فاند و بورسیه های تحصیلی
موضوعات داغ

قانون ۸۰-۲۰ در اپلای در موقعیت های فاند و بورسیه تحصیلی

تناسب و تطابق پتانسیل ها و توانمندی های دانشجو با اهداف مورد نظر در یک موقعیت فاند تحصیلی تعیین کننده خواهد بود.

خلاصه نوشته

  • نکات دانشگاهی 1: نگاهی به بورسیه تحصیلی در هر زمینه تحصیلی و هر کشوری
  • نکات بورسیه: قانون 80-20 در بورسیه تحصیلی
  • بورسیه تحصیلی ایده آل
  • معیارهای شناسایی موقعیت های بورسیه تحصیلی متناسب
  • اپلیکیشن اپلای فاند

نکته شماره ۱ در بورسیه تحصیلی: نگاهی به موقعیت های بورسیه تحصیلی در هر زمینه تحصیلی و هر کشوری

هنوز نتوانسته اید موقعیت بورسیه تحصیلی در رشته تحصیلی مورد نظر خود را پیدا کنید؟ یا به دنبال اپلای در موقعیت بورسیه تحصیلی در دانشگاه / کشوری خاص هستید؟ تا تحصیلات بین المللی کم دغدغه را برای خود رقم بزنید. ما قصد داریم نکاتی کلیدی در جستجوی موقعیت های بورسیه تحصیلی ارائه کنیم. که در صورت رعایت این نکات، زاویه دید شما گسترده تر و دامنه انتخابی شما وسیع تر می شود. بنابراین فرصت های بیشتری در مقابل شما قرار می گیرد. و در کسب دو عامل مهم موفقیت در اخذ موقعیت های بورسیه تحصیلی یاری رسان خواهد بود.

انعطاف پذیری بیشتر در موقعیت های بورسیه تحصیلی

یکی از پارامترهای مهم موقعیت های کمک هزینه تحصیلی و فاند کمتر رقابتی، موقعیت بورسیه تحصیلی است؛ که به طور خاص به حوزه تحصیل و تحقیق شما و در کشور مورد نظرتان اختصاص دارد. اما ممکن است اقبال شما در گزینه ای نزدیک که به رشته آکادمیک شما انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد. چنانچه شما علاقمند به تحصیل در رشته مهندسی برق – الکترونیک از آلمان هستید. تحصیل در رشته ای مثل مهندسی سیستم ها در اتریش یا ایتالیا نیز می تواند تجربه شگفت انگیزی از تحصیلات بین المللی را برای شما رقم بزند، مادامیکه قابل دستیابی و تحصیلات کم دغدغه باشد.

بهترین مقاله انگیزه نامه یا هدفنامه تحصیلی جهت اخذ موقعیت کمک هزینه تحصیلی در تحصیلات بین المللی

راه های آماده سازی یک توصیه نامه موثر در راستای دریافت فاند تحصیلی در تحصیلات بین المللی

نکات بورسیه تحصیلی، اپلای در موقعیت فاند، بورس تحصیلی

شناخت بخش پر اهمیت موقعیت فاند تحصیلی

به عنوان یکی از اصول “رقابت هوشمندانه” در موقعیت های تحصیلی کم دغدغه مثل تحصیلات بین المللی حضوری با فاند، به یاد داشته باشید هنگام مشاهده توضیحات بورسیه تحصیلی، بخش “زمینه های تحصیل” (“Fields of Study”) را با دقت مطالعه کنید. در اعلانیه بورسیه های عمومی، اعطا کنندگان بورسیه تحصیلی و فاند ها اغلب در صدد نیل به اهداف آکادمیک مشخصه می باشند. به طور اختصاصی در قسمت زمینه های تحصیل به ذکر شرایط زمینه های تخصصی مورد نظر بورسیه تحصیلی می پردازند. در این بخش لیستی از رشته ها و موضوعات واجد شرایط شرکت در بورسیه تحصیلی آمده است. که توجه به آن توصیه اکید می شود.

مطالعه دقیق تر بخش “فیلد تخصصی واجد شرایط” در برنامه فاند تحصیلی

ممکن است در نگاه اول با دیدن تیتر اعلانیه موقعیت بورسیه تحصیلی به چشم نیاید، اما با مطالعه جزئیات زمینه های تحصیلی واجد شرایط؛ ممکن است شما نیز واجد شرایط نام نویسی در آن موقعیت بورسیه تحصیلی باشید. در مثال فوق بورسیه ای به رشته مهندسی سیستم ها که ترکیبی از رشته های مهندسی مکانیک، سازه، کامپیوتر و برق-الکترونیک می باشد تعلق گرفته است. اکثریت علاقمندان اپلای در رشته مهندسی مکانیک یا کامپیوتر مشارکت در این موقعیت را تجربه ای کاربردی از تحصیل در خارج می بینند. و در برنامه بورسیه تحصیلی اختصاصی رشته مهندسی سیستم ها شرکت می کنند.

نکته شماره ۲ در بورسیه تحصیلی: رعایت قانون ۸۰-۲۰ در بورسیه تحصیلی

 در هر بورسیه تحصیلی اپلای نکنید.

نکات بورسیه تحصیلی، اپلای در موقعیت فاند، بورس تحصیلی

ممکن است منطقی باشد که در هر موقعیت فاند تحصیلی که مرتبط با فیلد تخصصی شما است، اپلای کنید. ما ضمن توصیه به در نظرگیری اپلای در بورسیه تحصیلی نزدیک به تخصص و علاقه شما، در عین حال توصیه میکنیم که فقط در چند بورسیه تحصیلی تخصصی اپلای کنید.

اصل پارتو در اپلای در موقعیت های فاند تحصیلی

با رعایت این اصل، نه تنها در زمان و تلاش شما صرفه جویی خواهد شد، بلکه به بهبود اقبال شما نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی از طریق ارائه اپلیکیشن اپلای قدرتمند می انجامد. این توصیه به اصل پارتو یا قانون ۸۰/۲۰ در بورسیه تحصیلی یاد می شود. با رعایت قانون ۸۰-۲۰ در اپلای در یک موقعیت بورسیه تحصیلی، عاقلانه است که فقط در بیست درصد (۲۰٪) بورسیه های تحصیلی موجود که هشتاد درصد (۸۰٪) شانس موفقیت وجود دارد، اپلای کنید.

موقعیت های فاند و بورسیه تحصیلی ایده آل در تحصیلات بین المللی

بیایید سعی کنیم این را به عنوان یک مثال در نظر بگیریم.

علی مشلول یک دانشجوی آفریقایی است. به عبارت دیگر، وی یک نیجریه ای است که در صدد اپلای جهت تحصیل کارشناسی ارشد در رشته توسعه ارتباطات بین الملل در آلمان است. او پس از جستجوی توانسته ۱۰ موقعیت بورسیه تحصیلی را از دانشگاه های مختلف در آلمان پیدا کند.

با رعایت اصل ۸۰-۲۰ در اپلای در موقعیت های فاند و بورسیه تحصیلی، وی سعی خواهد کرد در اپلای در  ۲ تا ۳ موقعیت بورسیه تحصیلی، که شانس موفقیت بیشتری دارد متمرکز شود. اکنون سوال این است که چگونه می تواند آن ۲ تا ۳ انتخاب بهینه یا انتخاب متناسب را پیدا کند؟ برای پاسخ به این سوال معیارهای متعددی مد نظر قرار می گیرد. ما در اینجا دو معیار مهم را ارائه می کنیم.

نکات بورسیه تحصیلی، اپلای در موقعیت فاند، بورس تحصیلی

این سوال را می توان با در نظر گرفتن معیارهای زیر مطرح کرد:

معیارهای شناسایی موقعیت های بورسیه تحصیلی متناسب

  1.  کدامیک از این ۱۰ موقعیت بورسیه تحصیلی به طور خاص به نیجریه ها اهدا می شود؟
  2. کدامیک از این ۱۰ موقعیت بورسیه تحصیلی، با اولویت ویژه در رشته توسعه ارتباطات بین الملل اعطا می شود؟

    بورسیه تحصیلی ایده آل می تواند یک برنامه بورسیه تحصیلی باشد که به طور خاص به نیجریه ها اختصاص دارد. همچنین بایست شرایط واجد شرایط بودن آن موقعیت با توانمندی های علی مشلول مطابقت داشته باشد. و از طرفی بورسیه تحصیلی در رشته مورد نظر وی اعطا شود.

اپلیکیشن اپلای فاند

مدارک و اسناد مورد نیاز در فاندها و بورسیه تحصیلی (اپلیکیشن اپلای فاند) بسیار مهم است. هر چه شما اپلیکیشن اپلای قدرتمندی ارائه دهید شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی افزایش می یابد. با رعایت قانون ۸۰-۲۰ در بورسیه تحصیلی، زمان بیشتری را برای آماده سازی و ارائه ی بهترین اپلیکیشن اپلای  خواهید داشت. تا تمام الزامات درخواست خود را تکمیل کرده و درخواست خود را به موقع ارسال نمائید.

تناسب توانمندی های دانشجو با اهداف موقعیت فاند تحصیلی

این توصیه به معنای یک قاعده کلی نیست؛ شما آزاد و مختار هستید تا در هر چند موقعیت که صلاح می دانید اپلای کنید. توصیه عمومی این است که تنها در بورسیه تحصیلی که با آن مچ هستید اپلای کنید. (توانایی های شما در مقابل خواسته های موقعیت بورسیه). بعبارت دیگر تناسب و تطابق پتانسیل ها و توانمندی های دانشجو با اهداف مورد نظر در یک موقعیت فاند تحصیلی تعیین کننده خواهد بود.

با اپلای پیدیا تحصیلی کم دغدغه را تجربه نمائید.

 

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن