پزشکی در ایتالیا

پیش ثبتنام رشته های پزشکی انگلیسی زبان در ایتالیا

اگر در سال جاری به دانشگاه پزشکی تورین (یا رم ساپینزا) به عنوان گزینه برتر خود توجه دارید قبل از مهلت قانونی، پیش ثبتنام خود را انجام دهید.  

پروسه پیش ثبت نام دانشگاه های پزشکی تورین و رم ساپینزا در ایتالیا

دلایل گوناگونی وجود دارد که ایتالیا در قاره سبز یکی از مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی علاقمند به تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی می باشد ما در مقاله هشت مزیت برتر تحصیل پزشکی در ایتالیا به بررسی اهم مزیت های آن پرداختیم. همچنین اطلاعات بیشتر از هزینه های زندگی و تحصیل پزشکی در شهرهای ایتالیا نیز بررسی شده است. به هر حال چنانچه قصد دارید پزشکی را در اروپا تحصیل کنید، ایتالیا یکی از اولویت های درجه اول شما خواهد شد چرا که هزینه های تحصیل پزشکی نسبت به کیفیت برنامه های آموزشی و بالینی آن بسیار پایین تر از دیگر کشورهای اروپایی یا آمریکایی می باشد.

طبق روال سال قبل، امسال نیز دانشگاه علوم پزشکی تورین [و رم ساپینزا ] شرایط جدید پیش درخواست / پیش ثبتنام را برای ورود به رشته های پزشکی انگلیسی زبان را برای متقاضیان اجباری کرده اند. توجه داشته باشید که این پیش ثبتنام علاوه بر الزام پیش ثبت نام در سفارت ایتالیا است. بر اساس بررسی های بعمل آمده از این دو دانشگاه، به نظر می رسد که این یک مهلت رسمی است و پذیرشی به متقاضیانی که پیش ثبت نام نداشته باشند داده نمی شود.

 

چگونگی انجام پیش ثبت نام آنلاین در رشته های پزشکی در دانشکده علوم پزشکی تورین ایتالیا

قابل توجه علاقمندان تحصیل در رشته های انگلیسی زبان پزشکی ایتالیا، مهلت اعلام شده جهت پیش ثبتنام رشته های پزشکی (برای نامزدها غیر اتحادیه اروپا) در دانشگاه پزشکی تورین چهارده ۱۴ آوریل ۲۰۱۹  مشخص شده است. فرایند پیش ثبتنام به صورت آنلاین صورت می پذیرد.

پس از ایجاد حساب کاربری در وب سایت دانشگاه علوم پزشکی تورین ایتالیا، از شما خواسته می شود تا چندین فرم آنلاین را که شامل اطلاعات گسترده ای در مورد شما می شود را تکمیل نمائید. (اطلاعات شهروندی، جزئیات گذرنامه، عکس ها و غیره) و همچنین پیشینه تحصیلات قبلی (مدارس، دوره های آموزشی و غیره) ، زبانهایی که میشناسید و تسلط دارید و دیپلم دبیرستانی (ترجمه شده) با ریزنمرات). عدم ارسال اسناد درخواستی (تمام و کمال) روند درخواست و ثبت نام شما را متوقف می کند.

 

چگونگی انجام پیش ثبت نام آنلاین در رشته های پزشکی در دانشکده علوم پزشکی رم ساپینزا

 علاقمندان تحصیل پزشکی در دانشگاه رم ساپینزا باید اطلاعات قابل استناد پیش ثبتنام در رشته های پزشکی را از وبسایت دانشگاه پزشکی رم ساپاپینزا  استعلام نمایند. طبق روال سال های قبل مهلت ارائه درخواست پیش ثبتنام دانشگاهی پزشکی رُم ساپینزا در ۱۵ آوریل (برای غیر اتحادیه اروپا) بوده است.

در سال اخیر، تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا بغیر از دو دانشگاه نامبرده در اینجا، (منظور: دانشگاه پزشکی میلان،دانشگاه علوم پزشکی در پاویا، دانشگاه پزشکی رم تی.وی، دانشگاه پزشکی بری، دانشگاه پزشکی ناپولی، دانشگاه پزشکی برگامو و دانشگاه پزشکی بولونیا)، ضوابط و الزامات خاصی را جهت پیش ثبتنام نداشتند. با این وجود ما شما را تشویق می کنیم که اخبار این دانشگاه ها را به صورت به روز داشته باشید و منظم به وبسایت دانشگاه مورد علاقه خود سر بزنید. چنانچه مطالعه آمادگی برای آزمون آی.مت (IMAT) کل زمان در دسترس شما را به خود اختصاص داده است، در این صورت ممکن است کمک و اخذ راهنمایی از یک مشاور تحصیلات بین المللی ارزش ویژه پیدا کند. ما در اپلای پدیا آماده ایم تا برترین مشاورین تحصیلی در استخدام شما در بیاوریم.

اگر در سال جاری به دانشگاه علوم پزشکی تورین (یا رم ساپینزا) به عنوان گزینه برتر خود توجه دارید قبل از مهلت قانونی، پیش ثبتنام خود را انجام دهید.  

مطالعه بیشتر: شهریه دانشگاه های پزشکی ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا

مطالعه بیشتر: مقایسه هزینه های تحصیلات پزشکی و انتخاب دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا و چین

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 1.75 ( 1 رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن