تحصیلات بین المللیفاند و بورسیه های تحصیلی

بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی سال ۲۰۲۱

هدف اصلی این بورسیه ها، توسعه منابع انسانی کشورهای عضو و جوامع مسلمان با تحصیل در دانشگاه های کشورهای غیر عضو می باشد.

اسکالرشیپ و بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی در سال ۲۰۲۱

ما سعی داریم همه سال برنامه های اسکالرشیپ کمک تحقیقاتی و بورسیه تحصیلی در بانک توسعه اسلامی را به سمع و نظر علاقمندان و مخاطبین خود برسانیم. دانشجویان ایرانی نیز همانند دانشجویان از دیگر کشورهای عضو می توانند در این تورنومتر رقابتی شرکت کنند. و شرایط تحصیل یا تحقیق و پژوهشی ایده آل و مناسب را برای خود رقم بزنند. همچنین در احیا و آبادسازی موطن خود مشارکت نمایند. در ادامه به معرفی انواع فرصت ها و چالش ها برای مشارکت در رقابت دریافت بورسیه تحصیلی و اسکالرشیپ در برنامه های مختلف این بانک برای دانشجویان ایرانی و پارسی زبان می پردازیم. همچنین حمایت مجموعه اپلای پدیا از دانشجویان بومی استان های خوزستان و سیستان و بلوچستان نیز اطلاع رسانی می شود.

برنامه های اسکالرشیپ و بورسه تحصیلی در بانک توسعه اسلامی به عنوان بخشی از تلاشهای کلی این بانک برای توسعه منابع انسانی کشورهای عضو و جوامع مسلمان در کشورهای غیر عضو تأمین و اجرا می کند. در سال ۲۰۲۱، اطلاع رسانی اول، شش برنامه بورسه تحصیلی ارائه شده توسط بانک توسعه اسلامی (IsDB) وجود دارد که بشرح ذیل می باشد:

۱- اسکالرشیپ کارشناسی 

برنامه بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در سال ۱۹۸۳ با هدف فراهم آوردن فرصت های آموزشی و تحصیلی برای دانشجویان جوان و شایسته دانشگاهی از کشورهای عضو و جوامع مسلمان در دانشگاه های کشورهای غیر عضو برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را فراهم سازی می کند. این اسکالرشیپ و بورسیه تحصیلی، آموزش درجه یک و تحصیل در زمینه های خاص آکادمیک را برای دانشجویان در مقطع لیسانس را تسهیل می کند. هدف اصلی این حمایت مالی منظور بهبود شرایط اقتصادی – اجتماعی کشور مادری دانشجویان می باشد.

شرایط نام نویسی در برنامه بورسیه تحصیلی مقطع لیسانس

۲- اسکالرشیپ کارشناسی ارشد

شرایط نام نویسی در برنامه بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد

این برنامه جهت ادامه تحصیل دانشجویان نخبه دانشگاهی و متخصصان حرفه ای میان دوره ای از کشورهای عضو و جوامع مسلمان در دانشگاه های کشورهای غیر عضو که معیارهای واجد شرایط بودن زیر را دارند می باشد:

۳- پژوهانه و اعانه تحقیقاتی دکترا و برنامه تحقیقات فوق دکترا

۴- اسکالرشیپ و کمک هزینه تحصیل علم و فن و آموزش فنی حرفه ای (TVET)

این برنامه برای ۲۱ کشور عضو کمتر توسعه یافته (LDMC):  این کمک هزینه به دانشجویان از کشورهای به شرح ذیل اهدا می گردد: افغانستان ، بنگلادش ، بنین ، بورکینافاسو ، چاد ، کومور ، جیبوتی ، گامبیا ، گینه ، گینه-بیسائو ، مالی ، موریتانی ، موزامبیک ، نیجر ، سنگال ، سیرالئون ، سومالی ، سودان ، توگو ، اوگاندا و یمن (Afghanistan, Bangladesh, Benin, Burkina Faso, Chad, Comoros, Djibouti, The Gambia, Guinea, Guinea-Bissau, Mali, Mauritania, Mozambique, Niger, Senegal, Sierra Leone, Somali, Sudan, Togo, Uganda and Yemen)

۵- بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی (لیسانس) برای دانشجویان از ۲۱ کشور کمتر توسعه داده شده مذکور (Least Developed Member Countries)

۶- برنامه مشترک با آکادمی جهانی علوم (IsDB-The World Academy of Science) با هدف ظرفیت سازی و انتقال فناوری 

اطلاعات بیشتر پیرو این فرصت ها را می توانید در دو مقاله پیشین مجله اپلای پدیا دنبال نمائید. 

بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی سال 2021

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خوزستانی و سیستانی

با توجه به اینکه تعهد به بازگشت به وطن و استفاده از تجارب در آبادانی و رشد و ارتقای وطن از پیش شرط های بورسیه تحصیلی در بانک توسعه اسلامی میاشد؛ لذا ما در مجموعه اپلای پدیا، آن دسته از متقاضیان بومی استانهای خوزستان و سیستان که علاقمند به مشارکت در توسعه زیر ساختار شهری در این استان و تغییرات آب و هوایی و رویارویی مدیریت شده با چالش های آن در استان خوزستان و سیستان و بلوچستان می باشند؛ جهت آماده سازی اپلیکیشن اپلای در بورسیه تحصیلی را بصورت رایگان حمایت میکنیم. برخی خدمات ما در آماده سازی اپلیکیشن اپلای را اینجا ببینید. این حمایت از دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی بعمل می آید. دانشجویان قبل از ارائه درخواست استفاده از خدمات رایگان اپلای پدیا بایست شرایط مربوطه در مقطع مورد نظر که در بالا متذکر شد را دارا باشند. همچنین بایست در تعهد آبادانی موطن خود در هریک از استان های خوزستان و یا سیستان باشند. این برنامه حمایتی سالانه تکرار می شود. و تنها در زمان باز بودن سیستم نام نویسی بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی امکان ارائه دارد. 

واجدین شرایط می توانند درخواست خود را از طریق فرم تماس با اپلای پدیا تشریح و ارسال نمایند. 

همچنین بسته های خدمات دانشجویی اپلای پدیا جهت نام نویسی در یک موقعیت تحصیلی یا اسکالرشیپ را نیز مشاهده نمائید. 

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
Summary
معرفی موقعیت بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی سال 2021 برای دانشجویان ایرانی
Article Name
معرفی موقعیت بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی سال 2021 برای دانشجویان ایرانی
Description
برنامه های اسکالرشیپ و بورسه تحصیلی در بانک توسعه اسلامی به عنوان بخشی از تلاشهای کلی این بانک برای توسعه منابع انسانی کشورهای عضو و جوامع مسلمان در کشورهای غیر عضو تأمین و اجرا می کند. این برنامه دارای فرکانس تکرار سالانه می باشد. در سال ۲۰۲۱، اطلاع رسانی اول، شش برنامه بورسه تحصیلی ارائه شده توسط بانک توسعه اسلامی (IsDB) وجود دارد که در این مقاله توضیح داده می شود. و لینک های مفید ارائه می گردد. همچنین حمایت اپلای پدیا از دانشجویان خوزستان و سیستان و بلوچستان ارائه می گردد. برای بهره مندی از این موقعیت ها این مقاله را مطالعه نمائید.
Author
Publisher Name
ApplyPedia Ins.
Publisher Logo

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن