مهندسی برق و الکترونیک

مراحل تبدیل شدن به یک مهندس برق حرفه ای در خارج از کشور

- دانشجویان می توانند امتحان FE را پس از فارغ التحصیلی در مهندسی برق بدهند.

تبدیل شدن به یک مهندس برق حرفه ای نیازمند آموزش، تعهد و تمایل به ارائه ی راه حل و پاسخ به سوالاتی نظیر چگونگی استفاده از یک تلویزیون صفحه تخت با مصرف انرژی بهینه به منظور کارآمدی بیشتر یا نحوه ی طراحی سیستم برقی کازینو لاس وگاس در استفاده از برق زیاد بدون ترکیدن فیوزی در مدار است.

گام های اساسی در تبدیل شدن به یک مهندس برق حرفه ای در خارج از کشور:

۱- فارغ التحصیلی در مقطع لیسانس یا بالاتر

اکثر کارفرمایان نیاز دارند که مهندسان برق ابتدایی، حداقل دارای مدرک لیسانس مهندسی برق از یک دانشگاه معتبر توسط هیئت اعتباربخشی مهندسی و فناوری (ABET) باشند. کارآموزی دوره کارشناسی معمولا شامل طراحی سیستم های دیجیتال، نظریه مدار الکتریکی و معادلات دیفرانسیل است که می تواند تجربیات ارزشمندی از بازار کار را در اختیار دانش آموختگان مهندسی برق قرار دهد و معمولا مورد توجه کارفرمایان قرار می گیرد.

علاوه بر کار گروهی، مهندسان برق می توانند در کار آزمایشگاهی و مطالعات میدانی نیز شرکت کنند. برنامه های آموزشی آنلاین از دانشگاه های مطرح، فرصتی را برای انعطاف دادن مهارت های آموخته شده در کلاس درس فراهم می کند. دانشجویان مهندسی برق می توانند با یک برنامه تحصیلی پنج ساله یک مدرک کارشناسی و مدرک کارشناسی ارشد هماهنگ شده را اخذ نمایند. مهندسین برق که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند می توانند به عنوان مربی در کالج ها و دانشگاه ها یا در موقعیت های تحقیق و توسعه در یک شرکت خصوصی کار کنند.

۲- آمادگی و اخذ آزمون پایه مهندسی (FE)

امتحان مهندس حرفه ای (FE)

تمام مهندسین برق که در زمینه ابزار کار می کنند باید از طریق امتحان پایه مهندسی (Fundamentals of Engineering)  مجوز بگیرند. برای واجد شرایط بودن، یک متقاضی باید مدرک تحصیلی خود را از یک برنامه مهندسی معتبر ABET دریافت کرده و نمره مورد نیاز را در آزمون پایه مهندسی (FE) کسب کند. دانشجویان می توانند امتحان FE را پس از فارغ التحصیلی در مهندسی برق بدهند. مادامیکه دانشجویان موفق به کسب امتیاز مورد نظر در آزمون اف.ای (FE) نشده باشند، مهندس در حال آموزش (EIT) یا مهندس کارآموز (EIs) نامیده می شوند. engineers-in-training (EITs) or engineer interns (EIs)

 

 

۳- کسب تجربه در سطوح ابتدایی

پیشرفت در مهندسی برق اغلب بر اساس تجربه یا موفقیت تحقیقاتی است. مدرک دانشگاهی حداقل، مورد نیاز است، اما بسیاری از کارفرمایان ترجیح می دهند مهندسین بتوانند با تکنولوژی های در حال ظهور کنار بیایند و قدرت تعامل با آنها را داشته باشند. (مهارت های چند بعدی). در ایالات، مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق در بازار کار مزیت رقابتی مهمی محسوب می شود و منجر به پیشرفت سریع حرفه ای می شود. اما یک مهندس و کارشناس برق نیز می تواند با بالا بردن قدرت معلومات و تعاملات خود در تکنولوژی های مرتبط، شانس خود را جهت بهره مندی از امکانات و رفاهیات بیشتر به کار بندد.

امتحان مهندس حرفه ای (FE)

 

۴- آمادگ و اخذ آزمون مهندس حرفه ای (Professional Engineer (PE) exam)

امتحان مهندس حرفه ای

در ایالات برای شرکت در امتحان مهندس حرفه ای (PE) مهندسان در حال آموزش (EIT) باید دارای چهار سال تجربه کاری متناسب باشند. چندین ایالت آموزش مداوم برای مهندسان حرفه ای و مجوزهای کار مهندسی خود را طلب می کنند. که به این معنی است که مهندسان بایستی از تغییرات بوجود آمده در زمینه تکنولوژیکی ایشان حتی پس از کسب پروانه مجوز کار خود آگاهی داشته باشند و آن آگاهی و معلومات ممکن است مورد ارزیابی نیز واقع شود.

در حال حاضر امکان مطالعه مواد و سوالات آزمون مهندس حرفه ای پی.ای (PE) توسط دانشگاه جرجیا برای دانشجویان بین المللی نیز فراهم است. چنانچه علاقمند به مطالعه مواد آزمون حرفه ای مهندسان در ایالات هستید از طریق فرم تماس با ما در خواست اطلاعات بیشتر را برای اپلای پدیا ارسال کنید.

 بیش از یک سوم از مهندسان برق ایالات متحده حقوق خود را از شرکت خصوصی خود، دریافت می کنند. و شمار مهندسان برق که ثبت اختراع دارند رو به فزونی است.

بر اساس نظرسنجی نقد و بررسی پرینستون،

 

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن