مهندسی کامپیوتر

مقطع کارشناسی ارشد در تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر

نباید تعجب کرد که تقریبا 38 درصد از تمام متخصصان تکنولوژیکی، مهندسان کامپیوتر هستند!

خلاصه نوشته

  • تحصیلات بین المللی در مقاطع تکمیلی مهندسی کامپیوتر
  • مقطع کارشناسی ارشد در تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر
  • جدول مهارت های اکتسابی در هر گرایش و تخصص ارشد مهندسی کامپیوتر

تحصیلات بین المللی در مقاطع تکمیلی مهندسی کامپیوتر

تحصیلات پیشرفته در زمینه مهندسی کامپیوتر اختیاری، اما بعضی اوقات برای مهندسان سخت افزار از الزامات است.

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر، تحصیلات بین المللی

فارغ التحصیلان در زمینه مهندسی کامپیوتر، ممکن است یک کار مهندسی نرم افزار در سطح مقدماتی با مدرک لیسانس، را انتخاب کنند. اما موقعیت های بهتر و شغل های مدیریت نرم افزاری، معمولا به مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارند. مهندسین سخت افزار معمولا نیازمند ادامه تحصیل تا تحصیلات تکمیلی هستند. کسانی که می خواهند رهبری و یا نقش مدیریت داشته باشند، مدرک کارشناسی ارشد مدیریت MBA با تمرکز تکنولوژی را دنبال می کنند. در بسیاری از موارد، کارفرماها ممکن است به پرداخت هزینه تحصیل و تشویق کارمندان خود اقدام کنند. مقطع دکترا یک مدرک مفید و معتبر برای مهندسانی است که می خواهند در سطح دانشگاه تدریس کنند یا تحقیقات پیشرفته را در یک آزمایشگاه یا انستیتو پژوهشی تحت حمایت دانشگاه انجام دهند. مهندسین با تحصیلات دکترا در فن آوری اطلاعات می توانند نقش های مدیریتی کارکنان مانند استراتژیست فناوری اطلاعات، افسر ارشد فناوری یا افسر ارشد اطلاعاتی را پیش ببرند.

توجه: همان گونه که در مقاله “تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر در مقطع لیسانس یا کارشناسی چهار ساله” عنوان گردید؛ هنگام انتخاب یک برنامه تحصیلی در زمینه مهندسی کامپیوتر در ایالات، مطمئن شوید که توسط هیئت اعتبار بخشی مهندسی و فناوری اَبِت (ABET) تایید شده است. ( Accreditation Board for Engineering and Technology (ABET))

کارشناسی مهندسی کامپیوتر، تحصیلات بین المللی

مقطع کارشناسی ارشد در تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر

برنامه های آموزشی مهندسی کامپیوتر در سطوح مختلف دانشگاهی به صورت حضوری و تحصیلات آنلاین در دسترس هستند. و از دوره های آموزشی کوتاه مدت زود بازده (career-specific) تا برنامه های دو ساله کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی در سطح دکترا در دسترس هستند. مدرک کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر به منظور آماده سازی دانشجویان برای تحصیلات تکمیلی در سطح دکترا یا پیشرفت شغلی و حرفه ای طراحی شده است. برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد در انواع مختلف و در هر دو نوع حضوری و از راه دور در دسترس هستند (بررسی این رتبه بندی از بهترین برنامه های آنلاین کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر ). به طور گسترده، مدرک کارشناسی ارشد مبتنی بر تحقیق است و جهت تکمیل نیاز به تحقیقات مستقل دارد. که با دفاع پایان نامه پایان می یابد. اغلب هدف دانشگاه از ارائه ارشد مهندسی کامپیوتر این است که دانشجویان بتوانند علایق و توانمندی های حرفه ای خود را در داخل و خارج از محیط آکادمیک دانشگاهی دنبال کنند. هر دو نوع تحصیلات بین المللی حضوری یا آنلاین در مقطع کارشناسی ارشد شامل برنامه درسی دقیق و مستند می باشد و اجازه می دهد تا دانشجویان مطالعات و پژوهش خود را در زمینه های تخصصی مانند سخت افزار و معماری کامپیوتر، ارتباطات و شبکه های کامپیوتری، نرم افزار، امنیت سایبری، طراحی VSLI و طراحی کامپیوتری، و یا سیستم های انرژی متمرکز نمایند. دانشجویان معمولا باید بین ۳۰ تا ۳۳ واحد درسی جهت فارغ التحصیل شدن، بگذرانند. که معمولا حدود دو سال تحصیلی تمام وقت طول می کشد.

در جدول ذیل، مهارت های اکتسابی در هر گرایش و تخصص ارشد مهندسی کامپیوتر در تحصیلات بین المللی لیست شده اند:

تخصص و گرایش رشتهمهارت ها و دانش کسب شده در مهندسی کامپیوتر
محاسبات توزیع شده

تمرکز بر درک محاسبات توزیع شده با درک عمیق پردازش اطلاعات

    الگوریتم های توزیع شده

    تخصیص منابع

    توافق بایزانتین (Byzantine)

 

معماری کامپیوتر

مطالعه ای پیشرفته در سازماندهی سیستم های کامپیوتری، قابلیت ها، طراحی و عملکرد آنها

انواع طراحی پردازنده و حافظه

    تجزیه و تحلیل کمی

    پردازنده های با کارایی بالا

    سلسله مراتب حافظه

شبکه های پیشرفته کامپیوتر

تمرکز بر اصول و پروتکل های مورد استفاده در سیستم های شبکه، از جمله شبکه های بی سیم، تلفن همراه، مرکز داده ها و شبکه های اینترنتی

    سیستم های پیچیده شبکه

    نتورک ویژوالیزیشن

    مسائل مربوط به جابجایی

طراحی VSLI

مطالعه یکپارچگی در مقیاس بسیار بزرگ (VSLI) متمرکز بر تکنیک ها و روند طراحی و توسعه یک مدار مجتمع متشکل از هزاران ترانزیستور در یک ریزپردازنده تکی

    ترانزیستورهای MOS

    تکنیک های طراحی VSLI

    طراحی دیجیتال کم قدرت

    تکنولوژی CMOS

    طراحی به کمک کامپیوتر

انتقادهای سازنده خود با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن