پرستاری

مسیر تحصیلات بین المللی در رشته علوم پرستاری؛ کاردانی و کارشناسی پرستاری

مقدمه ای از مسیرهای علمی در حوزه پرستاری

مسیر تحصیلات بین المللی در رشته علوم پرستاری

طبق آمار و بررسی های بعمل آمده، حوزه پرستاری، حرفه ای فوق العاده با ارزش است. با این حال، برای تبدیل شدن به یک پرستار حرفه ای، نیازمندی هایی بایست مد نظر علاقمندان این حوزه واقع شود. یکی از آنها اخذ مدارک آکادمیک مشخصه از سوی سازمان های مربوطه می باشد. ایالت های مختلف و کارفرمایان دارای الزامات جامع و دقیقی در زمینه آموزش تخصصی و عمومی در حوزه پرستاری هستند. این الزامات آموزشی نه تنها به این می اندیشند که پرستاران چه نوع وظایفی را می توانند انجام دهند. بلکه جهت ارتقای جایگاه شغلی و حرفه ای خود چه مسیری در پیش رو دارند. تنوع درجات آکادمیک در تحصیلات بین المللی در حوزه پرستاری هم اکنون در ایالات متحده از سطح فوق دیپلم (کاردانی)، کارشناسی یا لیسانس و تحصیلات تکمیلی موجود است. همان گونه که در مقاله حقوق و دستمزد  مشاغل داغ پرستاری در خارج از کشور به اهم بعضی از حوزه های پرطرفدار پرستاری پرداختیم. مطالعه الزامات هر مقطع و درجه آکادمیک به خوانندگان کمک می کند تا با در نظر داشتن مدرسه پرستاری، تعیین کنند که کدام مسیر آموزشی برای آنها مناسب است.

مسیر تحصیلات بین المللی در رشته علوم پرستاری

کاردانی پرستاری یا کاردانی علوم پرستاری و کاردانی علوم کاربردی پرستاری

Associate Degree in Nursing (ADN), Associate of Science in Nursing (ASN) or Associate of Applied Science in Nursing (AASN),

مدرک کاردانی پرستاری که بعضی اوقات به نام فوق دیپلم علوم پرستاری یا فوق دیپلم علوم کاربردی در پرستاری شناخته می شود، یک مسیر آموزشی محبوب برای پرستاران رجیستر شده است. اخذ مدرک کاردانی پرستاری به همراه اخذ مجوز صادره از شورای ملی برای پرستاران مجاز (NCLEX-RN) برای پرستاران کارآزموده مجاز، پرستاران حرفه ای دارای مجوز (LPN ها یا LVNها) و پرستاران حرفه ای مجاز بسنده و کافی می باشد. برای کسب مزیت رقابتی در بازار کار یا ارتقاء حرفه و جایگاه شغلی پرستاران مهارت های انفورماتیک و مدیریتی را به صورت آنلاین و حین انجام خدمت می گذرانند.

مدرک کاردانی پرستاری، درجه های آکادمیک پرستاری

علاقمندان کاردانی پرستاری دروسی همچون مواد ذیل را را فرامی گیرند.

  • مقدمه ای در پرستاری،
  • فارموکولوژی،
  • اصول پرستاری بالینی
  • الزامات کار با کامپیوترها و برنامه های آن

مدرک کارشناسی علوم پرستاری (Bachelor of Science in Nursing (BSN))

لیسانس علوم پرستاری

لیسانس علوم پرستاری (BSN)، آموزش های پیشرفته تر از برنامه های کاردانی را ارائه می دهد، کارشناسی پرستاری مناسب برای پرستاران عملی مجاز LPN که می خواهند پیشرفت شغلی و تحصیلی داشته و پرستاران پیشرفته و رجیستر شده باشند. برنامه های تحصیلات بین المللی در مقطع کارشناسی پرستاری معمولا حدود چهار سال تحصیلی تمام وقت را در بر می گیرند، اما بعضی از مدارس پرستاری کاردانی به  کارشناسی برنامه های تحصیلی کوتاه تری دارند. لیسانس علوم پرستاری در مدارس آموزش عالی و حرفه ای پرستاری، ارائه می شود.، گرچه برخی از کالج های محلی نیز ممکن است از طریق مشارکت با موسسات آموزش عالی لیسانس علوم پرستاری را ارائه دهند.

مدرک لیسانس در پرستاری معمولا دانشجویان را برای تکمیل ترکیبی از آموزش عمومی پزشکی  و کاربردی آماده ارائه خدمت می کند. بسیاری از مدارس پرستاری نیز مسیرهای تحصیلی خاصی را ارائه می دهند که به دانشجویان اجازه می دهد تا با آموزش های هدفمند تر در زمینه های خاص پزشکی و سلامت، ارائه خدمت کنند.

برخی از دروس مهم و اساسی در مقطع کارشناسی علوم پرستاری عبارتند از:

  • آناتومی و فیزیولوژی،
  • ارزیابی بهداشت و ارتقاء سلامت،
  • مقدمه ای بر پژوهش در حوزه سلامت
  • مبانی تمرینات بالینی مبتنی بر شواهد،
  • پرستاری بالینی بالغ ها و سالمندان

در ادامه با مقاله “بررسی مسیرهای علمی در حوزه پرستاری – مقاطع ارشد و دکتری پرستاری” با مجله اپلای همراه باشید.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن