فاند و بورسیه های تحصیلی

دو عامل مهم جهت موفقیت در اخذ بورسیه و فاند تحصیلی در تحصیلات بین المللی

فاندهای شایسته محور بمانند یک عرصه رقابتی بین المللی محسوب می شوند. متقاضیانی که برای این رقابت آمادگی لازم را نداشته باشند، نمی توانند زیاد به اخذ این دسته از بورسیه و فاندهای تحصیلی خوش بین باشند.

پیشگفتاری در مورد کمک هزینه های تحصیلی در تحصیلات بین المللی

اید ها (Aids) یا کمک هزینه های تحصیلی معمولا در دو نمونه کلی توسط موسسات و دانشگاه های مختلف در سراسر جهان ارائه می شوند. این فاندها یا کمک ها دانشجویان بین المللی را تشویق می کند که ادامه تحصیل خود در مقطع بعدی تحصیلی را در آن کشور و در آن دانشگاه ارائه دهنده کمک، دنبال کنند. بصورت کلی دو نمونه کمک هزینه تحصیلی که معمولا از آنها به نام اسکالرشیپ (Scholarships) یاد می شود عبارتند از:

 1.   کمک های مریت بیس (Merit- Base) به معنی شایسته محور
 2.   نید بیس (Need- Bas)  به معنی احتیاج محور.

کمک هزینه تحصیلی، فاند، بورسیه تحصیلی، اسکالرشیپ

فاندهای تحصیلی احتیاج محور تعداد شان نسبت به فاند های شایسته محور بسیار تا بسیار اندک و جزئی می باشد. و بیشتر توسط موسسات خیریه یا همکاران این موسسات در سراسر حهان ارائه می شود. دلیل کم بودن این دسته از کمک ها هم کاملا مشخص است کمبود منابع مالی و اقتصادی این موسسات. ضمن اینکه این قبیل کمک ها هم بیشتر به دانشجویان کشور های مستضعف مثل بعضی کشورهای آفریقایی اعطا می شود. اما به طور محدود برای دانشجویان دیگر ملیت ها نیز موجود می باشد.

کمیته های ارزیاب در فاند تحصیلی احتیاج محور به توانمندی ها و قابلیت های دانشجو و دیگر شرایط شبیه آن نگاه نمی کنند. تنها به شرایط مالی خود دانشجو و خانواده او نگاه می کنند. و اینکه دانشجو چگونه بتواند نیاز مالی خود نسبت به تحصیلات بین المللی خود را ابراز کند. که از پارامترهای کلیدی در اخذ این نمونه کمک ها نیز تلقی می شود. بورسیه های تحصیلی شایسته محور که تعداد آنها سالانه تا هزاران کمک نیز می رسد. و بعضا از آنها به عنوان جوایز آکادمیک نیز یاد می شود، شرایطی کاملا متفاوت دارند. یعنی بمانند یک عرصه رقابتی بین المللی محسوب می شوند. متقاضیانی که برای این رقابت آمادگی لازم را نداشته باشند، نمی توانند به اخذ این دسته از بورسیه و فاند تحصیلی زیاد خوش بین باشند. آمادگی برای موفق بیرون آمدن از این رقابت به پارامترهای مختلف و متعددی بستگی دارد. در مقاله ی “انواع بورسیه تحصیلی اسکالرشیپ در تحصیلات بین المللی” و “چگونگی نگارش توصیه نامه در اپلیکیشن اپلای در بورسیه تحصیلی و فاند” تا حدودی با بعضی پارامترهای مهم در موفقیت اخذ بورسیه و فاند تحصیلی آشنا شدیم و تا حدودی به ذکر جزئیات آنها پرداخته شده است. اما به طور کلی می توان گفت که بسته به سازمان اعطا کننده بورسیه و فاند تحصیلی (که اغلب از نوع شایسته محور بوده و توسط دانشگاه ها، انستیتوهای تحقیقاتی و یا صنایع در ارتباط با جوامع آکادمیک ارائه می شوند.) می توان آن را در دو پارامتر کلی خلاصه نمود:

فاند،بورسیه تحصیلی، تحصیلات بین المللی، اپلای پدیا

پارامترهای مهم در موفقیت جهت دریافت بورسیه و فاند تحصیلی در تحصیلات بین المللی

۱- تطبیق، تناسب و مچ بودن: با توجه به تعداد بالای موقعیت های بورسیه و فاند تحصیلی، بسیار مهم وحیاتی است که دانشجویان شرایط مورد نظر سازمان اعطا کننده بورسیه و فاند تحصیلی را اقنا کنید و به لفظ غیر رسمی؛ ضوابط و ملزومات موقعیت بورسیه و فاند تحصیلی با شرایط و خواسته های دانشجو مچ باشد. شرایط ویژه مورد نیاز سازمان اعطا کننده نظیر:

 • الف) برآورده کردن نیازمندی سطح تسلط به زبان انگلیسی یا هر زبان قید شده در آن موقعیت فاند،
 • ب) عقبه تحصیلی برای مثال: معدل ترم ها و معدل کلی، نمرات دروس تخصصی مرتبط،
 • پ) امتیاز تست های رقابتی نظیر SAT, GRE،
 • ت) پژوهش و مقاله (مادامیکه هدف از اعطای بورسیه تحصیلی، تحقیق و پژوهش می باشد.)
 • س) غیره

۲- اپلیکیشن اپلای متمایز و برجسته (Application): نامه ها و نوشته های آکادمیک برای اپلای در موقعیت بورسیه و فاند تحصیلی از مهمترین پارامتر یک اپلیکیشن اپلای بورسیه تحصیلی هستند. نوشته های آکادمیک نظیر:

 • انگیزه نامه،
 • طرح توجیهی  و تحقیقاتی ارشد پژوهش محور یا دکتری،
 • نامه های پوششی،
 • رزومه یا سی. وی) و از همه مهم تر توصیه نامه بورسیه تحصیلی که استاد، معلم یا کارفرمای برای دانشجو می نویسد.

سازمان های اعطا کننده بورسیه های تحقیقاتی و فاند های تحصیلی به شدت علاقمند اند که نظر دیگران در مورد شما را بدانند. با توجه به اینکه فاندهای شایسته محور بیشتر مورد هدف و توجه دانشجویان و متقاضیان ایرانی هست، و بیشتر دانشجویان ایرانی دارای قابلیت های ویژه ای هستند. و از طرفی دانشجویان نمی توانند در صف انتظار فاندهای کم و جزئی نید بیس یا احتیاج محور زمان خود را از دست بدهند، هدف اصلی ما همکاری و همیاری متقاضیان در اخذ این دسته از کمک ها می باشد.

کمک هزینه تحصیلی، فاند، بورسیه تحصیلی، اسکالرشیپ دانشگاه بوچینی ایتالیا

در ادامه توجه شما را به یکی از این فاندهای احتیاج محور که موقعیتی ناب و کم سابقه است جلب میکنیم. فاند تحصیلی احتیاج محور (Need-based) به میزان ۱۱ و ۱۲ هزار یورو در دانشگاه بوچینی در ایتالیا برای سال های تحصیلی متوالی. این فاند تحصیلی احتیاج محور که بر اساس شرایط و مضیقه مالی دانشجوی اپلای کننده و خانواده وی اعطا می شود برای هر دو مقاطع لیسانس، (کارشناسی) و کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است. این فاند تحصیلی احتیاج محور در تمامی رشته های ارائه شده در دانشگاه بوچنی ایتالیا ارائه می شود. دانشگاه بوچنی ایتالیا به رشته های مدیریتی خود مشهور است. اما این دانشگاه رنج نسبتا وسیعی از رشته ها و حوزه های آکادمیک را به علاقمندان هر حوزه ارائه می کند. منجمله حقوق، انواع مدیریت، علوم انسانی و اجتماعی، اقتصاد بین رشته و غیره. این موقعیت ویژه تحصیلی در ایتالیا سررسید منعطف و ویژه ای برای اپلای و نام نویسی متقاضیان علاقمند از تاریخ شروع ۲۹ اوت تا ۲۴ سپتامبر در نظر گرفته است. دانشگاه بوچنی ایتالیا فاند و بورسیه تحصیلی خاص نیز ارائه می دهد. نظیر برنامه بورسیه تحصیلی برای افراد دارای معلولیت و غیره. جزئیاتی از اهداف و فلسفه کمک احتیاج محور و شایسته محور در دانشگاه بوچنی ایتالیا، نیازمندی ها، شرایط ویژه و دلاین ها (سر رسید ها) را در فایل پیودی اف ذیل مطالعه نمائید.

قانون ۸۰-۲۰ در اپلای در موقعیت های فاند و بورسیه تحصیلی در تحصیلات بین المللی

دانلود جزئیات بورسیه و فاند تحصیلی احتیاج محور دانشگاه بوچنی ایتالیا در ادامه مطلب.

کمک هزینه تحصیلی، فاند، بورسیه تحصیلی، اسکالرشیپ

جدول ۱) تاریخ سررسید جهت اپلای در موقعیت های تحصیلی ارشد با فاند تحصیلی در دانشگاه بوچینی ایتالیا

فاند،بورسیه تحصیلی، تحصیلات بین المللی، اپلای پدیا

 

راهنمای کوتاه تر جهت اپلای در موقعیت بورسیه تحصیلی در دانشگاه بوچنی ایتالیا با کلیک روی لینک زیر:

B_eng_admissions_help_registration

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 4.67 ( 3 رای)
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن