تحصیلات تکمیلی

سیستم آموزشی ایالات متحده در مقایسه با سیستم آموزشی انگلستان- بخش اول

هر دو کشور سنت غنی از آموزش عالی داشته، ضمن ارائه امکانات تحقیق و پژوهش در سطح عالی، فرهنگی را به وجود می آورند که به فکر گرایی بیشتر و آزادی آکادمیک کمک می کند.

بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان که توسط آموزش عالی تایمز (the Times Higher Education) تهیه شده است، بیش از نیمی از ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا در ایالات متحده یا بریتانیا قرار دارند. هر دو کشور سنت غنی از آموزش عالی داشته، ضمن ارائه امکانات تحقیق و پژوهش در سطح عالی، فرهنگی را به وجود می آورند که به فکر گرایی و آزادی آکادمیک کمک می کند. با این حال، در حالی که هر دو سیستم آموزشی ایالات متحده و سیستم آموزشی انگلستان قطعا یک محیط عالی برای یادگیری فراهم می کنند، تفاوت های زیادی بین دو کشور در مورد ساختار دانشگاه و همچنین زندگی دانشجویی وجود دارد. در این مقاله، ما تفاوت های اولیه بین نظام تحصیلی و آموزشی آمریکا و نظام تحصیلی و آموزشی بریتانیا را به صورت خلاصه و در قالب یک جدول بررسی خواهیم کرد.

مقایسه سیستم آموزشی ایالات متحده با سیستم آموزشی انگلستان با این پیش فرض صورت میگیرد که؛ در حالی که هر دو کشور ایالات متحده و انگلستان شرایط تحصیلات ویژه و عالی را برای دانشجویان خود فراهم می کنند، اما سیستم آموزشی ایالات متحده با سیستم آموزشی انگلستان کمی متفاوت است، و برای هر یک از آنها مزایا و معایبی وجود دارد. اگر در صدد ادامه تحصیل در ایالات متحده یا انگلستان هستید، باید تفاوت های مختلف ذکر شده در این مقاله را در نظر داشته باشید، علی الخصوص پارامترهایی نظیر، زمان لازم برای تحصیل، هزینه تحصیل و اینکه آیا شما عمق بیشتر یا پهنای بیشتر را در روند آموزشی خود می پسندید.

سیستم آموزشی ایالات متحده

در مقاله دوم “سیستم آموزشی ایالات متحده در مقایسه با سیستم آموزشی انگلستان- بخش دوم” به برسی مدون تر از اختلافات نظام های آموزشی دو کشور انگلستان و آمریکا که هر دو در زمینه تحصیلات آکادمیک پیشرو و رهبر هستند، خواهیم پرداخت.

پارامترهایی همچون:

  • مدت زمان آموزش (تقویم آموزشی) در سیستم آموزشی آمریکا و انگلستان
  • شرایط تحصیلی
  • ساختار دانشگاهها در هر دو کشور
  • تکالیف دانشجویی و سیستم نمرات و ارزیابی
  • هزینه های تحصیل
  • و محل اقامت دانشجویان در هر کشور بررسی خواهد شد.

 انتخاب دانشگاه و کشور مناسب برای تحصیلات عالی یک دانشجو بسیار مهم است. دانشگاه انتخابی شما می بایست همه نیازهای فردی شما را در طول مدت تحصیل و پس از فارغ التحصیلی دارا باشد. در این مقاله های مقایسه ای پارامترهای مهمی وجود دارد که شما باید بدانید و در انتخاب آگاهانه مد نظر داشته باشید. 

آمریکابریتانیا
طول زمانلیسانس: ۴ سال
ارشد: ۲ سال
دکترای حرفه ای: ۵-۷ سال یا بیشتر
لیسانس: ۳ سال
ارشد: ۱ سال
دکترای: ۳ سال
شرایط تحصیلیاکثر دانشگاه ها از سیستم تقویمی دو ترمه استفاده می کنند، اما برخی از آنها از سیستم سه یا چهار ترمه نیز استفاده می کنند. اکثر دانشگاه ها از اواسط تا اواخر ماه اوت (آگست) شروع بکار کرده و در ماه می به کار خود پایان میدهند.اکثر دانشگاه ها از سیستم تقویمی دو ترمه استفاده می کنند، اما برخی از آنها از سیستم سه یا چهار ترمه نیز استفاده می کنند. شروع و پایان یک سال تحصیلی توسط دانشگاه متفاوت است.
ساختار دانشگاهدانشگاه ها اغلب در موضوع به دانشکده ها تقسیم می شوند، اما این دانشکده ها به طور معمول از دانشگاه مستقل نیستند.دانشگاه نقش چتر برای کالج های مختلف را دارد. کالج ها نسبتا مستقل از یکدیگر هستند.
سبک آموزشتحصیلات تکمیلی متفاوت تر، تحصیلات آزاد و در راستای چند مهارته شدن دانشجویانتحصیلات متمرکز و اختصاصی در یک فیلد (تمرکز بر یک موضوع)
عمق در مقابل عرضپهناعمق
Homeworkتکالیف متعدد در طول ترم مثل خواندن و نوشتنکمتر و مختص دانشگاه های و رشته هایی خاص
هزینه تحصیل
بالادر حد متوسط
فارغ التحصیلی
کل نگرای: بر اساس عملکرد کلی در تمام تکالیف و درصدی از امتحان پایانیاساسا بر اساس امتحان نهایی است
ورزشکاریفعالیت مهم اجتماعی؛ بورس تحصیلی – ورزشی در دسترس استورزش های داخلی به طور کلی هیچ بورس تحصیلی ورزشی موجود نیست.
شرایط زندگیخوابگاه با هم اتاقی- مسکن خارج از محوطه دانشگاه –اتاق خواب بدون هم اتاقی. مسکن خارج از محوطه دانشگاه به طور کلی در دسترس است.
انواع درجه هافوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، انواع تحصیلات حرفه ای و فنیدیپلم عالی ملی، گواهی تحصیلات عالی، دیپلم تحصیلات عالی، مدرک دیپلم، لیسانس، کارشناسی ارشد، دکتری، انواع حرفه ها و مدارک تحصیلی. مقطع کارشناسی ارشد به نوع تحصیلی و نوع پژوهشی تقسیم شده است.

What's your idea about this text?

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن