تحصیلات پزشکی

دوره های تحصیلی آمادگی و پذیرش در رشته دندان پزشکی در آمریکا

تحصیل و پذیرش مستقیم در رشته دندانپزشکی برای شما میسر نیست؟برنامه های آمادگی دندانپزشکی و بین رشته ای های حوزه سلامت وجود دارند تا علاقمندان را بصورت غیر مستقیم به دندانپزشکی متصل کند.

کالج ها و برنامه های آمادگی دندانپزشکی (Pre-dental School)

برنامه های آمادگی دندانپزشکی و بین رشته ای دندان پزشکی در این نوشته بررسی می شود. در مقالات پیشین با اصول کلی حرفه دندان پزشکی و میزان متوسط دستمزد دندانپزشکان در آمریکا آشنا شدید. همان گونه که در مقاله معرفی مراحل اخذ مجوز تخصصی در دندانپزشکی در خارج از کشور عنوان گردید، پذیرش تحصیلی در رشته دندان پزشکی رقابتی است. و شانس پذیرش پزشکی و پذیرش در رشته دندانپزشکی معمولا یک به ده و یا بیشتر است.

اما لازم به یادآوری است که مادامی که برنامه های آموزش اصلی دندانپزشکی تا زمان سطح تحصیلات تکمیلی به طور جدی شروع نمی شود؛ راه های متعدد علمی وجود دارد که یک علاقمند حوزه دندانپزشکی، می تواند با مشارکت در برنامه های آمادگی دندانپزشکی برای پذیرش موفق دندان پزشکی اقدام کند.

مدارس پزشکی با برنامه های آمادگی دندانپزشکی را در ایالات متحده

در بیشتر ایالات، برنامه های آمادگی دندانپزشکی به عنوان مدرک لیسانس ارائه نمی شود؛ اما این برنامه های آمادگی دندانپزشکی به گونه ای طراحی شده اند که همزمان با تحصیل رسمی کارشناسی دانشجویان، آنها را برای پذیرش در دانشکده های دندانپزشکی آماده می کند. دانشجویان از نزدیک با مشاوران تحصیلی همکاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تمام دروس و واحد های مورد نیاز قبل از دندانپزشکی را تکمیل می کنند.

برای آمادگی در دانشکده دندانپزشکی ، دانشجویان می توانند ضمن گذراندن دوره های خاص قبل از دندانپزشکی ، لیسانس خود را کسب کنند. یا می توانند در یک برنامه کارشناسی / دکتر جراحی دندانپزشکی (DDS) پر شتاب ثبت نام کنند. بنابراین ، طیف گسترده ای از گزینه های تحصیلی کارشناسی برای دانشجویان علاقمند به حوزه دندان پزشکی وجود دارد. برخی از رایج ترین رشته ها و بین رشته ای ها که متقاضیان را برای پذیرش دندانپزشکی پیش می اندازد، در ادامه ارائه می شوند.

پیش دندانپزشکی یا برنامه های آمادگی دندانپزشکی (Pre-Dental)

این دوره آموزشی بین رشته ای دندان پزشکی در مقطع کارشناسی است. با ترکیب نیازهای آموزشی مختلف، دانشجویان را برای پذیرش برنامه های پیشرفته دندانپزشکی آماده می کند. از جمله دروس و واحدهای درسی در برنامه های آمادگی دندانپزشکی عبارتند از:

 • شیمی عمومی و شیمی آلی،
 • فیزیک،
 • زیست شناسی،
 • میکروب شناسی،
 • زیست شناسی سلولی،
 • بیوشیمی،
 • فیزیولوژی،
 • گفتار (speech)
 • ارتباطات
 • و آموزش تخصصی انگلیسی

 برنامه های آمادگی دندانپزشکی بین رشته ای دندان پزشکی

علوم بیولوژیکی (Biological Sciences)


از جمله دیگر برنامه های آمادگی دندانپزشکی و بین رشته ای دندان پزشکی تحصیل در رشته علوم زیست شناسی است. دانش آموزانی که علاقه وافری به زیست شناسی دارند، و از فعالیت های آزمایشگاهی لذت می برند، رشته علوم زیست شناسی را مورد توجه قرار می دهند. علوم بیولوژیکی یکی از بهترین برنامه های آمادگی دندانپزشکی جهت موفقیت در اخذ پذیرش و تحصیل در رشته دندانپزشکی است. دانش آموزان موضوعات متنوعی را در این برنامه آمادگی دندانپزشکی چهار ساله می گذرانند. این دروس بیشتر شامل ژنتیک و زیست شناسی سلولی در رفتار اجتماعی و فلسفه طبیعت بشری می باشد. دامنه نفوذ و همکاری محققان در این بین رشته ای سلامت و آمادگی دندان پزشکی، با رنج وسیع و گسترده ای از دیگر رشته های دانشگاهی گره خورده است. که این مهم حاکی از موقعیت های بی بدیل همکاری در پروژه های بین رشته ای و چند رشته ای دندانپزشکی است. که فرصتی بی نظیر در هماری های ملی و بین المللی را برای علاقمندان به این حوزه از علوم سلامت را فراهم کرده است. تحصیل در این بین رشته ای مرتبط با دندان پزشکی به دلیل خطر بالای آلودگی محیط آزمایشگاهها نیازمند توجه و دقت بالائی است.

علوم بیولوژیکی، دندان پزشکی، تحصیلات بین المللی

علوم فیزیولوژی (Physiological Sciences)

 برنامه های آمادگی دندانپزشکی بین رشته ای دندان پزشکی

از جمله دیگر برنامه های آمادگی دندانپزشکی و بین رشته ای دندان پزشکی تحصیل در رشته علوم فیزیولوژی است. بین رشته ای علوم فیزیولوژی شامل مفاهیم وسیع در حوزه های آناتومی، آسیب شناسی، فیزیولوژی و نوروبیولوژی می باشد. این بین رشته ای مرتبط با دندان پزشکی ایجاد شده تا دانش آموزان را درباره نحوه رفتار موجودات زنده آشنا کند. این بین رشته ای از نظر کاربرد و بازارکار یکی از رشته‌های خوب گروه علوم سلامت و پزشکی محسوب می گردد. زیرا با توجه به توسعه و اهمیت امر بهداشت و علوم سلامت، اغلب فارغ‌التحصیلان این رشته به راحتی وارد بازارکار می‌شوند. همچنین این رشته یکی از زیر رشته های اصلی و مناسب دانشجویانی است که مایل به پذیرش در رشته دندانپزشکی هستند. زیرا چارچوب عینی برای موضوعات پیشرفته ای که دندانپزشکان بعدا با آنها روبرو می شوند، فراهم می کند. دروس و واحدهای درسی مشترک شامل موارد ذیل می باشد:

 • آمار زیستی،
 • روانشناسی،
 • فیزیولوژی تجربی
 • و میکروآناتومی

مشاهده ۱۰ مدرسه محبوب برنامه های آمادگی دندانپزشکی

مدارس و کالج ها در ایالات متحده (لیست شده در جدول ذیل) برنامه های آمادگی دندانپزشکی یا برنامه های ترکیبی و بین رشته ای لیسانس قبل از دکترای دندانپزشکی را ارائه می دهند.

کالج یا دانشگاهموقعیتنوع موسسهگزینه های پیشنهادی تحصیلیشهریه و هزینه تحصیل در این مدارس پزشکی- ۲۰۱۸-۲۰۱۹*
Pacific Union CollegeAngwin, CA۴-year, PrivateBachelor’s$۳۰,۰۶۰
University of St. ThomasSaint Paul, MN۴-year, PrivateBachelor’s$۴۲,۷۳۶
University of MarylandCollege Park, MD۴-year, PublicBachelor’s$۱۰,۵۹۵ in-state, $35,216 out-of-state
University of North DakotaGrand Forks, ND۴-year, PublicBachelor’s$۸,۶۹۵ in-state, $20,759 out-of-state
University of the PacificStockton, CA۴-year, PrivateBachelor’s, Combined Bachelor’s/Doctoral$۴۸,۱۶۴ (undergraduate)
Central Michigan UniversityMount Pleasant, MI۴-year, PublicBachelor’s$۱۲,۹۶۰ in-state, $24,120 out-of-state
Johns Hopkins UniversityBaltimore, MD۴-year, PrivateBachelor’s$۵۳,۷۴۰
Marquette UniversityMilwaukee, WI۴-year, PrivateBachelor’s$۴۱,۸۷۰
Virginia Commonwealth UniversityRichmond, VA۴-year, PublicBachelor’s$۱۴,۴۹۳ in-state, $35,834 out-of-state
Portland State UniversityPortland, OR۴-year, PublicBachelor’s$۹,۱۰۵ in-state, $27,437 out-of-state

Source: *National Center for Education Statistics

معیارهای انتخاب کالج/ دانشگاه دندان پزشکی در آمریکا

هنگام جستجوی مدارس پیش دندانپزشکی موارد زیر را در نظر بگیرید:

دانش آموزانی که علاقه دارند هرچه سریعتر آموزش های قبل از دندانپزشکی را در دانشکده دندانپزشکی دنبال کنند، باید مدارسی را جستجو کنند که گزینه های شتاب آموزش را ارائه می دهند. مانند برنامه های ۵ ساله یا ۶ ساله که ترکیبی از دوره های کارشناسی را با سه سال آموزش حرفه ای دندانپزشکی ارائه میدهند.

دانشجویانی که می خواهند یک تجربه تحصیلی-آموزشی قبل از دندانپزشکی با نظارت دقیق تری داشته باشند، باید درمورد برنامه های فردی برای میزان نیازهای خاص درون برنامه مانند پیشنیازهای اصلی و فرعی، و غیره با مشاوران تحصیلات بین المللی راهنمایی بگیرند.
اگر دانشجویان علاقه مند به دنبال یک برنامه ترکیبی قبل از دندانپزشکی یا بین رشته ای دندانپزشکی باشند ، اما می خواهند از داشتن لیسانس در یک حوزه غیر مرتبط تحصیل کنند ، انتخاب برنامه ۶ ساله ترکیبی گزینه خوبی است.

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

در ادامه از شما دعوت به عمل می آید تا با مطالعه “پارامترهای مهم در موفقیت پذیرش دندانپزشکی” با مجله اپلای همراه باشید.

صفحه مبحث بورسیه ها و اسکالرشیپ های کمتر رقابتی  به روز رسانی می شود، جهت کسب اطلاعات بیشتر در فیسبوک، با اپلای پدیا باشید. یا لینکت این اپلای پدیا،

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ویدئوی جراحی مدرن به نام جراحی داوینچی. (پوست کندن دانه انگور با جراحی داوینچی) این سیستم پیشرفته در دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان در ایتالیا تدریس می شود. جهت راهنمایی و اخذ پذیرش پزشکی در ایتالیا تنها بایست یک آزمون آیمت بدهید. و امتیاز مورد نیاز را کسب کنید. هزینه دانشگاه های ایتالیا بسیار پایین می باشد. به همین جهت در سال های اخیر مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اپلای پدیا با لینک دربیو مراجعه نمایید.#پزشکی صفر تا صد اپلای در دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان ایتالیا با اپلای پدیا #Applypedia#trust#join#us#academic#education

A post shared by اپلای_پدیا-مهاجرت ت. موفق (@applypedia) on

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 4.65 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن