مهندسی مکانیک درجه ارشدمهندسی مکانیک درجه کارشناسیمهندسی مکانیک و هوافضا

تحصیلات بین المللی مهندسی مکانیک در ترکیب با دیگر رشته ها

مقدمه ای از بین رشته ای ها در مهندسی مکانیک

آمار و اطلاعات صنایع پیشرو و مدرن نشان داده که بین رشته ای ها و چند رشته ای ها تطابق متناسب تر و بهتری با نیاز تکنولوژیکی و صنعتی در سازمان ها و کارخانجات مختلف دارند. مهندسان مکانیک در تمام صنایع و در همه انواع پروژه ها، از دستگاه ها و ابزارآلات کوچک گرفته تا ساختارهای بزرگ کار می کنند. با توجه به مهارت ها و ترجیحات فردی آنها می توانند از تخصص های مختلف چندگانه (چند رشته ای ها) نیز انتخاب کنند که به آنها امکان می دهد دانش و تخصص خود را در بخشی از رشته ای دیگر که یشتر مورد علاقه انها است، اعمال نمایند و در نهایت یک طرح نوآورانه پیشنهاد بدهند. در ادامه ما قصد داریم که به تعدادی بین رشته ای و چند رشته ای که یکی از پایه های ثابت آن، مهندسی مکانیک و دانش تخصصی فارغ التحصیلان این رشته است، بپردازیم.

مهندسان مکانیک در مهندسی زیست پزشکی:

مهندسی مکانیک،مهندسی زیست پزشکی

در حوزه مهندسی پزشکی، اصول مهندسی مکانیک به نیاز مراقبت های بهداشتی و سلامت، پاسخ می دهد. ایده طراحی و ساخت دستگاه های پزشکی مانند اندام ها و ارگان های مصنوعی، ابزارهای جراحی، ربات های اتوماتیک و هوشمند پزشکی تنها بخشی از فعالیت های مورد انتظار متخصصین مهندسین مکانیک در حوزه مهندسی پزشکی می باشد. دانشجویان در این حوزه، حسگرهای مهندسی و درک سیستم های فیزیولوژیکی بدن را فرا می گیرند و یاد می گیرند که چگونه این دو را ترکیب کنند.

دکتری حرفه ای در تحصیلات بین المللی مهندسی مکانیک  / کارشناسی ارشد در تحصیلات بین المللی مهندسی مکانیک  /  مقطع لیسانس یا کارشناسی در تحصیلات بین المللی مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک و طراحی مکانیکال

طراحی مکانیکال،مهندسی مکانیک

دانشجویان در این تخصص می آموزند که چگونه از مفاهیم مهندسی برای توسعه طیف وسیعی از محصولات استفاده کنند. این تخصص بر موضوعاتی مانند برنامه ریزی، کنترل کیفیت و اطمینان بخشی از کارکرد صحیح، و چرخه حیات محصولات یا دستگاه ها تمرکز می کند.

 

مهندسی مکانیک در سیستم های حمل و نقل

مهندسی مکانیک،سیستم های حمل و نقل

افراد در این زمینه به ایجاد سیستم های حمل و نقل جدید و بهبود وضعیت موجود کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که سیستم نقل و انتقال ایمن، کارآمد و سازگار با محیط زیست می باشد. دانشجویان متمرکز در این زمینه، درباره نیروی محرکه و کنترل، دینامیک خودرو و منفعت اجتماعی سیستم – و همچنین مشکلات ایجاد شده توسط سیستم های مختلف حمل و نقل فرا می گیرند.

 

میزان حقوق و چشم انداز شغلی در حوزه مهندسی مکانیک

 امیدواریم که با مطالعه موارد فوق کلیاتی از بین رشته ای ها و چند رشته ای در ترکیب با مهندسی مکانیک و  نوآوری های خلق شده در تحصیلات بین المللی این حرفه را به دست آورده باشید. با مطالعه مطلب و محتوای مرتبط با مهندسی مکانیک با عنوان “تحصیل آنلاین مهندسی مکانیک” با مجله اپلای در اپلای پدیا همراه باشید.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن