مهندسی مکانیک و هوافضا

بین رشته ای های محبوب مهندسی مکانیک

بین رشته ای ها و چند رشته ای ها به دانشجویان امکان می دهد دانش و تخصص خود را در بخشی از رشته ای دیگر که یشتر مورد علاقه انها است، اعمال نمایند. و در نهایت یک طرح نوآورانه پیشنهاد بدهند.

مقدمه ای از بین رشته ای ها در مهندسی مکانیک

آمار و اطلاعات صنایع پیشرو و مدرن نشان داده که بین رشته ای ها و چند رشته ای ها تطابق متناسب تر و بهتری با نیاز تکنولوژیکی و صنعتی در سازمان ها و کارخانجات مختلف دارند. مهندسان مکانیک در تمام صنایع و در همه انواع پروژه ها، از دستگاه ها و ابزارآلات کوچک گرفته تا ساختارهای بزرگ کار می کنند. با توجه به مهارت ها و ترجیحات فردی آنها می توانند از تخصص های مختلف چندگانه (چند رشته ای ها) نیز انتخاب کنند. که به آنها امکان می دهد دانش و تخصص خود را در بخشی از رشته ای دیگر که یشتر مورد علاقه انها است، اعمال نمایند. و در نهایت یک طرح نوآورانه پیشنهاد بدهند. در ادامه ما قصد داریم که به تعدادی بین رشته ای و چند رشته ای که یکی از پایه های ثابت آن، مهندسی مکانیک و دانش تخصصی فارغ التحصیلان این رشته است، بپردازیم.

مهندسی مکانیک در ترکیب مهندسی زیست پزشکی:

مهندسی مکانیک،مهندسی زیست پزشکی

 اصول مهندسی مکانیک در حوزه مهندسی پزشکی، به نیاز مراقبت های بهداشتی و سلامت، پاسخ می دهد. ایده طراحی و ساخت دستگاه های پزشکی مانند اندام ها و ارگان های مصنوعی، ابزارهای جراحی، ربات های اتوماتیک و هوشمند پزشکی تنها بخشی از فعالیت های مورد انتظار متخصصین مهندسی مکانیک در ترکیب مهندسی پزشکی می باشد. دانشجویان در این حوزه، حسگرهای مهندسی و درک سیستم های فیزیولوژیکی بدن را فرا می گیرند و یاد می گیرند که چگونه این دو را ترکیب کنند.

مهندسی مکانیک و طراحی مکانیکال

طراحی مکانیکال،مهندسی مکانیک

دانشجویان و مهندسان مکانیک در این تخصص می آموزند که چگونه از مفاهیم مهندسی برای توسعه طیف وسیعی از محصولات استفاده کنند. این تخصص بر موضوعاتی مانند برنامه ریزی، کنترل کیفیت و اطمینان بخشی از کارکرد صحیح، و چرخه حیات محصولات یا دستگاه ها تمرکز می کند.

 

مهندسی مکانیک در سیستم های حمل و نقل

مهندسی مکانیک،سیستم های حمل و نقل

مهندسی مکانیک در این زمینه به ایجاد سیستم های حمل و نقل جدید و بهبود وضعیت موجود کمک می کند. تا اطمینان حاصل شود که سیستم نقل و انتقال ایمن، کارآمد و سازگار با محیط زیست باشد. دانشجویان و مهندسان مکانیک متمرکز در این زمینه، درباره نیروی محرکه و کنترل، دینامیک خودرو و منفعت اجتماعی سیستم – و همچنین مشکلات ایجاد شده توسط سیستم های مختلف حمل و نقل فرا می گیرند.

 

 

 

 امیدواریم که با مطالعه موارد فوق کلیاتی از بین رشته ای ها و چند رشته ای در ترکیب با مهندسی مکانیک و  نوآوری های خلق شده در تحصیلات بین المللی این حرفه را به دست آورده باشید.

 خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

 

مهندسی مکانیک از منظرهای مختلف

دکتری حرفه ای در تحصیلات بین المللی مهندسی مکانیک 

کارشناسی ارشد در تحصیلات بین المللی مهندسی مکانیک 

/  مقطع لیسانس یا کارشناسی در تحصیلات بین المللی مهندسی مکانیک

میزان حقوق و چشم انداز شغلی در حوزه مهندسی مکانیک

تحصیل آنلاین مهندسی مکانیک

 

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن