تحصیلات تکمیلیتحصیلات غیر پزشکی

با تحصیلات کارشناسی ارشد بین المللی چه کارهایی می توانید انجام دهید؟-قسمت دوم

در قسمت اول از مقاله حاضر، خواندید که چگونه دانشجویان چشم انداز های حرفه ای خود را از طریق تخصصی که با تحصیل در کارشناسی ارشد بین المللی کسب می کنند؛ ارتقا می بخشند. همچنین مشاهده نمودید که؛ مدرک فارغ التحصیلی عالی (کارشناسی ارشد) برای اشخاصی مناسب است که به دنبال تغییر شغل یا پیشرفت در سطوح عالی حرفۀ خود هستند. همچنین خلاصه گزارشات سازمان پی اسکیل (PayScale) برای بیان دستمزد یک کارشناس ارشد ذکر شد.

در ادامه مقاله، به ذکر دیگر دستاوردهای مهم که با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین المللی حاصل می شود، می پردازیم. لازم به ذکر است که این مطالب حاصل گزارشات سازمان شورای پذیرش دانشگاه ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد. 

تجدید یا افزایش دانش و مهارت های موجود

نرخ تغییر؛ و رشد سریع در بسیاری از صنایع باعث می شود که دانشجویان از روند و تکنولوژی روز صنعت تخصصی خود عقب بمانند و در هماهنگ شدن با دانش روز دنیا در جا بزنند. یکی دیگر از مزایای مهم یک مدرک فوق لیسانس، فرصتی است که فرد برای به روز رسانی یا ارتقاء دانش و مهارت های موجود خویش فراهم می کند. 

تحصیلات کارشناسی ارشد می تواند به یک دانشجو کمک کند.، که پول خود را در مهارت های مرتبط با کار و تخصص مورد علاقه خود صرف نماید. مثال بازاریابی نمونه ای کامل است. گسترش ابزارهای مختلف در این عرصه از قبیل رسانه های اجتماعی و استفاده گسترده از آنها توسط بسیاری از مخاطبان هدف.، مجموعه ای کامل از فرصت ها و چالش ها را برای عملکرد بازاریابی / تبلیغات ایجاد کرده است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تخصصی در تحقیقات بازار؛ یا بازاریابی دیجیتال، به یک دانشجوی آینده نگر فرصتی جدید و تکرار نشدنی برای تجدید و به روز رسانی دانش و مهارت هایش را ارائه می دهد. اجازه دهید که مثال دیگری از پدیده “داده های بزرگ” (big data) بزنیم. فراوانی فعلی داده های خام و سهولتی که طرف های ذینفع می توانند به آن دسترسی پیدا کنند و آن را تجزیه و تحلیل کنند، را در نظر بگیرید. این مهم باعث افزایش تقاضا در زمینه مهارت های تجزیه و تحلیل داده ها شده است. مدارس تحصیلات تکمیلی در تمام زمینه های تحقیقاتی – پژوهشی، با برنامه های کاربردی که دانشجویان را با مهارت های عملی و قدرتمند تجزیه و تحلیل داده ها، آشنا میکند؛ به این نیاز بازار به خوبی پاسخ می دهند.

چنانچه یک دانشجوی آینده نگر علاقمند به کسب مهارت های جدید باشد، یک گواهی تکمیلی (graduate certificate) و تخصصی نیز یکی از گزینه های برای تکمیل اعتبارات تحصیلات کارشناسی وی محسوب می شود، برای بعضی دانشجویان این یک انتخاب عالی است. 

تقویت مهارت های حرفه ای خود

برنامه های کارشناسی ارشد همچنین. به دانشجویان فرصتی برای توسعه مهارت های شخصی و حرفه ای مهم، ارائه می دهند. بسیاری از برنامه های تحصیلات تکمیلی به اهداف یادگیری اختصاص می یابند.، که به توسعه صلاحیت های شخصی و حرفه ای دانشجو ختم می شود. مانند ارتباطات کارا، کار تیمی، رهبری و مهارت های حل مسائل است. علاوه بر این، در برنامه هایی که اخلاق یک هدف کلیدی برای یادگیری است.، دانشجویان یاد می گیرند چگونه اخلاق حرفه ای را شناسایی و در سایه آن کار کنند. و با انواع معضلات اخلاقی که احتمالا در محیط کاری آینده بوجود می آید.، مبارزه کنند. از آنجایی که برنامه های کارشناسی ارشد به طور کلی از جمعیتی کمتر.، و از دانشجویان برگزیده که هریک دارای قابلیتی هستند، تشکیل می شوند. فضای آموزشی و دانشگاهی دوستانه و صمیمی تر می شود. رابطه صمیمی اساتید و اعضای هیات علمی مدارس تحصیلات تکمیلی با دانشجویان.، فضای آموزش تخصصی را معنی دار می کند. و بازخورد منظم و مفید از دانشجویان ایشان را مسئولیت پذیر می پروراند.

Academic skills - تقویت مهارت های حرفه ای

در بسیاری از برنامه های کارشناسی ارشد کمک های فکری و مشاوره ای از سوی اساتید یا دانشجویان دکتری به دانشجویان کارشناسی ارشد ارائه می شود. نیاز دانشجویان در تحقیق و پژوهش از طریق انجام پایان نامه و یا دیگر پروژه های پژوهشی ضمن آموزش، مرتفع می شود. دانشجویان در برنامه های کارشناسی ارشد انگلیسی زبان، مهارت های تحقیقاتی، تحلیلی و نوشتاری بالایی را به دست می آورند. که می توانند به طور موثر در بسیاری از زمینه های دیگر نیز کاربرد داشته باشند. حتی در برنامه های کارشناسی ارشد آموزش محور که تحقیقات و پژوهش نیاز نیست، دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند با همکاری اساتید دانشکده. در ارائه مقالات کنفرانسی و انتشار مقاله آکادمیک در نشریات علمی، یک تجربه یادگیری مهم از پژوهش را برای خود رقم بزنند. این مهم علاوه بر ارزش و اعتبار در رزومه دانشجو. مهارت های نوشتاری آکادمیک وی را نیز توسعه خواهد داد. برای مثال، در مدرسه کسب و کار Stillman در استون هال. بیش از ۲۵٪ از اعضای هیات علمی به طور مرتب در تحقیقات خود با دانشجویان کارشناسی ارشد همکاری می کنند.

ساخت ارتباطات ارزشمند

یکی دیگر از مزایای مهم و حیاتی برنامه های کارشناسی ارشد. فرصتی است که جهت ساختن شبکه های ارتباطی کاری و حرفه ای قدرتمند. به دانشجویان این مقطع می دهد. ایشان با یک مجموعه جدید از همسالان، مربیان و حامیان بالقوه آشنا خواهند شد. برنامه های تحصیلات تکمیلی به دانشجویان اجازه می دهد تا سطح بالایی از تعامل دانشجویی با استادان ایجاد شود. چرا که اساتید انتظار دارند دانشجو به طور فعال در تجربه یادگیری شرکت کند.

ساخت ارتباطات ارزشمند در کارشناسی ارشد

ساخت ارتباطات ارزشمند - کارشناسی ارشد

کاندیداهای کارشناسی ارشد همچنین می توانند از فرصت های پیش آمده برای ارتباط با فارغ التحصیلان قبلی  مدرسه بهرمند شوند. این مهم اغلب از طریق کلاس های درس، یا فعالیت های فوق برنامه ای و مشارکت در رویدادها رخ می دهد. همچنین بسته به دانشگاه، دانشجویان در معرض گروه هایی قرار می گیرند که در زمینه مشاوره، حمایت و استخدام فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد بسیار مشتاق هستند. علاوه بر این، یک مزیت مهم دیگر، فرصت ایجاد روابط با همکلاسی ها است. این ارتباطات می تواند به فرصت های حرفه ای آینده و همچنین دوستی های قوی و پایدار منجر شود.

در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۷ توسط GMAC انجام شده است، آمده است که ۳۹٪ از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد کسب و کار که در یک صنعت کار می کنند، قبل از ورود به مدرسه تحصیلات تکمیلی حتی یکدیگر را نمی شناختند.

نتیجه گیری:

روشن است که تحصیلات در یک برنامه کارشناسی ارشد بین المللی می تواند مزایای مهمی را فراهم کند. برای به حداکثر رساندن سود و منفعت حاصله از سرمایه گذاری در مقطع تحصیلات تکمیلی. دانشجویان آینده نگر باید انگیزه های شخصی خود را در نظر بگیرند. و در صدد یافتن برنامه و دانشگاهی باشند که یاری رسان آنها برای رسیدن به اهدافشان باشد.

در صورت علاقه مند بودن، قسمت اول مقاله “با مدرک کارشناسی ارشد بین المللی چه کارهایی می توانید انجام دهید؟-را نیز مطالعه کنید.

امیدواریم که این مقاله مورد توجه و عنایت شما علاقمندان به تحصیلات کارشناسی ارشد در خارج از کشور قرار گرفته باشد.

در صورتی که این مقاله را مفید دیدید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

اپلای پیدیا، اولین مرکز کوچینگ آکادمیک – با مدیریت دانشجویان مستقل

What's your idea about this text?

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن