تحصیلات بین المللیتحصیلات غیر پزشکی

آماری ارزشمند از تحصیلات بین المللی در کشورهای محبوب

تحصیلات بین المللی گران است؛ هزینه ها را با کیفیت تحصیل مقایسه کنید.

خلاصه نوشته

  • تحصیلات بین المللی و ارزش آن، مقدمه
  • آمار و اطلاعات تحصیلات بین المللی در کشورهای پر ترافیک
  • تحصیلات بین المللی از دیدگاه معاون اجرایی بانک HSBC کانادا
  • تحصیلات بین المللی و برتری های کانادا
  • جدول آمار رتبه بندی 15 کشور برتر در تحصیلات بین المللی
  • مراجع و منابع استفاده شده در آمار

تحصیلات بین المللی یعنی تکاپو برای زودتر بزرگ شدن. تحصیلات بین المللی یعنی جرات و ریسک یک زندگی مستقل در مکان ناآشنا اما کشف شدنی. 🙂

مقدمه ای از تحصیلات بین المللی و ارزش و اعتبار آن:

تحصیلات بین المللی, ApplyPedia

آیا می دانستید که آموزش هرگز اینقدر گران نبوده. همچنین اینقدر ارزشمند هم نبوده است؟ براساس آخرین گزارش بانک HSBC کانادا، ارزش آموزش برای کسب موفقیت در دهه های اخیر رشد چشمگیر داشته است. به گونه ای که تقریبا سه چهارم (۷۴٪) والدین در سراسر جهان، اهمیت تحصیلات بین المللی را درک کرده و در نظر دارند فرزندان خود را برای تحصیلات دانشگاهی به خارج از کشور بفرستند. و نیمی از ایشان (حدود ۵۱٪) ایالات متحده آمریکا را در سطح جهانی دارای بالاترین کیفیت تحصیل و امکانات آموزشی، می دانند. و سپس بریتانیا (با حدود ۳۸%)، استرالیا (با حدود ۲۵%) و کانادا (با حدود ۲۰%) در مقام های دوم تا چهارم قرار می گیرند. این گزارش که برگرفته از نظر بیش از ۴۵۰۰ پدر و مادر (افرادیکه در خانواده دغدغه تحصیل فرزندانشان را دارند.) در ۱۵ کشور می باشد. نشان می دهد که والدین ارزش و اعتبار آموزش و تحصیلات بین المللی را به خوبی تشخیص و تمیز می دهند. اما بسیاری از آنها هنوز از نظر مالی آمادگی کامل را ندارند.

آمار و اطلاعات مرتبط با تحصیلات بین المللی در کشورهای پر ترافیک:

متوسط ​​هزینه تحصیلات بین المللی (برای یک دانشجوی بین المللی) در مقطع کارشناسی برای یک دانشجوی بین المللی در کانادا تقریبا ۳۰٫۰۰۰ سی هزار دلار است.  در مقایسه با کانادا هزینه تحصیل یک دانشجوی ببین المللی در ایالات متحده آمریکا در حدود ۳۶،۰۰۰ سی وشش هزار دلار در سال و در استرالیا ۴۲۰۰۰ دلار در سال می باشد. حدود ۸۹ درصد از والدین در ۱۵ کشور جهان می گویند که آنها می خواهند فرزندان خود را به دانشگاه برسانند. اما ۵۱ درصد والدین در سطح جهانی (که ۳۲ درصد آن مربوط به کانادا می باشد) در صدد پس انداز  مالی و مشاوره ای زودهنگام برای تحصیل فرزندشان در سطوح عالی آکادمیک می باشند.

برنامه ریزی برای تحصیلات بین المللی نیز نیاز به یک تجزیه و تحلیل جامع از هزینه ها و منافع و برتری های بدست آمده، دارد. – هزینه تحصیل، کتاب، اجاره، غذا و حمل و نقل باید در کنار کیفیت تحصیل، کمیت آکادمیک و امکانات آموزش در نظر گرفته شود. زمانیکه از والدین درخواست شد که که بر اساس کیفیت آموزش و امکانات آکادمیک سه کشور برتر را شناسایی کنند، پاسخ دهندگان ابتدا ایالات متحده آمریکا و سپس انگلستان و استرالیا را انتخاب کردند.

ارزش و اعتبار تحصیلات بین المللی از دیدگاه معاون اجرایی بانک HSBC کانادا:

 

 

تحصیلات بین المللی, ApplyPedia

بتی مایو ، معاون اجرایی بانکداری خرده فروشی و مدیریت ثروت، در بانک HSBC کانادا اعتقاد دارد که والدین، فرزندان خود را به مدارس بین المللی می فرستند تا زبان ها و فرهنگ های مختلف را فرا گیرند. تجربه های جدید بدست آورند. و استقلال و اعتماد به نفس خود را نیز تقویت کنند. هر چند اغلب دانشجویان مشتاق هستند تا بهترین انتخاب کالج یا دانشگاه در خارج از کشور را در اختیار داشته باشند تا به یک مزیت رقابتی برای آنها تبدیل شود وسبب شود که موقعیت شغلی آینده آنها را ارتقا یابد. اما امکانات و تکنولوژی داده و اینترنت باعث شده که امروزه دانشگاه ها که در رده متوسط به بالا هستند، تفاوت و تمایزات چشم گیری نداشته باشند. و این بدین معناست که تعداد دانشگاه ها و کالج های خوب و قابل توجه رو به فزونی است. و گزینه های پیش روی دانشجویان زیادتر می شود.

مختصری از برتری های کانادا در ارائه تحصیلات بین المللی:

تحصیلات بین المللی, ApplyPedia

در حالی که تنها ۲۰ درصد از پاسخ دهندگان کانادا را دارای بهترین سطح کیفیت آموزش و امکانات آکادمیک انتخاب کردند، آمار اداره تحصیلات بین المللی کانادا نشان می دهد که این کشور به عنوان یکی از ۷ کشور محبوب و مورد علاقه دانشجویان بین المللی رتبه بندی می شود. با وجود اینکه کانادا در رتبه بندی کیفیت تحصیل و امکانات آموزشی رتبه چهارم را دارد، اما از لحاظ هزینه، رتبه شانزدهم را دارد. که ارزش خوبی برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در این کشور دارد. آمار دانشجویان بین المللی در کانادا در طول یک دهه تقریبا دوبرابر شده است. (۱۳۶،۰۰۰ در سال ۲۰۰۱ به ۲۶۵،۰۰۰ در سال ۲۰۱۲). همانطور که اکثر دانشگاه های کانادا در انتاریو ، بریتیش کلمبیا و کبک هستند، بیشتر دانشجویان بین المللی یعنی ۷۹ درصد آنها نیز در این استان ها زندگی می کنند.  تقریبا دو سوم دانشجویان بین المللی در کانادا از پنج کشور چین ، هند ، کره جنوبی ، عربستان سعودی و آمریکا هستند.

در جدول ذیل اطلاعات و آمار دانشگاه ها در کشورهای پر ترافیک را با یکدیگر مقایسه نمائید.

کشورهزینه دانشگاه /
سال (دلار آمریکا)
هزینه اقامت
/ سال
(دلار امریکا)
مجموع هزینه ها / سال
(دلار امریکا)
رتبه بندی بر

 اساس هزینه

رتبه بندی بر

اساس کیفیت
آموزش و پرورش   

درصد افرادیکه این

کشور را جزو برترین

دانشگاه ها برگزیده اند

استرالیا۲۴،۰۸۱ دلار۱۸،۰۱۲ دلار۴۲،۰۹۳ دلار۱۳۲۵
سنگاپور۱۸،۹۳۷ دلار۲۰،۲۹۲ دلار۳۹،۲۲۹ دلار۲۶ =۱۰
ایالات متحده۲۴،۹۱۴ دلار۱۱۶۵۱ دلار۳۶،۵۶۴ دلار۳۱۵۱
انگلستان۲۱،۳۶۵ دلار۱۳،۶۸۰ دلار۳۵،۰۴۵ دلار۴۲۳۸
هنگ کنگ۱۳،۴۴۴ دلار۱۸،۶۹۶ دلار۳۲،۱۴۰ دلار۵۷۶
کانادا۱۶،۷۴۶ دلار۱۳،۲۰۱ دلار۲۹،۹۴۷ دلار۶۴۲۰
فرانسه۲۴۷ دلار۱۶،۵۳۰ دلار۱۶،۷۷۷ دلار۷۶ =۱۰
مالزی۲،۴۵۳ دلار۱۰۴۸۸ دلار۱۲،۹۴۱ دلار۸۹۳
اندونزی۴،۳۷۸ دلار۸،۵۲۷ دلار۱۲،۹۰۵ دلار۹۱۱ =۱
برزیل۵۹ دلار۱۲،۵۶۹ دلار۱۲،۶۲۷ دلار۱۰۱۱ =۱
تایوان۳،۳۳۸ دلار۸،۵۷۳ دلار۱۱،۹۱۱ دلار۱۱۱۰۲
ترکیه۱،۲۷۶ دلار۱۰۸۹۸ دلار۱۱،۳۶۵ دلار۱۲۱۱ =۱
چین۳،۸۴۴ دلار$ ۶،۸۸۶۱۰،۷۲۹ دلار۱۳۵۱۳
مکزیک۷۵۰ دلار۸،۷۱۰ دلار۹،۴۶۰ دلار۱۴۱۱ =۱
هندوستان۵۸۱ دلار۵،۰۶۲ دلار$ ۵،۶۴۲۱۵۸۵

مراجع و منابع استفاده شده در آمار و ارقام تحصیلات بین المللی و توضیحاتی کوتاه پیرامون آنها

درباره بانک HSBC کانادا

تحصیلات بین المللی, ApplyPedia
بانک HSBC کانادا، یک بانک پیشرو بین المللی، واقع در کانادا است. و مشتریانی از سراسر جهان، دارد. این بانک بیش از ۶۲۰۰ دفتر در ۷۴ کشور و مناطق اروپا ، آسیا ، آمریکای شمالی و آمریکای لاتین ، خاورمیانه و شمال آفریقا دارد. بانک HSBC کانادا با دارایی حدود ۲٫۷۵۴ میلیارد دلاری در ۳۰ ام  ژوئن ۲۰۱۴ ، یکی از بزرگترین سازمان های بانکی و مالی در جهان شناخته شد.

 

 

جامعه آماری در اطلاعات مربوط با تحصیلات بین المللی

تحصیلات بین المللی ApplyPedia

در این گزارش، آمار و اطلاعات اخذ شده بر اساس دیدگاه ۴۵۹۲ والد در ۱۵ کشور در سراسر جهان مورد ارزیابی قرار گرفته است: استرالیا ، برزیل ، کانادا ، چین ، فرانسه ، هنگ کنگ ، هند ، اندونزی ، مالزی ، مکزیک ، سنگاپور ، تایوان ، ترکیه ، انگلستان ، ایالات متحده آمریکا. این نظرسنجی در دسامبر ۲۰۱۳ و ژانویه ۲۰۱۴ در میان والدینی که حداقل یک فرزند زیر ۲۳ ساله داشته اند، انجام شده است.

 

نحوه محاسبه هزینه ها در ارائه آمار تحصیلات بین المللی

هزینه سالانه دانشجویان بین المللی در هر کشور عبارتست از: مجموع هزینه های الف) دانشگاهی/سالانه و ب) هزینه زندگی/سالانه.

هزینه دانشگاهی/سالانه در هر کشور بر اساس هزینه سالانه دانشجویان بین المللی که در یکی از ۱۰ بزرگترین دانشگاه دولتی آن کشور تحصیل می کنند، محاسبه می شود. اطلاعات هزینه سالانه برای هر دانشگاه یا از طریق وب سایت دانشگاه، یا از طریق اداره های پذیرش و یا از وب سایت های معتبر دیگر، تهیه می شود. بر خلاف دانشگاه های خصوصی که تجارتی هستند، دانشگاه های دولتی حداقل تا حدی از سوی دولت تامین مالی می شوند.

هزینه زندگی/سالانه دانشجویان بین المللی بر اساس میانگین هزینه های زندگی در شهرهایی که دانشگاه در آن قرار دارد محاسبه می شود. داده های هزینه سالانه زندگی برای شهرهای مختلف از وب سایت Expatistan تهیه شده است.

اپلای پیدیا/ ApplyPedia

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

0%

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن