ارشد
موضوعات داغ

مزایای کارشناسی ارشد بین المللی – بررسی تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور

به راستی یک دانشجو قبل از تصمیم گیری در مورد ادامه تحصیل در مقطع ارشد چه پارامترهایی را بایست در نظر بگیرد؟

تحصیلات بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد 

کارشناسی ارشد بین المللی نیازمند اپلای ارشد و پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، بعبارتی اپلای و اخذ پذیرش تحصیلات تکمیلی از دانشگاه های خارج از کشور می باشد. بورسیه های تحصیلات تکمیلی مثل بورسیه های تحصیلی ارشد یک یا دو ساله، تمایلات دانشجویان بین المللی را مبنی بر اپلای و اخذ پذیرش ارشد از دانشگاه های بین المللی را افزوده است. تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور (مدرک کارشناسی ارشد بین المللی) در نگاه اول می تواند کمی دلهره در دانشجو ایجاد کند! بسیاری از دانشجویان آینده نگر با نگاهی دلواپسانه سوالاتی در ذهن می پرورانند.

  • آیا فارغ التحصیلی در دوره کارشناسی ارشد بین المللی، دوره سه یا چهار ساله تحصیلات دکتری را در پی دارد؟
  • کارشناسی ارشد بدون دکتری چقدر ارزش دارد؟
  • آیا واقعا بهره مندی از بعضی مزایای اخذ مدرک مدرک کارشناسی ارشد به هزینه های زمانی و مالی آن می ارزد؟

این یک سوال اساسی است. آیا شما نیز در صدد اپلای و اخذ پذیرش تحصیلات تکمیلی هستید؟ در ادامه مقاله حاضر با پاسخ هایی برای سوالات فوق آشنا می شوید. 

،پذیرش تحصیلی ارشد، پذیرش تحصیلات تکمیلی، پذیرش کارشناسی ارشد

آینده ای روشن برای زندگی حرفه ای ما، در گرو انتخاب های بجا و متناسب ماست.

تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور

طبق گزارشات رسمی سازمان های بین المللی مرتبط با Higher Education. انگیزه برای تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور بین دانشجویان فراوان است. اما آیا دانشجویان با برنامه و پلن قبلی دست به اپلای و اخذ پذیرش کارشناسی ارشد تخصصی خود می زنند؟ در مطالعه و تحقیق تقسیم بندی مدیریت آموزش در سال ۲۰۱۷. – (management education segmentation study) شورای مدیریت پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاهی. هفت عنوان مجزا از برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد را با عناوین توصیفی از “احترام جویان” (Respect Seekers) تا “نوآوران تاثیر گذار” (Impactful Innovators) مورد بررسی و تحقیق قرار دادند. خلاصه یافته های این شورا را در ادامه مقاله بخوانید.

“دستاوردهای یک دانشجو  از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین المللی کدام است؟” برای یافتن پاسخ، مطالعه را ادامه دهید.

برجستگی های تحصیلات تکمیلی بین المللی

کارشناسی ارشد بین المللی- تحصیلات تکمیلی در خارج

توسعه و ارتقای چشم انداز های حرفه ای و شغلی

نسبت به تحصیل در مقطع کارشناسی؛ در تحصیلات تکمیلی، دانشجو فرصتی برای مطالعه و تحقیق عمیق تر در یک رشته یا تخصص را بدست می آورد. فلسفه طراحی و شکل گیری دوره های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد به طور کلی برای ارتقا و بسط دانش فنی و حرفه ای دانشجویان بوده است. در این رویکرد دانشجویان تحصیلات تکمیلی اغلب قادر هستند که بلافاصله مفاهیم و مهارت های به دست آمده در کلاس درس را در محل کار، عملی نمایند.

درخواست پذیرش تحصیلی ارشد در خارج

به همین دلیل، یک مدرک تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی ارشد برای اشخاصی مناسب است که به دنبال تغییر شغل یا پیشرفت در سطوح حرفه ای کار خویش هستند. به عنوان مثال، فردی را با عقبه تحصیلی در فیلد مهندسی یا علمی را در نظر بگیرید. این شخص به مدیریت یا موقعیت رهبری تمایل دارد. این شخص احتمالا از تکمیل MBA تخصصی که پایه های محکم مدیریت تخصصی را می سازد. استقبال می کند. ضمن اینکه فرایندها و تصمیم گیری های استراتژیک و عملیاتی یکی از دستاورد ها با اخذ موفق پذیرش MBA بدست می آید. مقاله وجوه تمایز کارشناسی ارشد و MBA نیز می تواند برای دانشجویان، درخور توجه باشد. مدارس MBA در کانادا

دانش تخصصی که با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین المللی بدست می آید؛ به گونه ای است که مالکیت آن به صاحبانش (فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی) اعتبار می بخشد. این عامل بی شباهت نیست به اینکه کارفرمایان اغلب؛ فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد را برای فرصت شغلی یا ارتقاء داخلی سازمان یا کمپانی خود انتخاب می کنند.

کارشناسی ارشد بین المللی- ،پذیرش تحصیلی ارشد، پذیرش تحصیلات تکمیلی، پذیرش کارشناسی ارشد

چشمنداز شغلی و درآمد فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی

طبق داده های گزارش شده از سوی اداره آمار کار؛ در ایالات متحده، در پیش بینی های اشتغال در سال ۲۰۱۷ ، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دارای نرخ بیکاری پایین تر از همتایان خود در دوره کارشناسی هستند؛ (۲٫۴٪ در برابر ۲٫۷٪). آمار رسمی همان اداره، درآمد هفتگی بیشتر را برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد بیان می کند. ۱،۳۸۰ دلار در برابر $ ۱،۱۵۶). این افزایش حقوق میانگین کلی است. با این حال، افزایش حقوق یا درآمد بیشتر با اخذ مدرک فوق لیسانس در ایالات متحده، می تواند به طور قابل توجهی از یک حوزه به حوزه دیگر متفاوت باشد.

بیشترین و کمترین حقوق یک کارشناس ارشد در آمریکا

داده های گزارش شده توسط پی.اسکیل (PayScale) بالاترین میزان پرداخت حقوق و دستمزد فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد طبق آمار سال ۲۰۱۷؛ حقوق سالیانه برای فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی ارشد از ۱۵۶،۰۰۰ دلار در سال برای یک فارغ التحصیل فوق لیسانس در رشته بیهوشی پرستاری (Nursing Anesthesia). تا پایین ترین سطح آن ۴۸،۲۰۰ دلار در سال برای یک فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در زمینه خدمات انسانی گزارش شده است. بنابراین، یک دانشجوی آینده نگر که امیدوار است تا قدرت مالی و درآمدزایی خود را از طریق تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) افزایش دهد، بایستی با دقت هر چه تمام برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد مورد علاقه خود را انتخاب کند.

درخواست پذیرش تحصیلی ارشد در خارج

در ادامه دستاوردهای برجسته تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی ارشد بین المللی؛

  • با تحصیل در یک برنامه کارشناسی ارشد یک ساله؛ دانش و مهارت های موجود دانشجو به طرز شگفت انگیزی تجدید و افزایش می یابد.
  • افزایش مهارت های تحقیقاتی، تحلیلی و نوشتاری آکادمیک به زبان بین الملل (انگلیسی)
  •  برنامه های کارشناسی ارشد بین المللی؛ فرصتی است برای ساختن شبکه های ارتباطی کاری و حرفه ای قدرتمند. از آن غافل نشوید.

تجدید یا افزایش دانش و مهارت های موجود

نرخ تغییر؛ و رشد سریع در بسیاری از صنایع باعث می شود که دانشجویان از روند و تکنولوژی روز صنعت تخصصی خود عقب بمانند و در هماهنگ شدن با دانش روز دنیا در جا بزنند. یکی دیگر از مزایای مهم یک مدرک فوق لیسانس، فرصتی است که فرد برای به روز رسانی یا ارتقاء دانش و مهارت های موجود خویش فراهم می کند. 

تحصیلات کارشناسی ارشد می تواند به یک دانشجو کمک کند، که پول خود را در مهارت های مرتبط با کار و تخصص مورد علاقه خود صرف نماید. مثال بازاریابی نمونه ای کامل است. گسترش ابزارهای مختلف در این عرصه از قبیل رسانه های اجتماعی و استفاده گسترده از آنها توسط بسیاری از مخاطبان هدف، مجموعه ای کامل از فرصت ها و چالش ها را برای عملکرد بازاریابی / تبلیغات ایجاد کرده است.

کارشناسی ارشد تخصصی

تحصیل کارشناسی ارشد تخصصی در تحقیقات بازار؛ یا بازاریابی دیجیتال، به یک دانشجوی آینده نگر فرصتی جدید و تکرار نشدنی برای تجدید و به روز رسانی دانش و مهارت هایش را ارائه می دهد. اجازه دهید که مثال دیگری از پدیده “داده های بزرگ” (big data) بزنیم. فراوانی فعلی داده های خام و سهولتی که طرف های ذینفع می توانند به آن دسترسی پیدا کنند. و آن را تجزیه و تحلیل کنند، را در نظر بگیرید. این مهم باعث افزایش تقاضا در زمینه مهارت های تجزیه و تحلیل داده ها شده است. مدارس تحصیلات تکمیلی در تمام زمینه های تحقیقاتی – پژوهشی، با برنامه های کاربردی که دانشجویان را با مهارت های عملی و قدرتمند تجزیه و تحلیل داده ها، آشنا میکند؛ به این نیاز بازار به خوبی پاسخ می دهند.  تحصیلات تکمیلی بین المللی در رشته مهندسی کامپیوتر

چنانچه یک دانشجوی آینده نگر علاقمند به کسب مهارت های جدید باشد، یک گواهی تکمیلی (graduate certificate) و تخصصی نیز یکی از گزینه های برای تکمیل اعتبارات تحصیلات کارشناسی وی محسوب می شود. برای بعضی دانشجویان این یک انتخاب عالی است. 

تقویت مهارت های حرفه ای خود

برنامه های کارشناسی ارشد بین المللی همچنین به دانشجویان فرصتی برای توسعه مهارت های شغلی و زبان انگلیسی می دهد. بسیاری از برنامه های تحصیلات تکمیلی به توسعه صلاحیت های شخصی و حرفه ای دانشجو ختم می شود. مانند ارتباطات کارا، کار تیمی، رهبری و مهارت های حل مسائل و بسیاری صلاحیت دیگر که به شدت مورد نیاز بازار کار آینده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه صلاحیت ها و شایستگی های مورد نیاز در قرن ۲۱ام، درس سوم از دوره آموزشی رزومه نویسی مدرن می تواند راهنمای خوبی باشد.

علاوه بر این، در برنامه هایی که اخلاق یک هدف کلیدی برای یادگیری است.، دانشجویان یاد می گیرند چگونه اخلاق حرفه ای را شناسایی و در سایه آن کار کنند. و با انواع معضلات اخلاقی که احتمالا در محیط کاری آینده بوجود می آید.، مبارزه کنند. از آنجایی که برنامه های کارشناسی ارشد به طور کلی از جمعیتی کمتر.، و از دانشجویان برگزیده که هریک دارای قابلیتی هستند، تشکیل می شوند. فضای آموزشی و دانشگاهی دوستانه و صمیمی تر می شود. رابطه صمیمی اساتید و اعضای هیات علمی مدارس تحصیلات تکمیلی با دانشجویان.، فضای آموزش تخصصی را معنی دار می کند. و بازخورد منظم و مفید از دانشجویان ایشان را مسئولیت پذیر می پروراند.

راهنمای شناسایی و درک معنایی صلاحیت ها در قرن ۲۱ در ویدئوی ذیل:

 

،پذیرش تحصیلی ارشد، پذیرش تحصیلات تکمیلی، پذیرش کارشناسی ارشد

تحقیق و پژوهش در تحصیلات ارشد بین المللی

در بسیاری از برنامه های کارشناسی ارشد کمک های فکری و مشاوره ای از سوی اساتید یا دانشجویان دکتری به دانشجویان کارشناسی ارشد ارائه می شود. نیاز دانشجویان در تحقیق و پژوهش از طریق انجام پایان نامه و یا دیگر پروژه های پژوهشی ضمن آموزش، مرتفع می شود. دانشجویان در برنامه های کارشناسی ارشد انگلیسی زبان، مهارت های تحقیقاتی، تحلیلی و نوشتاری بالایی را به دست می آورند. که می توانند به طور موثر در بسیاری از زمینه های دیگر نیز کاربرد داشته باشند. حتی در برنامه های کارشناسی ارشد آموزش محور که تحقیقات و پژوهش نیاز نیست، دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند با همکاری اساتید دانشکده. در ارائه مقالات کنفرانسی و انتشار مقاله آکادمیک در نشریات علمی، یک تجربه یادگیری مهم از پژوهش را برای خود رقم بزنند. این مهم علاوه بر ارزش و اعتبار؛ مهارت های نوشتاری آکادمیک را در رزومه تحصیلی دانشجو توسعه خواهد داد. برای مثال، در مدرسه کسب و کار Stillman در استون هال، بیش از ۲۵٪ از اعضای هیات علمی به طور مرتب در تحقیقات خود با دانشجویان کارشناسی ارشد همکاری می کنند.

ساخت ارتباطات ارزشمند

یکی دیگر از مزایای مهم و حیاتی برنامه های کارشناسی ارشد، فرصتی عالی جهت ایجاد شبکه های ارتباطی آکادمیک، کاری و حرفه ای قدرتمند می باشد. دانشجویان با یک مجموعه جدید از همسالان، مربیان و حامیان بالقوه آشنا خواهند شد. برنامه های تحصیلات تکمیلی به دانشجویان اجازه می دهد تا سطح بالایی از تعامل دانشجویی با استادان ایجاد کنند. چرا که اساتید انتظار دارند دانشجو به طور فعال در تجربه و فرایند یادگیری شرکت کند.

،پذیرش تحصیلی ارشد، پذیرش تحصیلات تکمیلی، پذیرش کارشناسی ارشد

درخواست پذیرش تحصیلی ارشد در خارج - کارشناسی ارشد

کاندیداهای کارشناسی ارشد همچنین می توانند از فرصت های پیش آمده برای ارتباط با فارغ التحصیلان ارشد قبلی  مدرسه بهرمند شوند. این مهم اغلب از طریق کلاس های درس، یا فعالیت های فوق برنامه ای و مشارکت در رویدادها رخ می دهد. همچنین بسته به دانشگاه، دانشجویان در معرض گروه هایی قرار می گیرند که در زمینه مشاوره، حمایت و استخدام فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد بسیار مشتاق هستند. علاوه بر این، یک مزیت مهم دیگر، فرصت ایجاد روابط با همکلاسی ها است. این ارتباطات می تواند به فرصت های حرفه ای آینده و همچنین دوستی های قوی و پایدار منجر شود.

در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۷ توسط GMAC انجام شده است، آمده است که ۳۹٪ از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد کسب و کار که در یک صنعت کار می کنند، قبل از ورود به مدرسه تحصیلات تکمیلی حتی یکدیگر را نمی شناختند.

نتیجه گیری از مبحث درخواست پذیرش تحصیلی ارشد در خارج:

روشن است که تحصیلات کارشناسی ارشد بین المللی و درخواست پذیرش تحصیلی ارشد در خارج می تواند مزایای مهمی را فراهم کند. برای به حداکثر رساندن سود و منفعت حاصله از سرمایه گذاری در مقطع تحصیلات تکمیلی، دانشجویان آینده نگر باید انگیزه های شخصی خود را در نظر بگیرند. و در صدد یافتن برنامه و دانشگاهی باشند که یاری رسان آنها برای رسیدن به اهدافشان باشد. توصیه ما به دانشجویان علاقمند اینست؛ که اهداف و انتظارات خویش را مشخص کنید. تنها به برنامه کارشناسی ارشدی که به بهترین وجه و با امکانات موجود، اهداف و انتظارات شما را برآورده میکند، آری بگوئید.

 

این صفحه به روز رسانی می شود، جهت کسب اطلاعات بیشتر در فیسبوک، با اپلای پدیا باشید. یا لینکت این اپلای پدیا،

What's your idea about this text?

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن