تحصیلات تکمیلیتحصیلات غیر پزشکی

با مدرک کارشناسی ارشد بین المللی چه کارهایی می توانید انجام دهید؟-قسمت اول

به راستی یک دانشجو قبل از تصمیم گیری در مورد ادامه تحصیل در مقطع ارشد چه پارامترهایی را بایست در نظر بگیرد؟

تعهد به تحصیلات تکمیلی (مدرک کارشناسی ارشد) در نگاه اول می تواند کمی دلهره در دانشجو ایجاد کند! بسیاری از دانشجویان آینده نگر با نگاهی دلواپسانه سوالاتی در ذهن می پرورانند. مثلا آیا فارغ التحصیلی در دوره کارشناسی ارشد بین المللی، دوره سه یا چهار ساله دکتری را در پی دارد؟ کارشناسی ارشد بدون دکتری چقدر ارزش دارد؟ آیا واقعا بهره مندی از بعضی مزایای اخذ مدرک مدرک کارشناسی ارشد به هزینه های زمانی و مالی آن می ارزد؟ این یک سوال اساسی است. آیا شما نیز به دنبال کردن تحصیلات آکادمیک خود در سطوح عالی و تکمیلی فکر می کنید؟ در ادامه مقاله حاضر با پاسخ هایی برای سوالات فوق آشنا می شوید.

توصیه ما به دانشجویان علاقمند؛ اهداف و انتظارات خویش را مشخص کنید. تنها به برنامه کارشناسی ارشدی که به بهترین وجه و با امکانات موجود، آنها را برآورده میکند، آری بگوئید.

آینده ای روشن برای زندگی حرفه ای ما، در گرو انتخاب های بجا ست.

مقدمه:

طبق گزارشات رسمی سازمان های بین المللی Higher Education. انگیزه برای ورود به برنامه های کارشناسی ارشد بین دانشجویان فراوان است. اما آیا شما با برنامه و پلن قبلی دست به انتخاب برنامه کارشناسی ارشد خود می زنید؟ در یک مطالعه تقسیم بندی مدیریت آموزش در سال ۲۰۱۷. – (management education segmentation study) شورای مدیریت پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاهی. هفت عنوان مجزا از برنامه های کارشناسی ارشد را با عناوین توصیفی از “احترام جویان” (Respect Seekers) تا “نوآوران تاثیر گذار” (Impactful Innovators) مورد بررسی و تحقیق قرار دادند. خلاصه یافته های این شورا را در ادامه مقاله بخوانید.

“دستاوردهای یک دانشجو  از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین المللی کدام است؟” برای یافتن پاسخ، مطالعه را ادامه دهید.

با ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی (در اینجا منظور کارشناسی ارشد است:)

مدرک کارشناسی ارشد بین المللی

چشم انداز های حرفه ای خود را از طریق تخصص ارتقا می دهید

نسبت به تحصیلات در مقطع کارشناسی، در تحصیلات تکمیلی، دانشجو فرصتی برای مطالعه و تحقیق عمیق تر در یک رشته یا تخصص بدست می آورد تا متخصص شود. فلسفه طراحی و شکل گیری دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) به طور کلی برای ارتقا و بسط دانش فنی و حرفه ای دانشجویان بوده است. در این رویکرد دانشجویان تحصیلات تکمیلی اغلب قادر هستند که بلافاصله مفاهیم و مهارت های به دست آمده در کلاس درس را در محل کار، عملی نمایند.

به همین دلیل، یک مدرک تحصیلات عالی (کارشناسی ارشد) برای اشخاصی مناسب است که به دنبال تغییر شغل یا پیشرفت در سطوح حرفه ای کار خویش هستند. به عنوان مثال، فردی را با عقبه تحصیلی در فیلد مهندسی یا علمی را دنظر بگیرید. این شخص به مدیریت یا موقعیت رهبری تمایل دارد.این شخص احتمالا از تکمیل MBA تخصصی که پایه های محکم مدیریت تخصصی را می سازد. ضمن اینکه فرایندها و تصمیم گیری های استراتژیک و عملیاتی را آموزش می دهد. به میزان قابل توجهی سود خواهد برد.

دانش تخصصی که با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدست می آید؛ به گونه ای است که مالکیت آن به صاحبانش اعتبار می بخشد. این عامل بی شباهت نیست به اینکه کارفرمایان اغلب؛ فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد را برای فرصت شغلی یا ارتقاء داخلی سازمان یا کمپانی خود انتخاب می کنند.

کارشناسی ارشد بین المللی

طبق داده های گزارش شده از سوی اداره آمار کار؛ در ایالات متحده، در پیش بینی های اشتغال در سال ۲۰۱۷ ، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دارای نرخ بیکاری پایین تر از همتایان خود در دوره کارشناسی هستند (۲٫۴٪ در برابر ۲٫۷٪) آمار رسمی همان اداره درآمد هفتگی بیشتر را برای فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی ارشد بیان می کند. ۱،۳۸۰ دلار در برابر $ ۱،۱۵۶). این افزایش حقوق میانگین کلی است. با این حال، افزایش حقوق در ارتباط با درآمد یک مدارک مختلف فوق لیسانس می تواند به طور قابل توجهی از یک حوزه به حوزه دیگر متفاوت باشد.

داده های گزارش شده توسط پی.اسکیل (PayScale) بالاترین میزان پرداخت حقوق و دستمزد فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد طبق آمار سال ۲۰۱۷؛ حقوق سالیانه برای فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی ارشد از ۱۵۶،۰۰۰ دلار در سال برای یک فارغ التحصیل فوق لیسانس در رشته بیهوشی پرستاری (Nursing Anesthesia). تا پایین ترین سطح آن ۴۸،۲۰۰ دلار در سال برای یک فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در زمینه خدمات انسانی گزارش شده است. بنابراین، یک دانشجوی آینده نگر که امیدوار است تا قدرت درآمد خود را از طریق تحصیلات تکمیلی (کارناسی ارشد) افزایش دهد، بایستی با دقت هر چه تمام برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد مورد علاقه خود را مطالعه کند.

در قسمت دوم مقاله “با مدرک کارشناسی ارشد بین المللی چه کارهایی می توانید انجام دهید؟” ادامه دستاوردهای برجسته با تحصیلات کارشناسی ارشد بین المللی پرداخته می شود. یافتن این دستاورد ها حاصل کار تحقیقاتی شورای مدیریت پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاهی است. دستاوردهایی همچون: 

  • چگونه با تحصیل در یک برنامه کارشناسی ارشد یک ساله؛ دانش و مهارت های موجود شما به طرز شگفت انگیزی تجدید و افزایش می یابد؟
  • افزایش مهارت های تحقیقاتی، تحلیلی و نوشتاری آکادمیک به زبان بین الملل (انگلیسی)
  •  برنامه های کارشناسی ارشد بین المللی؛ فرصتی است برای ساختن شبکه های ارتباطی کاری و حرفه ای قدرتمند. از آن غافل نشوید.

در صورت علاقه مند بودن، قسمت دوم مقاله “با تحصیلات کارشناسی ارشد بین المللی چه کارهایی می توانید انجام دهید؟“-را نیز مطالعه کنید.

اپلای پیدیا – اولین مرکز کوچینگ آکادمیک پارسی – با مدیریت دانشجویان مستقل

دوستان خود را دعوت نمائید.

What's your idea about this text?

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن