پرستاری

تحصیلات تکمیلی در رشته علوم پرستاری

با توجه به علاقه متقاضیان برنامه های درسی و دوره های آموزشی در حوزه پرستاری متفاوت است.در این مقاله به این تفاوت ها می پردازیم

مقدمه ای از تحصیلات تکمیلی در حوزه پرستاری

تقاضا برای پرستاران واجد شرایط در حال افزایش است. مطالعه ای که در امور بهداشتی منتشر شده، کمبود ۳۰۰۰۰۰ سیصد هزار تا یک ۱ میلیون پرستار را تا سال ۲۰۲۵ – پیش بینی می کند. رقمی که نیاز بازار پرستاری ایالات متحده در نیم قرن گذشته تجربه نکرده است.

تحصیلات بین المللی در رشته علوم پرستاری

مدارس پرستاری مجموعه ای از گزینه های تحصیلی را ارائه می دهند، از دوره های تخصصی کوتاه مدت آنلاین تا برنامه های تحصیلات تکمیلی. هر سطح برای پاسخگویی به نیازهای مختلف حرفه ای طراحی شده است، بنابراین دوره ها، برنامه های درسی و مهارت های فرا گرفته شده متفاوت است. درک اینکه چگونه درجه های آکادمیک پرستاری متفاوت هستند – و این که چگونه این تفاوت ها به در جایگاه شغلی ایشان تاثیر گذار خواهد بود. – به دانشجویان آینده پرستاری اجازه می دهد که برنامه هایی را انتخاب کنند که در راستای اهداف و منافع آنها باشد. در مقاله پیشین به تحصیلات بین المللی در مقطع کاردانی پرستاری و لیسانس پرستاری پرداختیم در این مقاله به مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه پرستاری می پردازیم.

مطالعه بیشتر: مبانی آکادمیک و حرفه ای در تحصیلات بین المللی پرستاری 

درجه کارشناسی ارشد در تحصیلات بین المللی پرستاری

(Master of Science in Nursing (MSN))

کارشناسی ارشد علوم پرستاری

کارشناسی ارشد علوم پرستاری دانشجویان را برای انواع مختلف پرستاری از جمله اداری، تدریس، تحقیق و حرفه های مراقبت مستقیم بیماران آماده می کند. همانگونه که در حوزه های پر طرفدار پرستاری در خارج از کشور مطالعه کردیم، تمرین کنندگان پرستار، پرستاران بیهوشی، متخصصان پرستار و ماما پرستار ها معمولا به کارشناسی ارشد پرستاری یا پرستاری پیشرفته (APNs) – نیاز دارند. اغلب پرستاران بالینی، مشاوران سیاست بهداشت، پرستاران محقق و پرستاران مربی اغلب به دنبال درجه های MSN می روند. طبق برنامه ریزی تحصیلی، درجه های تحصیلات تکمیلی، نیاز به ۱۸ ماه تا سه سال تحصیل دارند. اخیرا فارغ التحصیلان لیسانس پرستاری می توانند در برنامه های MSN Bridge ثبت نام کنند که به منظور ساده سازی و کوتاه تر کردن مدت تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد پرستاری با استفاده از همپوشانی آموزشی نیز مرسوم شده است. حقوق و دستمزد پرستاران با مدارک آکادمیک عالی در این مقاله مطالعه کنید.

معمولا دانشگاه های تحقیقاتی، و همچنین مدارس عالی حرفه ای، برنامه های کارشناسی ارشد پرستاری را ارائه می دهند، که بعضی از آنها می توانند به صورت آنلاین به پایان برسد. با توجه به علاقه متقاضیان برنامه های درسی و دوره های آموزشی در حوزه پرستاری متفاوت است. اما اکثر مدارس عالی پرستاری به دانشجویان آموزش های پیشرفته ای در نظریه ها، روش های تحقیق و مهارت های رهبری در حوزه سلامت را ارائه می دهند. بعضی دروس ضروری و برجسته مقطع کارشناسی ارشد پرستاری عبارتند از:

  • پرستاری پزشکی –
  • جراحی با تمرکز بر نقش پرستاران پیشرفته و ارتقای عملکرد وظایف ایشان در محیط بالینی،
  • پاتوفیزیولوژی مقدماتی (بیماری ها و اثرات آن بر سیستم های بدن را بررسی می کند)،
  • رزیدنسی ارزیابی پیشرفته (ارزیابی پیشرفته سلامت بیماران)،
  • مبانی رهبری در پرستاری (نظریه های رهبری و مدیریت در پرستاری در تمامی حوزه های سلامت را مورد بحث قرار می دهد).

کارشناسی ارشد پرستاری

 

درجه دکترای حرفه ای در تحصیلات بین المللی پرستاری 

دکترای پرستاری، تحصیلات تکمیلی در پرستاری

درجه آکادمیک دکترای پرستاری به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود: دکترا دوره تمرینی پرستاری (Doctor of Nursing Practice (DNP)) و دکترای فلسفی پرستاری (Doctor of Philosophy (Ph.D.)). در ادامه تفاوت هر درجه و همچنین نگاهی به مهارت های مشترک فارغ التحصیلان هر یک می آید.

دکترای فلسفی پرستاری Ph.D.دکترا دوره تمرینی پرستاری DNPنوع دکتری/
تمایزات
دانشمندان پرستاری را آماده می کند تا دانش جدیدی را در زمینه تمرین و فعالیت های پیشرفته پرستاری فراهم کنندارائه آموزش عملی پیشرفتههدف
متمرکز بر فعالیت های علمی تحقیقاتی. دانشجویان یاد می گیرند چگونه تحقیقات وسیع را برای پیشرفت این رشته انجام دهند، و به عنوان رهبران و کارشناسان حوزه پرستاری خدمت کنند و نسل بعدی پرستاران را آموزش دهند.ترجمه تئوری های پرستاری و تحقیقات موجود برای تمرین. دانشجویان یاد می گیرند که چگونه نظریه ها را برای بهبود سیستم های مراقبت بهداشتی و ارائه مراقبت های کلی بیمار به کار ببرند.تمرکز برنامه درسی
۴ تا ۶ سال۲ تا ۳ سال برای دارندگان مدرک ارشد پرستاریمدت تحصیل
داردبطور معمول نداردپایان نامه
ندارددر هر دانشگاه متفاوت استساعتهای کلینیکال مورد نیاز

در ادامه با مقاله “مهارت های اکتسابی در دکترای پرستاری” با مجله اپلای همراه باشید.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن