مهندسی مکانیک و هوافضا

مقدمه ای از تحصیلات بین المللی در زمینه مهندسی مکانیک

­مهندسی یک حوزه وسیع است. با وسعت تخصصی که گاها می تواند دلهره آور نیز باشد. حرفه های مهندسی مجموعه ای از انتخاب های حرفه ای به بهترین تناسب توانایی های فردی را ارائه می دهد. ورود به حرفه ی مهندسی می تواند از طریق چندین مسیر آموزشی و تحصیلی انجام شود. در حالی که برنامه های تحصیلات عالی و گواهینامه ها می تواند قدرت کسب درآمد را افزایش دهد و منجر به پیشرفت شغلی شود. قبل از انتخاب حرفه مهندسی باید از خودتان بپرسید: آیا به آموزش گسترده ی ریاضیات در کالج یا دانشگاه علاقمند هستید؟ برای ورود به حرفه مهندسی مکانیک، در تحصیلات بین المللی چه مقطع تحصیلی یا گواهینامه های تخصصی کافی است؟ آیا به مجوز یا صدور گواهینامه مخصوص برای خدمت در دولت کشور مقصد نیاز دارم؟ و غیره.

اداره آمار کارگری ایالات متحده (The Bureau of Labor Statistics (BLS)) علاوه بر مهندسین فعلی، نیازمندی بازار کار به حدود ۱۱،۶۰۰ مهندس مکانیک را از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲ پیش بینی می کند.

ما قصد داریم که در مجموعه مقالاتی، راهنمایی مربوطه جهت انتخاب حرفه  و رشته مهندسی مکانیک را ارائه نمائیم. با مطالعه این مجموعه راهنما از وبسایت اپلای پدیا شما می توانید علاوه بر آشنایی با رشته مهندسی مکانیک، بهینه ترین مسیر آموزشی و تحصیلی را جهت تبدیل شدن به یک مهندس مکانیک حرفه ای را انتخاب نمائید. در ادامه با مبانی حرفه مهندسی مکانیک با ما همراه باشید.

مهندسی مکانیک در یک نگاه کلی:


مبانی مهندسی مکانیک و تحصیلات بین المللی

بصورت کلی، مهندسان مکانیک در تحقیق، طراحی، توسعه و آزمایش دستگاه های مکانیکی و حرارتی از جمله ابزار، موتور و ماشین آلات فعالند. بعضی از این ابزارها و دستگاه های رایج مکانیکی مربوط به بخش های پزشکی، انرژی و تولید اتوماتیک صنعتی می باشند. بسیاری از مهندسان مکانیک در تولید عمومی و تولید خودرو و یا برای شرکت های خدمات مهندسی کار می کنند. مهندسان مکانیک در تحصیلات بین المللی همچنین در تحقیق و توسعه آزمایشگاهی نیز خدمت می کنند. آنها معمولا روزهای کاری خود را در دفتر کاری فنی مهندسی صرف می کنند، گاهی اوقات از سایت های کاری نیز برای حل مشکلات با تجهیزات موجود بازدید می کنند.

مهندسی مکانیک، تحصیلات بین المللی،
مهندسی مکانیک در خودرو سازی

مهندسان مکانیک به سختی کار می کنند. و اغلب در طولانی مدت اقدام به خدمت رسانی می کنند. با توجه به  گزارش اداره آمار کارگری (BLS) ، بیش از یک سوم مهندسین مکانیک در ایالات متحده در سال ۲۰۱۲ بیشتر از ۴۰ ساعت در هفته کار می کردند. این اداره همچنین عنوان نموده است که کاندیدایی که تحصیلات بین المللی خود را تا سطوح بالا ادامه می دهند و به نوآوری های تکنولوژیکی روی می آورند، معمولا بهترین فرصت های شغلی را در زمینه های گوناگون مرتبط با مهندسی مکانیک را کسب می کنند.

مهندسی مکانیک در عمق

مهندسی مکانیک هر چیزی در ارتباط با مسائل و موارد نیرویی، انرژی یا حرکتی است را شامل می شود. از آنجایی که مهندسان مکانیک دائما در حال طراحی و اجرا می باشند، کار با انواع سیستم های مکانیکی در صنایع مختلف را فرا می گیرند. یک مهندس مکانیک که در صنعت هوافضا کار می کند می تواند موتور جت بزرگ آینده را با انرژی های جدید طراحی کند. صنعت رباتیک مهندسان مکانیک را استخدام می کند که روبات هایی را بسازند که به نجات جان انسان ها کمک می کند. حتی صنعت سرگرمی و تفریح همچنین خواستار استعدادهای ناب مهندسان مکانیک است. چرا که پدید آورنده هیجان بری مردم هستند. به گفته انجمن مهندسان مکانیک آمریکا، مهندسان مشتاق می توانند در مورد هر صنعت، از جمله خودروسازی، بیوتکنولوژی، کامپیوتر، ساخت و ساز، انرژی، الکترونیک، رباتیک، هوا فضا و سرگرمی، ایفای نقش کنند.

مهندسی مکانیک، تحصیلات بین المللی،

امیدواریم که با مطالعه موارد فوق به پیش زمینه فکری و اندیشه ای از مهندسی مکانیک و شرایط کاری این حرفه به دست آورده باشید. با مطالعه مطلب و محتوای مرتبط با مهندسی مکانیک با عنوان “حقوق و دستمزد مهندسان مکانیک و چشم انداز شغلی” با مجله اپلای در اپلای پدیا همراه باشید.

کسب اطلاعات بیشتر با مطالعه “مراحل تبدیل شدن به یک مهندس مکانیک حرفه ای در ایالات متحده

انتقادهای سازنده خود با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن