اپلیکیشن اپلای

روش سه سطحی در نوشتن بیانیه های موفقیت در رزومه مدرن

رزومه یک مستند بازاریابانه از زندگی دانشگاهی و حرفه ای دانشجویان اپلای کننده محسوب می شود. رزومه بخش های مختلفی دارد. یکی از بخش های مهم رزومه قسمت بیانیه های موفقیت است. چگونگی بیان آن را در رزومه تحصیلی خود بیاموزید.

مقدمه ای از اعلامیه موفقیت در رزومه نویسی

در این مقاله یک تکنیک مؤثر یاد خواهید گرفت تا رزومه‌هایتان را فراگیرتر، جالب تر، و خواندنی تر کنید. در این مقاله یک روش سه سطحی برای نوشتن اعلامیه‌های موفقیت نشانتان میدهم.  این روش را «فیل بیکر» معرفی کرد و موفقیت گسترده ای کسب کرد.  مادامیکه یک دستاورد در بر گیرنده چندین شایستگی، دارید، روش چند سطحی بسیار کاربردی و تاثیر گذار خواهد بود. اساسا، اعلامیه‌های موفقیت مرتبط را وقتی می‌نویسید که یک اعلامیه اصلی وجود دارد، و بعد دو دستاورد مرتبط در زیر آن لیست شده باشد. دومین و سومین اعلامیه، نتیجه دستاورد اصلی هستند.  هر چند روش سه سطحی روشی خلاقانه و متقاعد کننده است؛ اما برای هر جوینده کار و پوزیشن آکادمیکی، مؤثر نیست و تفکر بیشتری می طلبد.  به هر حال روش سه سطحی می‌تواند رزومه‌ای با ظاهری دقیق ایجاد کند که خواندنش آسان است و پر از محتواست.

روش تدوین اعلامیه‌های موفقیت (Accomplishment Statement) در رزومه

براساس شایستگی های مرتبط که در آگهی‌های شغلی شناسایی کرده اید؛ برای ساخت یک اعلامیه موفقیت سطح بندی شده، با یک مهارت اصلی شروع کنید. معمولا سعی کنید اعلامیه موفقیت را با استفاده ازاستراتژیهایی که در مقاله “نگارش بیانیه اهداف، موفقیت” یاد گرفتید، بنویسید. حالا دستاوردی مرتبط با اولی انتخاب کنید. تا مدرک و ادله برای دارا بودن شایستگی دوم را عنوان نمائید. و آن را به عنوان یک اعلامیه موفقیت قوی بنویسید. و به عنوان یک نکته زیر اولی لیست کنید. در انتها، یک دستاورد مرتبط دیگر انتخاب کنید که مدرک و ادله برای یک شایستگی سوم فراهم می‌کند، آن را به عنوان یک اعلامیه موفقیت دیگر بنویسید و به صورت دومین نکته به لیست بیفزایید.

مثالی از اعلامیه‌های موفقیت چند سطحی در نگارش رزومه مدرن

فرض کنیم سه شایستگی بشرح ذیل، دارید که می‌خواهید در رزومه بین المللی خود انتقالشان دهید.

  • مهارت های تحلیلی (analytic skills)،
  • مهارت های خلاقانه (creative skills)،
  • و مهارت های ارتباطی و رهبری (communication and leadership skills).

شما باید در نوشتن رزومه موفق خود مدرک بیاورید که در یک اعلامیه که دربرگیرنده این مجموعه مهارت های مرتبط است را دارا هستید.

شایستگی اول و اصلی در روش سه سطحی نگارش رزومه

شایستگی اول و اصلی در روش سه سطحی نگارش رزومه

این مثال از اعلامیه موفقیت را می‌توانید بنویسید تا شایستگی اصلی‌تان را نشان دهید. جهت بیان شایستگی اصلی‌تان در اجرای تحلیل، از واژه کنشی تحلیل کردن استفاده کرده اید؛ تا این شایستگی را منتقل کنید.  موقعیت یا مشکلی که تلویحا اشاره می‌کنید مرتبط است با نوعی عدم کارایی و واکنشهای پشتیبانی تکنیکی؛  وظیفه‌تان این بود که مشکل را حل کنید.

شایستگی دوم در روش سه سطحی نگارش رزومه

شایستگی دوم در روش سه سطحی نگارش رزومه

به عنوان بخشی از انجام این کار، به دنبال تحلیلتان، این اقدامی است که انجام دادید. متنهای پشتیبانی جدیدی نوشتید و نتیجه آن کاهش چشمگیر زمانی در مکالمه‌های تلفنی بود که متخصصان فنی باید صرف می‌کردند. در مکالمه‌های تلفنی با یک کاهش متناسب در هزینه های مربوطه، دستاوردی ملموس و مشهود بوده است.

فراموش نکنید که، در نگارش رزومه موفق و برنده، شما بایست نتایج را در عبارتهایی ملموس به شکل کمّی درآوردید.

شایستگی سوم در روش سه سطحی نگارش رزومه

شایستگی سوم در روش سه سطحی نگارش رزومه

در انتها، برای نشان دادن مهارتهای ارتباطی و رهبری، اقدام به آموزش کارمندان بخش پشتیبانی کردید، که منجر به نتیجه شگفت انگیزی در کاهش دوران آموزشی شد.  پس پروژه ای که در طول یک دوره روی آن کار کردید، برای ارائه مدرک جهت مهارت های تحلیلی‌تان، مهارت های خلاقانه، و مهارت های ارتباطی و رهبری‌تان به کار می‌رود.

روش سه سطحی در نگارش رزومه مدرن و رزومه برنده
مثالی بارز در استفاده از روش سه سطحی نگارش بیانیه های موفقیت در رزومه مدرن

نگارش رزومه مدرن و برنده با بیانیه های موفقیت سه سطحی

یک رزومه مدرن مانند تصویر فوق، مدرک ملموس از توانایی ها و مهارت های دانشجو را فراهم می‌کند. به همراه نتایج قابل سنجش که ارزش واقعی برای یک سازمان را منتقل می‌کند.  یک مدیر استخدام کننده که به یک مدیر پشتیبانی تکنیکی نیاز دارد، احتمالا شیفته این بیانیه موفقیت خواهد شد. (تصویر فوق). وی مشتاق است بداند چطور این دستاوردها را کسب کردید. و بنابراین، از شما برای مصاحبه دعوت خواهد کرد.  و به یاد داشته باشید، هدف رزومه همین است.

مثالی دیگر از نگارش رزومه برنده به روش یه سطحی

مثال دوم در روش سه سطحی نگارش بیانیه موفقیت در رزومه مدرن، مدرک برای مهارتهای مدیریت‌تان نویسنده ارائه خواهید کرد.  توجه‌ به جزییات و تفکری که گرایش به منفعت دارد. این نوشته (تصویر ذیل) یک مدیر فروش که برای یک شرکت فرآورده دامپزشکی که در یک ناحیه کوچک در ایالات متحده کار می‌کند، را توصیف می کند. وی با چالشی روبرو است که درآمد را افزایش و هزینه‌ها را کاهش دهد. در سطح بالا، دستاورد تحسین برانگیزی حاصل کرده است، که از آن طریق، ناحیه‌ کوچکی که مدیریت می‌کرده از همه نواحی بزرگتر با درصد چشمگیری، بهتر عمل کرده است. به نوشته تصویر ذیل دقت کنید.

مثالی دیگر از نگارش رزومه برنده به روش یه سطحی

دستاورد نخست

نویسنده با نشان دادن روش مشارکت فعالانه‌، اقدامات و نهایتا دستاوردی که انجام داده است را خلاصه می‌کند؛ که منجر به نتیجه شگفت انگیزی شده است. به نیازهای مشتری گوش داده و راهی برای کم کردن هزینه‌های سفر یافته است.

دلالت بر زمان کمتر برای سفر؛ همچنین به معنای زمان بیشتر در دسترس، برای پرسنل فروش دارد، که به مشتریان خدمت کند.

دستاوردهای بعدی

توانایی وی برای تصمیم گیری و پیگیری، منجر به بهینه سازی وب سایت شد که اینجا بدان اشاره شده است.این نحوه نگارش که  نتیجه اقدامات‌ نویسنده است، مطمئنا توجه مصاحبه کننده‌ها را جلب ‌می کند. چون درآمد بخش تحت کنترل خود را بیش از دو برابر کرده است!

نگارش بیانیه موفقیت در رزومه مدرن

این نحوه نگارش بیانیه موفقیت در رزومه مدرن شما، نشان می دهد که توجه‌تان به جزییات و تفکر منفت گرا که با دستاوردهای مرتبط به نمایش درآمده‌اند قابل توجه است. مثالهای بیشتری از روش سه سطحی نگارش بیانیه موفقیت در رزومه نویسی در دوره آموزشی رزومه نویسی مدرن ضمیمه شده است.

نگارش بیانیه موفقیت در رزومه مدرن

نتیجه گیری از روش سه سطحی نگارش بیانیه موفقیت در رزومه مدرن

روش سه سطحی در نگارش رزومه مدرن و اعلامیه‌های موفقیت، اجازه می‌دهد از یک دستاورد استفاده کنید تا برای چندین شایستگی مدرک و مستندات ارائه دهید. در این روش بر نوشتن در مورد یک واقعه متمرکز می‌شوید، اما دو یا سه اعلامیه ایجاد می‌کنید. که شایستگیهای مرتبط را ترسیم می‌کند، که برای آن جایگاه شغلی شناسایی کرده‌اید.  پس از فراگیری استراتژیهای این مقاله و مقاله “نگارش اعلامیه های موفقیت در رزومه مدرن” در ایجاد اعلامیه‌های موفقیت برای همه دانش، مهارتها، تواناییها، و ویژگیهای شخصی که برای شغلی که دنبالش هستید مهم تشخیص داده‌اید، توانمند می شوید. در مقالات بعدی، درباره نوشتن اعلامیه‌های مختصر یاد خواهید گرفت که به ویژه می‌توانند برای ایجاد رزومه های روبات پسند مؤثر باشند.

با اپلای پدیا، مهاجرت موفق تحصیلی خود را رقم بزنید.

رزومه مدرن، کلید موفقیت شما در ارائه و عرضه منحصر بفرد در چشم مشتریان یا همان مدیران استخدام کننده خواهد بود. نگارش رزومه برنده و مدرن می تواند به تنهایی سرنوشت شما را تغییر دهد. پنجره های نو  و جدیدی را در زندگی حرفه ای شما باز کند. برای فراگیری هر چه بیشتر تکنیک های نویسندگی در نگارش رزومه مدرن = رزومه مبتنی بر صلاحیت، بصورت رایگان به دوره آموزشی “رزومه برنده” در آموزشگاه اپلای پدیا بپیوندید.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

لطفا انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن