نیز در کشور است. آموزش پرستاری در تمام سطوح تحصیلی از دیپلم تا دکترا به سرعت در حال تغییر است. در ادامه به بررسی انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا می پردازیم.

 

مبانی شغلی پرستاری، انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا، انواع پرستاری در آمریکا

پرستاران آزموده با لایسنس و پرستاران حرفه ای پروانه دار (Licensed Practical Nurses) و (Licensed vocational nurses)

اولین نوع پرستاری در ایالات متحده آمریکا، پرستاران آزموده با لایسنس (LPN) و پرستاران حرفه ای دارای مجوز (LVN) هستند. آنها پرستاران در سطح ابتدایی هستند. اینکه کدام عنوان شغلی برای آنها استفاده می شود، بیشتر به جغرافیا و محل حوزه خدمت ایشان بر می گردد، تا نسبت به عملکرد شغلی آنها.

LPN و LVN ها مراقبت های اولیه بیماران را فراهم می کنند. هرچند وظیفه های خاص توسط هیئت پرستاری هر ایالت مشخص شده است. آنها ممکن است بیمار را تغذیه یا استحمام کنند. مانیتورهای بیمار را کنترل کنند. و بانداژ ها را کنترل و استعمال کنند. بعضی از ایالات همچنین اجازه می دهد پرستاران حرفه ای استفاده از داروهای خاص را مدیریت و اداره کنند. پرستارهای حرفه ای معمولا باید گواهینامه ها یا مدارک تحصیلی را تکمیل کنند. و آزمون مجوز شورای ملی برای پرستاران حرفه ای (National Council Licensure Exam for Practical Nurses, or NCLEX-PN) را اخذ نمایند.

مبانی شغلی پرستاری، انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا، انواع پرستاری در آمریکا

پرستاران رجیستر شده (Registered Nurses)

مبانی شغلی پرستاری، انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا، انواع پرستاری در آمریکا

دومین نوع پرستاری در ایالات متحده آمریکا، پرستاران ثبت شده (پرستاران رجیستر شده (RNها)) هستند. محبوب ترین پرستار ها در ایالات متحده، در این حرفه هستند. و اغلب به عنوان نقطه ی تکیه گاه در مراقبت از بیماران عمل می کنند. آنها با پزشکان ارتباط برقرار می کنند. و با بیماران و خانواده های آنها نیز در ارتباط هستند. آنها در مراقبت های پیچیده تر از LPN ها شرکت می کنند. گواهینامه هیئت مدیره اجازه می دهد تا RN ها در زمینه هایی نظیر مراقبت های ویژه، سرطان، جراحی، مغز و اعصاب و دیگر رشته ها کلیدی و تخصصی در حوزه بهداشت و سلامت فعالیت کنند. این پرستاران در تمام ایالت ها مستلزم دریافت حداقل مدرک کاردانی پرستاری هستند. اما بعضی از کارفرمایان کاندیدایی را که دارای مدرک لیسانس علوم پرستاری هستند ترجیح می دهند. پرستاران رجیستر شده (RNها) باید دارای مجوز برای فعالیت و تمرین باشند. مجوز حرفه ای پرستاران رجیستر شده، فرآیندی ست که نیاز به فارغ التحصیلی در برنامه های تحصیلی پرستاری معتبر در سراسر آمریکا دارد. و موفقیت در آزمون مجوز شورای ملی برای پرستاران ثبت شده یا NCLEX-RN نیز از ملزومات می باشد.

پرستاران نوزادان (Neonatal Nurses)

سومین نوع پرستاری در ایالات متحده آمریکا، پرستار نوزادان معمولا پرستاران رجیستر شده (RNها) هستند. که برای مراقبت از نوزادانی که با زودیاک یا دیگر عوارض بهداشتی متولد می شوند، تأیید شده و آموزش دیده اند. پرستاران نوزاد همچنین ممکن است والدین مضطرب را آرام کنند. شرایط و روش های نگه داری از آنها را توضیح دهند. و خانواده ها را در مورد مراقبت از نوزادانشان پس از ترخیص آموزش دهند. برخی از پرستاران نوزادان از مادران در زمان حاملگی مراقبت می کنند. این دسته از پرستاران همچنین ممکن است در مهد کودک فعالیت کنند. مراقبت از نوزادان کوچک و آموزش خانواده ها به ندرت نیاز به آموزش و مهارت های تخصصی، و تجهیزات پیشرفته دارد. از آنجا که پرستاران نوزادان RNها هستند، باید حداقل مدرک کاردانی در پرستاری کسب کنند. و گواهینامه حرفه ای ملی و سازمانی مانند انجمن پرستاران مراقبت های ویژه آمریکا (American Association of Critical Care Nurses) را بگیرند. شرکت صدور گواهینامه ملی (National Certification Corporation) معمولا گواهینامه های اضافی در مراقبت های نوزادان، اطفال و مراقبت های حیاتی از ایشان را به RNها ارائه می دهد.

 پرستار کارورز (Nurse Practitioners)

مبانی شغلی پرستاری، انواع پرستاری در ایالات متحده آمریکا، انواع پرستاری در آمریکا

سومین نوع پرستاری در ایالات متحده آمریکا، پرستاران کارورز می باشد. پیشرفته ترین متخصصان حوزه پرستاری، پرستاران کارورز می باشند. ایشان در مورد تست ها و آزمایش های پزشکی، درمانهای ویژه و مراحل بدوی تصمیمات مهم را اتخاذ می کنند. مسئولیت ها و اهمیت  پرستاران کارورز فراتر از پرستاران رجیستر شده (RNها) است. و اغلب در ارتباط نزدیک با پزشک کار می کنند. بعضی از ایالت هایی که جمعیت روستایی زیادی دارند یا کمبود پزشک مراقبت های اولیه در آنها وجود دارد، به تصویب قوانین ایالتی حتی به ایشان اجازه می دهد که در شرایط خاصی نقش پزشک را عهده دار شوند. پرستاران کارورز معمولا یک استادیار علوم پرستاری (Master of Science in Nursing (MSN)) یا به طور فزاینده ای دکترای پرستاری (Doctor of Nursing Practice (DNP)) کسب می کنند. آنها همچنین گواهینامه های اضافی در رشته های تخصصی مانند مراقبت های ویژه، پزشکی خانواده و اطفال را نیز کسب می کنند.

مطالعه بیشتر:  مقاله “دانشجویان اغلب هزینه های زندگی و تحصیلات پزشکی ایتالیا را از چه راه هایی تامین می کنند؟

مطالعه بیشتر: شهریه دانشگاه های پزشکی ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا

مطالعه بیشتر: مقایسه هزینه های تحصیلات پزشکی و انتخاب دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا و چین

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا یا لینکت این اپلای پدیا، مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن