دسته‌بندی نشده

حرفه های پر طرفدار پرستاری در خارج از کشور و گواهینامه های مورد نیاز

خلاصه نوشته

  • مقدمه ای ازحرفه های پر طرفدار پرستاری
  • پرستاران حرفه ای دارای مجوز
  • پرستاران رجیستر شده (Registered Nurses)
  • پرستاران نوزادان (Neonatal Nurses)
  • تمرین کنندگان پرستار (Nurse Practitioners)

پرستاری در هر سطح

همانگونه که در مقاله “نحوه تبدیل شدن به یک پرستار: برنامه های حرفه ای و شغلی پرستاری” مطالعه کردیم، پرستاری در مقالات و مدیا مشاغل، رتبه بندی “بهترین” و “بالا” را از آن خود کرده است، با خواندن  مقالات و مطالب رسانه ها، احتمالا بیش از پیش در خواهید یافت که مراقبت های بهداشتی دارای سریع ترین رشد و توسعه در بین صنایع، و پر هزینه ترین در کشور است. آموزش پرستاری در تمام سطوح تحصیلی از دیپلم تا دکترا به سرعت در حال تغییر است. در مورد برخی از محبوب ترین دوره های پرستاری در زیر بیشتر بخوانید.

ما در اپلای پدیا مجموعه مقالاتی ارزشمند در حوزه پر اهمیت پرستاری را اطلاع رسانی می کنیم که امیدواریم یک منبع جامع برای خوانندگانی که می خواهند بیشتر درباره شغل های مختلف حوزه پرستاری، از جمله نقش ها، آموزشها، درآمد و نحوه تقاضای آنها در بازار امروز، بدانند، تبدیل شود. با مجله اپلای در اپلای پدیا همراه باشید. ?

پرستاری، پرستار، تحصیل پرستاری،

پرستاران عملی مجاز یا پرستاران حرفه ای دارای مجوز (Licensed Practical Nurses) و (Licensed vocational nurses)

پرستاران عملی مجاز و پرستاران حرفه ای دارای مجوز پرستاران در سطح ابتدایی هستند؛ اینکه کدام عنوان شغلی برای آنها استفاده می شود، بیشتر به جغرافیا و محل حوزه خدمت بر می گردد تا نسبت به عملکرد شغلی آنها. LPN و LVN ها مراقبت های اولیه بیماران را فراهم می کنند، هرچند وظیفه های خاص توسط هیئت پرستاری هر ایالت مشخص شده است. آنها ممکن است بیمار را تغذیه یا استحمام کنند، مانیتورهای بیمار را کنترل کنند و بانداژ ها را کنترل و استعمال کنند. بعضی از ایالات همچنین اجازه می دهد پرستاران حرفه ای استفاده از داروهای خاص را مدیریت و اداره کنند. پرستارهای حرفه ای معمولا باید گواهینامه ها یا مدارک تحصیلی را تکمیل کنند و آزمون مجوز شورای ملی برای پرستاران حرفه ای (National Council Licensure Exam for Practical Nurses, or NCLEX-PN) را اخذ نمایند.

آزمون مجوز شورای ملی برای پرستاران حرفه ای

پرستاران رجیستر شده (Registered Nurses)

پرستاران رجیستر شده

پرستاران ثبت شده شایع ترین پرستار در این حرفه هستند. و اغلب به عنوان نقطه ی تکیه گاه در مراقبت از بیماران عمل می کنند. آنها با پزشکان ارتباط برقرار می کنند و با بیماران و خانواده های آنها نیز در ارتباط هستند. آنها در مراقبت های پیچیده تر از LPN ها شرکت می کنند. گواهینامه هیئت مدیره اجازه می دهد تا RN ها در زمینه هایی نظیر مراقبت های ویژه، سرطان، جراحی، مغز و اعصاب و دیگر رشته ها کلیدی و تخصصی در حوزه بهداشت و سلامت فعالیت کنند. این پرستاران در تمام ایالت ها مستلزم دریافت حداقل مدرک کاردانی هستند، اما بعضی از کارفرمایان کاندیدانی را که دارای مدرک لیسانس هستند ترجیح می دهند. پرستاران رجیستر شده (RNها) باید دارای مجوز برای فعالیت و تمرین باشند؛ فرآیندی که نیاز به فارغ التحصیلی در برنامه تحصیلی پرستاری معتبر و موفقیت در آزمون مجوز شورای ملی برای پرستاران ثبت شده یا NCLEX-RN دارد.

پرستاران نوزادان (Neonatal Nurses)

پرستار نوزادان معمولا RN ها هستند که برای مراقبت از نوزادانی که با زودیاک یا دیگر عوارض بهداشتی متولد می شوند، تأیید شده اند. پرستاران نوزاد همچنین ممکن است والدین مضطرب را آرام کنند، شرایط و روش های نگه داری از آنها را توضیح دهند و خانواده ها را در مورد مراقبت از نوزادانشان پس از ترخیص آموزش دهند. برخی از پرستاران نوزادان از مادران در زمان حاملگی مراقبت می کنند. این دسته از پرستاران همچنین ممکن است در مهد کودک فعالیت کنند. مراقبت از نوزادان کوچک و آموزش خانواده ها به ندرت نیاز به آموزش و مهارت های تخصصی، و تجهیزات پیشرفته دارد. از آنجا که پرستاران نوزادان RNها هستند، باید حداقل مدرک کاردانی در پرستاری کسب کنند و گواهینامه حرفه ای ملی و سازمانی مانند انجمن پرستاران مراقبت های ویژه آمریکا (American Association of Critical Care Nurses) را بگیرند. شرکت صدور گواهینامه ملی (National Certification Corporation) معمولا گواهینامه های اضافی در مراقبت های نوزادان، اطفال و مراقبت های حیاتی از ایشان را به RNها ارائه می دهد.

 پرستار کارورز (Nurse Practitioners)

پرستاری، پرستار، تحصیل پرستاری،

پیشرفته ترین متخصصان حوزه پرستاری، پرستاران کارورز می باشند. ایشان در مورد تست ها و آزمایش های پزشکی، درمانهای ویژه و مراحل بدوی تصمیمات مهم را اتخاذ می کنند. مسئولیت ها و اهمیت  پرستاران کارورز فراتر از پرستاران رجیستر شده (RNها) است. و اغلب در ارتباط نزدیک با پزشک کار می کنند. بعضی از ایالت هایی که جمعیت روستایی زیادی دارند یا کمبود پزشک مراقبت های اولیه در آنها وجود دارد، به تصویب قوانین ایالتی حتی به ایشان اجازه می دهد که در شرایط خاصی نقش پزشک را عهده دار شوند. پرستاران کارورز معمولا یک استادیار علوم پرستاری (Master of Science in Nursing (MSN)) یا به طور فزاینده ای دکترای پرستاری (Doctor of Nursing Practice (DNP)) کسب می کنند. آنها همچنین گواهینامه های اضافی در رشته های تخصصی مانند مراقبت های ویژه، پزشکی خانواده و اطفال را نیز کسب می کنند.

 

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن