پزشکی در چینتحصیلات پزشکی

تحصیل پزشکی با بورسیه:دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین

دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی (Guangxi Medical University) یکی از اولین مدارس پزشکی چین در پذیرش دانشجویان بین المللی است

پیشتر با دانشگاه های برتر پزشکی چین که اعطای فاند و بورسیه تحصیلی را در دستور کار خود قرار داده اند، تا حدودی آشنا شدید. همان گونه که در مقاله “تحصیلات پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی چین ضمن دریافت بورسیه تحصیلی” مشاهده نمودیم، دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی (Guangxi Medical University) یکی از معدود دانشگاه های علوم پزشکی در چین بود که بورسیه های دولت چین و دولت محلی را به پذیرفته شدگان ارائه می دهد. در ادامه به بررسی اجمالی این دانشگاه می پردازیم.

  • لوگوی دانشگاه:

پزشکی در چین- Study medicine in china

  • ویژگی: دانشگاه عمومی
  • سطح: دانشگاه معمولی
  • نوع: دانشگاه پزشکی
  • مکان قرار گیری: نانینگ – حومه شهر
  • رنکینگ محلی و ملی در چین: ۴۴

تحصیل پزشکی در چین: مقدمه ای در مورد دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین:

دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی واقع در شهر نانینگ، منطقه ی مستقل گوانگشی ژوانگ (autonomous Guangxi Zhuang) شده است. دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی (GMU) در نوامبر ۱۹۳۴ تاسیس شد. و یکی از ۲۲ قدیمی ترین موسسات پزشکی در چین است. GMU یکی از ۸ مدرسه پزشکی در چین است که برای اولین بار دانشجویان خارجی را ثبت نام و پذیرش کرده است. و یکی از ۳۰ دانشگاه برتر چین  که واجد شرایط برگزاری دوره های لیسانس پزشکی (MBBS) در محیط کاملا انگلیسی زبان است. دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی (GMU) یک دانشگاه کلیدی است که توسط دولت گوانگشی حمایت می شود. این دانشگاه به عنوان یکی از مراکز مهم آموزش پزشکی و تحقیقات پزشکی، ارائه دهنده خدمات سلامت و بهداشتی در منطقه ی مستقل گوانگشی ژوآنگ می باشد.

پزشکی در چین، دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین

 

 

در حال حاضر، این دانشگاه دارای بیش از ۱۱ هزار دانشجو تمام وقت و ۳۶۴۷ کارمند است. ۶۸ نفر از کارشناسان سلامت در این دانشگاه از کمک های ویژه دولت استانی و شورای دولتی بهره مند می شوند. ۶ تن از اساتید جوان دانشگاه، جایزه برجسته مشارکت در پروژه های سطح ملی (outstanding contribution to the nation) را برده اند. ۱۹ تن از اساتید دانشگاه به عنوان معلمین برجسته ملی برگزیده شده اند. و ۵۲ کارمند این دانشگاه به عنوان کارمند نمونه ملی انتخاب شده اند.

 

 

 

 

پزشکی در چین، دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین

پزشکی چین: نمایی از بیمارستان واسته شماره ۵ دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین

دپارتمان ها و امکانات آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین:

این دانشگاه در حال حاضر دارای ۲۲ مدرسه، ۱ واحد آموزشی، ۱۰ بیمارستان وابسته (از جمله ۷ بیمارستان تحت پوشش) دارای واحد three-A level (در رده سه گانه چینی) و ۴۸ پایگاه آموزشی و کارآموزی است. در میان آنها، اولین بیمارستان وابسته یکی از ۱۰۰ بیمارستان برتر در چین و بزرگترین بیمارستان در Guangxi است. بیمارستان تومور و بیمارستان وابسته به دندانپزشکی بزرگترین بیمارستان تخصصی در سطح سه واحد three-A level (در رده سه گانه چینی) هستند و تمامی آنها از سوی دولت به عنوان «بیمارستان قابل اعتماد» شناخته می شوند.

تحصیل پزشکی در چین: ارتباطات بین الملل در دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین:

 

دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین تبادل و همکاری با دانشگاه ها، موسسات و بیمارستان ها را در بیش از ۵۰ کشور جهان  منجمله ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، دانمارک، ژاپن، استرالیا و غیره برقرار کرده است. کارکنان برجسته و اساتید برای ارائه سخنرانی، شرکت در کنفرانس های بین المللی و همچنین برای گسترش بیشتر تحصیلات آکادمیک به اقسا نقاط جهان دعوت می شوند. همچنین اساتید، کارشناسان سلامت و محققان خارجی نیز جهت تبادل اطلاعات علمی و همکاری پژوهشی به این دانشگاه دعوت می شوند.

تا به امروز، پس از ۷۵ سال توسعه و ارتقای آموزش پزشکی، مدرسه پزشکی کوچک گوانگشی تبدیل به یک دانشگاه جامع پزشکی، به نام “دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین” شده است. که زمینه های مختلف پزشکی منجمله پزشکی بالینی، پزشکی پیشگیرانه، پرستاری، دندانپزشکی و علوم دارویی و تحقیقات و خدمات بهداشتی را به مشتاقان علم پزشکی و سلامت ارائه می دهد.

این دانشگاه یکی از نخستین موسسه های آموزشی و پژوهشی پزشکی در چین است. که توسط وزارت آموزش و پرورش چین جهت ثبت نام و پذیرش دانشجویان بین المللی برای دوره کارشناسی، در زمینه پزشکی بالینی به زبان انگلیسی مورد تائید و تصدیق قرار گرفته است. از ۳۰ سال گذشته دانشجویان بین المللی بسیاری از بیش از ۵۴ کشور دنیا در این دانشگاه تحصیلات پزشکی خود را تا مدارج عالی به پایان رسانده اند. در حال حاضر ۵۰۹ دانشجوی بین المللی از ۲۰ کشور از سراسر جهان در این دانشگاه در حال تحصیل و اکتساب علوم پزشکی با زبان انگلیسی یا چینی هستند.

 

اگر شما نیز علاقه مند به تحصیل یا تدریس در این دانشگاه هستید، با اپلای پیدیا، همکار مستقیم سیستم پذیرش کالج و دانشگاه های چین با کمترین هزینه و مطمئنانه اقدام نمائید.

تحصیل پزشکی در چین-ساختارهای هزینه ها در دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین:

شهریه
لیسانس۲۸،۰۰۰ تا ۳۵،۰۰۰ یوآن در سال
ارشد۳۵،۰۰۰ یوان در سال
دکترا۴۰۰۰۰ یوان در سال

 

هزینه اقامت
آپارتمان بین المللی
اتاق دو نفرهRMB 5000

 

هزینه های دیگر
هزینه درخواست پذیرشRMB 400-800
هزینه خدمات۱۵۰ دلار آمریکا
مخارج زندگیRMB 2000 تا RMB 2500 در هر ماه

 

پزشکی در چین، دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین پزشکی در چین، دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین

پزشکی در چین: نمایی از خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین

 

پزشکی در چین: تحصیلات کم دغدغه در دانشگاه علوم پزشکی گوانگژو چین با امکان اخذ بورسیه و فاند تحصیلی

پزشکی در چین: تحصیلات کم دغدغه در دانشگاه علوم پزشکی فوجیان چین با امکان اخذ بورسیه و فاند تحصیلی

پزشکی در چین: تحصیلات کم دغدغه در دانشگاه پزشکی جنوبی چین با امکان اخذ بورسیه و فاند تحصیلی

پزشکی در چین: تحصیلات کم دغدغه در دانشگاه علوم پزشکی پایتخت چین با امکان اخذ بورسیه و فاند تحصیلی

پزشکی در چین: تحصیلات کم دغدغه در دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ چین با امکان اخذ بورسیه و فاند تحصیلی

پزشکی در چین: تحصیلات کم دغدغه در دانشگاه علوم پزشکی آنهویی چین با امکان اخذ بورسیه و فاند تحصیلی

 

 

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن