مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر درجه کارشناسی

گزینه های مختلف تحصیلات بین المللی در زمینه مهندسی کامپیوتر

خلاصه نوشته

  • مقدمه ای از تحصیلات بین المللی در مهندسی کامپیوتر
  • متخصص و خبره مهندسی کامپیوتر
  • گزینه های متنوع درجات آکادمیک م.کامپیوتر در تحصیلات بین المللی

مقدمه ای از تحصیلات بین المللی در مهندسی کامپیوتر

همان گونه که در مقالات اخیر تحت عناوین “تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر در مقطع کاردانی” ،”تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی یا لیسانس چهار ساله” ، “تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد” و “تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر در مقطع دکترای حرفه ای” عنوان شد، هدف از تکمیل یک برنامه تحصیلی در مهندسی کامپیوتر این است که دانشجویان با مهارتهایی که با نیازهای خاص صنایع تکنولوژیکی امروز سازگار است، تجهیز شوند. دانشجویان آینده نگر باید سیلابس درسی هر برنامه تحصیلی بالقوه را بررسی کنند تا اطمینان حاصل شود که آموزش اساسی در هر دو زمینه مهندسی برق و علوم رایانه ارائه می شود. 

متخصص و خبره مهندسی کامپیوتر

تحصیلات بین الملل، مهندسی کامپیوتر، اپلای پدیا،

همانطور که زمینه های تخصصی به طور مداوم در حال تکامل هستند، مهندسان کامپیوتر می توانند به عنوان حل کننده مسائل عمومی ایفای نقش کنند. یا می توانند در یک زمینه تخصصی، تمرکز کنند. برای متخصصان سخت افزار، آموزش مداوم در زمینه توسعه نرم افزار می تواند سودمند باشد و بالعکس. گواهینامه های پیشرفته در سیستم های سخت افزاری یا نرم افزاری ارائه شده توسط دانشگاه ها و موسسات بزرگ علوم کامپیوتر ممکن است مورد تقاضای برخی از شرکت ها و کارفرماها قرار گیرد. دوره های کوتاه مدت تخصصی در زمینه های مختلف علوم کامپیوتر می تواند در ارتقا جایگاه شغلی مهندسین کامپیوتر نقش بی بدیلی ایفا کند. گواهینامه ها می توانند مزیت رقابتی برجسته در جستجوی شغلی باشند. و قابل توجه است که دسترسی به بسیاری از دوره های حرفه ای به صورت از راه دور و آنلاین نیز مهیا می باشد. دسته بندی های محبوب گواهی نامه های تخصصی شامل:

  • سیستم های مدیریت مایکروسافت (MCSA)، و دوره های تخصصی برگزار شده توسط این کمپانی و شبکه سیسکو،
  • مدیریت پروژه و VM Ware ،
  • دوره های تخصصی آی تریپل ای (IEEE)
  • و بسیار دوره های سودمند که در مقالاتی جداگانه به بررسی هر یک می پردازیم.

گزینه های متنوع درجه بندی آکادمیک در تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر

تحصیلات بین الملل، مهندسی کامپیوتر، اپلای پدیا،

برنامه های آموزشی مهندسی کامپیوتر در سطوح مختلف دانشگاهی به صورت حضوری و تحصیلات آنلاین در دسترس هستند. و از دوره های آموزشی کوتاه مدت زود بازده (career-specific) تا برنامه های دو ساله کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی در سطح دکترا در دسترس هستند. برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه تکنولوژی الکترونیک تا تحقیق و پژوهش در پردازش سیگنال دیجیتال متنوع می باشد. هر برنامه تحصیلی که در مقالات مربوطه به آنها اشاره شد دانشجویان را قادر می سازد تا نه تنها مهارتها و قابلیت های فعلی خود را ارتقاء دهند، بلکه دانش و مهارت های خود را در زمینه های جدید یا تخصصی تر توسعه دهند.

در جدول ذیل، تناسب درجه آکادمیک در تحصیلات بین المللی و سطح خواسته علاقمندان مهندسی کامپیوتر قابل مقایسه می باشد.

نیازهای آموزشی/هدف شغلیکاردانیکارشناسیکارشناسی ارشددکتراتحصیل آنلاین
من به دنبال یک برنامه کوتاه مدت دارای انعطاف پذیری زمانی جهت کار مستقیم در سطوح ابتدایی و به عنوان یک تکنسین الکترونیک هستم.
من علاقمند به حرفه ی مهندسی کامپیوتر هستم، اما می خواهم موقعیت های مختلف در هر دو زمینه ی نرم افزار و سخت افزار را تجربه کنم.
من می خواهم پتانسیل شغلی و حرفه ای خود را با تکمیل برنامه تحصیلی در مهندسی کامپیوتر بهبود دهم، اما به دلیل تعهدات خانوادگی و کارهای موجود، انعطاف پذیری لازم در تحصیل لازم دارم.
من چندین سال تجربه در زمینه مهندسی نرم افزار دارم، اما می خواهم یک مجموعه قوی از مهارت های مدیریتی جهت توسعه فرصت های شغلی پیشرفته کسب نمایم.
من علاقمند به تحقیق و پژوهش در رباتیک، با تمرکز در پردازش تصویر، میکروکنترلر ها، و سیستم های کنترل هستم.
من به دنبال فرصتی برای ایجاد یک تجربه حرفه ای، در زمینه سیستم های اطلاعاتی در توسعه نرم افزار و مهندسی می باشم.
من علاقمند به سیستم های امبدد (embedded systems) و کشف فرصت های شغلی در صنعت خودرو هستم، اما می خواهم کنترل کامل در برنامه تحصیلی خودم را داشته باشم.
من قصد دارم قبل از تکمیل برنامه تحصیلی چهار ساله، درس های اصلی خود را تکمیل کنم و مهارت های فنی خود را توسعه دهم.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن