پرستاری

حقوق و دستمزد پرستاران در تخصص های مختلف و چشم انداز شغلی پرستاری

تمام پرستارانی که در دنیای پیشرفته امروز کار می کنند باید مهارت کار با رایانه و برنامه های مختلف آن را کسب کنند. اما متخصصان بخش های اطلاعاتی در حوزه پرستاری ، این ادغام تکنولوژی حرفه ای را به سطح کاملا جدیدی می رسانند.

حقوق پرستار و روند شغلی در پرستاری

همانگونه که در سری مقالات مرتبط با حوزه پر اهمیت پرستاری در مجله اپلای با عناوین مبانی پرستاری و چگونگه به یک پرستار تبدیل شویم، و حوزه های پر طرفدار پرستاری در خارج از کشور، مطالعه کردیم   پرستاری یک حوزه فوق العاده متنوع است، در ادامه لیستی از داغ ترین حرفه های پرستاری در ایالات متحده به همراه میزان حقوق و دستمزد هر کدام ارائه می شود.

حرفه های داغ پرستاری در ایالات متحده:

 •     پرستاران سفر
 •     ماما پرستار ها
 •     پرستار بیهوشی
 •     پرستاران مدیریت موارد
 •     پرستاران قانونی (Forensic nurses)
 •     متخصصان پرستاری انفورماتیک (Informatics nurse specialists)
 •     پرستاران حقوقی (Legal nurses)
 •     پرستاران پژوهشی
 •     پرستاران مدرسه
 •     پرستاران شرکت
 •     پرستاران آژانس

همانطور که لیست بالا نشان می دهد، پرستاری یک حوزه فوق العاده متنوع است که فراتر از حوزه های سنتی بیمارستان گسترش می یابد. پرستاران جدید و دانشجویان پرستاری با پیشرفت علم و تکنولوژی ناسازگار نیستند در حوزه هایی که نیاز بیماران و حوزه سلامت و بهداشت ایجاب می کند، دانش و معلومات خود را به روز می کنند. در ادامه چند نمونه از این متخصصین پرستاری در رسته های مختلف همراه با کارها و مسئولیت های شغلی، درآمد و الزامات آموزش و تحصیلات هر یک ارائه می شود.

متخصصان پرستاری انفورماتیک (Informatics nurse specialists) :

حقوق و دستمزد متوسط ​​(۲۰۱۴): ۸۲،۷۱۰ هشتاد و دو هزار و هفتصد دلار

پرستاری،پرستاری انفورماتیک،اپلای پدیا

تمام پرستارانی که در دنیای پیشرفته امروز کار می کنند باید مهارت کار با رایانه و برنامه های مختلف آن را کسب کنند. اما متخصصان بخش های اطلاعاتی در حوزه پرستاری ، این ادغام تکنولوژی حرفه ای را به سطح کاملا جدیدی می رسانند. این متخصصان به طراحی، توسعه و اصلاح نرم افزار و سیستم ها کمک می کنند تا آنها را کارآمدتر کند و به بهبود هر چه آسانتر و سریعتر بیماران کمک کنند. به عبارت دیگر، پرستاران انفورماتیک از فناوری های دیگر که پرستاران به آن متکی هستند، اطمینان حاصل می کنند تا عملی، قابل اعتماد و ایمن باشند. پرستاران انفورماتیک همچنین از تقاضای زیاد همکاری در حوزه سلامت برخوردار هستند. بانک جامع اطلاعات مشاغل O*NET این تخصص را طبقه بندی پرستاری اطلاعاتی با چشم انداز رشد تقریبا دو برابر سریعتر از میانگین ملی در بین تمام زمینه های پرستاری در دهک ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲ طبقه بندی می کند. در نمودار زیر مشاهده می کنید که بسیاری از متخصصان پرستاری در سطوح و درجه های مختلف آکادمیک و شغلی، بایست اطلاعات انفورماتیک کسب نمایند. و اغلب پرستادارن مهارت های IT و انفورماتیک خود را در محل خدمت شغلی یا به قولی در محیط کار آموخته اند. امروزه پرستادارنی که مهارت و اطلاعات انفورماتیک دارند جزو پیش روهای آینده قرار می گیرند. شما نیز جزو اولین ها باشید در کسب اطلاعات و تکنیک های کمک کننده انفورماتیک. پرستاری در ترکیب با حوزه IT.

پرستاری،پرستاری انفورماتیک،اپلای پدیا

ماما پرستارها (Nurse Midwife)

متوسط ​​حقوق و دستمزد (۲۰۱۴): ۹۶،۹۷۰ نود و شش هزار و نهصد و هفتاد دلار

ماما پرستارها، پرستاری

ماماهای پرستار مراقبت های زنان و زایمان را به زنان تقریبا در تمام سنین ارائه می دهند، با رشد خدمات مربوط به تولد به ویژه در میان زنان که به دنبال تجربه شخصی تر شدن تولد و دوران بارداری خود هستند و یا خواهان مداخلات پزشکی کمتری در امر تولد کودک خود هستند، نیاز به ماما پرستارها رونق بیشتری گرفته است. می گویند این روند ایجاد فرصت های جدید برای ماماها در بیمارستان ها، مراکز تولد، انستیتو های خصوصی و حتی مراقبت های خانگی بوجود آورده است. کلینیک مایو گزارش می دهد که تقاضا برای ماماها پرستار طی دو دهه گذشته به طور نمایی افزایش یافته است و انتظار می رود این رشد تا سال ۲۰۲۲ ادامه داشته باشد.

سطح تحصیلات: ماماها پرستار باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند تا مجاز به فعالیت باشند. حدود ۱۵ درصد از آن ها گواهینامه های اضافی، به ویژه در سطح پسا ارشد دریافت می کنند.

مطالعه بیشتر: شهریه دانشگاه های پزشکی ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا

مطالعه بیشتر: مقایسه هزینه های تحصیلات پزشکی و انتخاب دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا و چین

    پرستار بیهوشی (Nurse Anesthetist)

متوسط حقوق پرستاران بیهوشی در سال ۲۰۱۴، حدود ۱۵۳٫۷۸۰ یکصد و پنجاه و سه هزار و هفتصد دلار گزارش شده است

پرستار بیهوشی، پرستاری

دلایل عمده ای وجود دارد که CNN پرستاری بیهوشی را در بین بهترین شغل ها در آمریکا نام می برد: این متخصصان معمولا از درآمد سالم و تقاضای پررونق برخوردار هستند. پرستار بیهوشی به روش های مختلف از جراحان و پزشکان حمایت می کند. اما نقش اصلی آنها آرام سازی، بیهوشی و نظارت بر هوشبری بیماران در طول جراحی و بعد از عمل است. این کار ریسک بزرگی دارد که تا حدودی باعث افزایش دستمزدها با درآمد بالاتر از سطح متوسط ​​می شود. این مهم همچنین توضیح می دهد که چرا هوش بری، حوزه پیشرفته ای در پرستاری در نظر گرفته می شود و تکمیل آموزش و تحصیلات بالاتر و بیشتر از پرستاران رجیستر شده (RN ها) و بسیاری دیگر از پرستاران، می باشد.

سطح تحصیلات: پرستار بیهوشی نیاز به حداقل یک مدرک کارشناسی ارشد دارد، اما حدود ۱۲ درصد از متخصصان پرستاری هوشبری دارای مدرک آکادمیک حرفه ای یا دکتری هستند.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

در ادامه با مقاله “بررسی مسیرهای علمی در حوزه پرستاری مقاطع کاردانی و کارشناسی پرستاری” با مجله اپلای همراه باشید.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 4.45 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن