پزشکی در چینتحصیلات پزشکی

تحصیل پزشکی در چین: هفت دلیل مهم

دانش آموختگان پزشکی در چین، سریعتر از دانشجویان پزشکی در آمریکا، کانادا یا آلمان، تحصیلات پزشکی عمومی خود را به پایان می رسانند و به یک پزشک تبدیل می شوند.

من در حال تحقیق و بررسی جهت اپلای و نام نویسی در مدارس پزشکی در خارج از کشور هستم. پس از تحقیق و بررسی در بسیاری از دانشگاه ها و کالج های پزشکی در کشورهای مختلف و صحبت و اخذ راهنمایی از مشاورین تحصیلات بین المللی، و پرسجو از دوستانم که در حال حاضر در مدارس پزشکی مشغول تحصیل هستند، در حال حاضر به طور جدی تحصیل پزشکی در چین را هدف خود قرار داده ام. بعضی از دلایل مهم و تعیین کننده را در ادامه با شما خوانندگان محترم به اشتراک می گذارم. امیدوارم کمک کننده و امیدوار کننده باشد.

۱- اقتصاد قوی و جامعه پایدار

از لحاظ اقتصادی، چین یکی از قویترین کشورهای جهان است. این کشور با مشکلات امنیتی داخلی مواجه نیست و زیرساخت شگفت انگیزی دارد. تحصیلات پزشکی در چین این فرصت را به دانشجویان می دهد که توسعه اقتصادی را در رسته سلامت  بهداشت را در مقیاسی بزرگ از نزدیک مشاهده و درک کنند.

۲- رنج گسترده ای از انتخابها

صدها مدرسه و دانشگاه پزشکی در چین وجود دارد. که به هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان خارجی و محلی، آموزش و تحصیلات تا سطح پیشرفته پزشکی را ارائه می دهند. بنابراین گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. که شامل برخی از بهترین مدارس پزشکی در جهان است. مانند دانشگاه پزشکی پکن و دانشگاه پزشکی فودان. تقریبا تمام دانشکده های پزشکی چین در دایرکتوری آموزش بین المللی پزشکی (IMED) ثبت شده اند. International Medical Education Directory (IMED)

۳- هزینه های کم تحصیل

تحصیلات پزشکی در چین: فرصتی بی نظیر از ادامه تحصیل در محیطی بین المللی به زبان انگلیسی و با هزینه های پایین. هزینه تحصیلات، در مدارس پزشکی چین بسیار کم است. سالانه حدود ۱،۰۰۰ تا ۲،۰۰۰ دلار.

۴- اخذ صلاحیت در کوتاه مدت

اکثر دانشگاه های پزشکی چین، آموزش طبقاتی خود را تحت عنوان لیسانس پزشکی، لیسانس جراحی (MBBS) ارائه می دهند. برنامه MBBS یک روند سریع برای تبدیل شدن به یک دکتر پزشک است. این برنامه ها به طور معمول در دانشگاه ها و مدارس پزشکی چین، ۵ پنج سال طول می کشد. پزشکی در آمریکا، کانادا یا آلمان که به طور معمول هفت تا هشت سال طول می کشد.  به این معنی است که دانشجویان پزشکی در چین می توانند سریعتر از دیگردانشجویان به دکتر پزشک تبدیل شوند. 🙂

 

پزشکی در چین
Acupuncture needle in skin

۵- مطالعه طب سنتی

تحصیلات پزشکی در چین خلق موقعیت های ویژه: علاوه بر آموزش و کسب تجربه در طب مدرن، مدارس پزشکی چینی همچنین در مورد طب سنتی و تکنیک های پزشکی قدیمی مانند طب سوزنی به دانشجویان خود آموزش می دهند. که فرصت خوبی برای درک بهتر مطالب پایه پزشکی توسط دانشجویان است. و این مهم در کشورهای دیگر مرسوم نیست.

 

۶- چین کشوری بزرگ برای کشف

از لحاظ جغرافیایی، چین بزرگ است. چین پر از عجایب طبیعی و مصنوعی است. اگر شما در چین تحصیل کنید، فرصتی مناسب برای کشف حداقل برخی از این جاذبه های دیدنی را خواهید داشت. برای مثال، تحصیل در پکن یا شانگهای، زندگی پر سرعت و منعطف کلان شهری را با تمام آسمان خراش ها و راه های ارتباطی پیچیده را برای دانشجویان تداعی می کند.

پزشکی در چین

۷- زبان بیش از یک میلیارد انسان را یاد می گیرید! با فراگیری زبان چینی قابلیت برقراری ارتباط با بیش از یک میلیارد نفر را بدست می آورید.

دوره ها و برنامه های پزشکی در اکثر دانشگاه های پزشکی چین به زبان انگلیسی تدریس می شود، اما لازم است که دانشجویان زبان چینی را به عنوان یک موضوع جداگانه مورد فراگیری قرار دهند، که بد نیست! و فرصت مناسبی است برای ارتباط با قریب یک هفتم جمعیت جهان.

(نوشته شده توسط ولید علی. ولید علی دانش آموز دبیرستان در هند است که در صدد اخذ پذیرش تحصیلی در برنامه های پزشکی در چین است.)

لطفا انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن