ارشدتحصیلات تکمیلی

مزیت های انجام کارشناسی ارشد در خارج کشور

با اپلای در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور، و اخذ پذیرش، نه تنها کار و شغل شما ارتقا پیدا می کند؛ بلکه زندگی شما نیز به طور کلی متحول خواهد شد.

تشویق ادامه تحصیل در خارج کشور:

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور شامل مزیت هایی می باشد. – به گفته سازمان توسعه همکاری های اقتصادی ، تعداد دانشجویان بین المللی در حال افزایش است.  بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲، تعداد دانشجویانی که در خارج از کشور محل تولد خود تحصیل کرده اند، ۵۰٪ افزایش داشته است. در واقع، تا سال ۲۰۱۵، پنج میلیون دانشجوی بین المللی در دانشگاه های کشورهای مختلف وجود داشته است. که آمار جدید حاکی از افزایش این رقم در سال های اخیر بوده است.

ایجاد مزیت و انگیزه برای تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور

در راستای تحصیل کارشناسی ارشد در خارج کشور، برنامه های اراسموس و کنسرسیوم مطالعات پیشرفته در خارج از کشور (CASA (Consortium for Advanced Studies Abroad)) امکان بازدید از یک کشور دیگر برای شش ماه یا حتی یک سال برای دانشجویان مشغول به تحصیل در یکی از دانشگاه های پارتنر را فراهم می کند. دانشجویان مهمان این شانس را دارند تا بتوانند زندگی را از دیدگاه یک دانشجوی بومی و از یک فرهنگ دیگر تجربه کنند. این یکی از هزاران موقعیت برتر است که پیش روی دانشجویان و علاقمندان تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور است.

همچنین، امروزه شرکت ها و موسسات بازرگانی، بیشتر مایل به استخدام فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد با مشخصات بین المللی هستند. فارغ التحصیلانی که حداقل برای مدتی در خارج از کشور تحصیل کرده اند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور دارای چهار مزیت اصلی است:

شناختن یک فرهنگ جدید با تحصل در خارج کشور

۱) شناخت یک فرهنگ جدید

مزیت نخست ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور – همانند دیگر مقاطع تحصیلی، لذت بردن از کاوش در یک محیط جدید اولین تجربه شیرین از ادامه تحصیل کارشناسی ارشد در خارج کشور می باشد. دانشجو افق های جدیدی پیدا می کند. یک کشور جدید، یک فرهنگ جدید و اغلب یک زبان جدید یاد می گیرد. به گفته بسایری از دانشجوهای بین المللی، این یک چشم انداز هیجان انگیز و از طرفی چالش برانگیز است! دانشجویان باید با عادات و آداب و رسوم میزبان خود در هنگام تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور، سازگار باشند. در واقع، سال های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور می تواند چالش برانگیز باشد. و نیازمند کار سخت برای رسیدن به سطح دانشجویان محلی است. اما پس از گذشت مدت زمانی در حدود یک نیم سال با ورود سایر دانشجویان بین المللی جدید الورود حتی دانشجویانی از کشور خود شما، اوضاع کمی متفاوت خواهد شد. این به شما کمک می کند که در فراغ خانواده و دوستان، به وفق پذیری و احساس راحتی بیشتری برسید. این تجربه ممکن است چالش برانگیز باشد، اما امیدوارانه، در غنی سازی و پیشرفت شخصیتی شما اثر گذار است.

 غرق شدن در محیط دانشگاهی جدید

از طرفی تحصیلات تکمیلی یا همان کارشناسی ارشد با تحقیق و کار پژوهشی همراه است. تحصیل در یک کشور خارجی به غیر از تغییر در جنبه های فرهنگی، حتی محیط کار نیز تغییر می کند. روش های آموزشی و انعکاس تجارب استاد در کلاس درس (مشخصات مربوط به سیستم آموزشی انحصاری و سیاست آموزشی محلی آن کشور و دانشگاه) همه و همه تجارب تحصیلی جدیدی برای دانشجوی تازه وارد می آفریند. چرا که سیستم آموزشی هر دانشگاه ناگزیر در کشورها و قاره های مختلف، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، برخی از دانشگاه ها عمدتا دوره های نظری را در آمفی تئاتر های بزرگ آموزش می دهند. در این دانشگاه ها اغلب از دانشجویان خواسته می شود که در گروه های کوچک حدود ۳۰ دانشجو به منظور تقویت درک و تسلط در موضوعات خاص آموزشی به بحث و تبادل نظر بپردازند. بعضی دیگر از سیستم های آموزشی مبتنی بر بازتاب ایده ها در گروه های کوچک و چند نفره دانشجویی در یک کار تیمی با تقویت مهارت مدیریت پروژه در راستای تکمیل تز متمرکز هستند. در هر فرم و فرمت دانشگاهی شما فرصت دارید که با دانشجویانی از ریشه ها و تمدن های مختلف که برنامه های حرفه ای متفاوت دارند، کار کنید. و این یعنی فرصت و موقعیت.

۲- تنوع مطلوب برنامه های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد

مزیت دوم ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور – برترین مزیت تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور، اما شاید همین مزیت باشد. چرا که این یک فرصت طلایی است برای آندسته از افرادیکه که به هر دلیلی می اندیشند که در رشته تحصیلی مورد علاقه خود تحصیل نکرده اند. یا باید رشته تحصیلی دیگری نیز بخوانند! با پیدایش تکنولوژی های جدید و نو، امروزه بین رشته ای ها و چند رشته ای های فراوانی بوجود آمده اند. دانشگاه ها رشته هایی در مقطع ارشد ارائه می دهند که بسیاری از افراد نام آنها را هم نشنیده اند. فارغ التحصیلان این رشته های نو، پیشروان عرصه ی تخصصی خود در سال های آتی خواهند بود. چرا که آنها از حوزه های مختلفی دانش تخصصی دارند. این افراد همچنین فرصت های تدریس در اختیار دارند. افرادیکه علاقمند به تدریس هستند، معمولا از چند رشته ای ها استقبال ویژه می کنند.

تحصیل بین رشته ای و چند رشته ای در خارج از کشور

جالب است بدانید که امکان درخواست پذیرش دررشته های نوین در مقطع کارشناسی ارشد تقریبا برای فارغ التحصیلان لیسانس تمام رشته ها آزاد است. اکثر دانشگاه ها تنها داشتن ۳ یا ۴ سال تحصیلات دانشگاهی و دریافت مدرک آندرگرجوایت یا همان کارشناسی را کافی می دانند.  این شامل رشته های پزشکی نیز می شود. یکی از دلایلی که اپلای پدیا رشته های پزشکی و مهندسی را در یک جا گرد هم می آورد نیز همین مهم است.

ارتقای حرفه ای در رزومه (CV)

۳- ارتقای کلاس کاری با بازتاب تجارب تحصیلات کارشناسی ارشد در خارج کشور در رزومه خود

مزیت سوم ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور – فارغ التحصیل شدن با مدرک کارشناسی ارشد در خارج از کشور، رزومه شما را بین المللی می کند.  این یک سیگنال قوی برای شرکت های بیزینسی با دامنه فعالیت های بین المللی است. که بسیار خواهان استخدام دانشجویان با سابقه تحصیلات بین المللی هستند. کافیست کمی ریسک کرده و با خارج شدن از منطقه امن خود، زمینه ای مناسب برای رشد و توسعه و ارتقای شخصیتی خود فراهم آورید. علاوه بر این، شما مهارت های عملی در یک زبان خارجی را نیز به قابلیت های خود می افزائید. همچنین ارتقای مهارت های زبان دوم شانس و اقبال شما را برای پذیرش دوره های کارآموزی در خارج و کارهای کوتاه مدت بیشتر می کند. زیرا شما نشان دادید که در یک کشور خارجی تحصیل کرده اید و می توانید با یک خارجی زبان در چارچوب علمی و حرفه ای به بحث و گفتگو بپردازید. امروزه داشتن سخنوران انگلیسی زبان و ماهر به امری بسیار ضروری برای کمپانی های موفق تبدیل شده است. که این مهم نیز مهر تائیدی است به ارزش های خلق شده با ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی در خارج از کشور و خارج شدن از نقطه امن خود.

۴- کارآموزی و ایجاد فرصت های شغلی متعدد با ادامه تحصیل کارشناسی ارشد در خارج کشور

مزیت چهارم ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور – در نهایت، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، در خارج از کشور درهای دوره های متنوع کاری و کارآموزی را به روی شما می گشاید. که این به نوع خود یک فرصت عالی برای تقویت تجربه شما قبل از شروع کار حرفه ای است. در طول تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد، مشاوران تحصیلی دانشگاه با دانش و تسلط کامل از فرصت های شغلی در بازار کار، شما را با مدیران و متخصصان در خارج از دانشگاه متصل می کنند. نمایندگان شرکت های بازرگانی احتمالا شما را در سمینارها یا انجمن ها ملاقات خواهند کرد تا شرکت خود را ارائه دهند، شما این امکان را دارید تا به طور مستقیم با آنها ارتباط برقرار کنید. همه این فرصت ها، با برنامه ریزی دقیق و مدون برای اپلای و اخذ پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه های خارج از کشور، فراهم می شود.

  • ۱- اپلای و پذیرش در برنامه کارشناسی ارشد در خارج کشور
  • ۲- تقویت مهارت های شغلی و شخصیتی 
  • ۳- تقویت مهارت های زبان انگلیسی
  • ۴- مشارکت در دوره های کوتاه مدت کار آموزی 
  • ۴- مشارکت در فعالیت های داوطلبانه
  • ۵- فراهم شدن اولین تجربه کاری و حرفه ای شما در خارج از کشور

مزیت های تحصیل ارشد در خارج از کشور با یک انتخاب مناسب و دقیق از برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور برای یک دانشجوی موفق اتفاق می افتد. امیدوارم این پست مفید بوده باشد. همچنین خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

 

مطالعه بیشتر: تحصیلات کارشناسی ارشد در زمینه مدیریت کسب و کار با بورسیه تحصیلی

مطالعه بیشتر: مقایسه سیستم آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد (آمریکایی – اروپایی)

What's your idea about this text?

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن