مهندسی برق درجه کارشناسیمهندسی برق و الکترونیک

تحصیلات بین المللی در زمینه مهندسی برق

بسیاری از کارفرمایان ترجیح می دهند مهندسین بتوانند با تکنولوژی های در حال ظهور کنار بیایند و قدرت تعامل با آنها را داشته باشند. (مهارت های چند بعدی).

مقدمه ای از مهندس برق و تحصیلات بین المللی

ما در اپلای پدیا باور داریم؛ مهندسان بایست جایگاه فعلی و آینده شغلی و حرفه ای خود را در خارج از کشور دانسته و بر اساس آن دست به کنترل و برنامه ریزی برای آینده خود و خانواده خود بزنند. این راهنمای جامع به عنوان یک منبع برای افرادی که علاقه مند به دنبال کردن مسیر حرفه ای مهندسی برق هستند طراحی شده است. و شامل موارد ذیل می شود:

 •  مراحل تبدیل شدن به یک مهندس برق واجد شرایط آزمون حرفه ای مهندسان آمریکا (FE)
 •  شناخت مسیرهای آکادمیک و علمی – تحقیقاتی در مهندسی برق،
 •  حقوق بالقوه و رشد حرفه ای پیش بینی شده در حوزه های خاص مهندسی برق

برای دانش آموزان و افرادیکه که برای اولین بار است که علاقمند به مهندسی برق هستند لازم است به یاد داشته باشند که، مهندسین برق به سوالات الکتریکی سخت پاسخ می دهند. و می توانند بر روی هر وسیله ای از ابزارهای دستی  گرفته تا شبکه های الکتریکی عظیم کار کنند. دانشجویان باید در هنگام ورود به رشته مهندسین برق سؤالاتی را مطرح کنند. نظیر: حداکثر سطح درآمد دریافتی مورد نظر من چقدر است؟ برای به دست آوردن حرفه رویایی در زمینه مهندسی برق لازم است تمرکز بر چه مهارت هایی داشته باشم؟ آیا باید به یک شرکت مهندسی بپیوندم یا می توانم خودم کار کنم؟

electrical engineer، مهندسی برق، تحصیلات بین الملی

مبانی پایه و اساسی در مهندسی برق

مهندسان برق در دانشگاه ها از فیزیک، میدان ها در فیزیک، الکترونیک و الکترومغناطیس برای طراحی دستگاه هایی که از طریق برق تولید می شوند و یا تولید می کنند می خوانند. مهندسان برق بر روی هر چیزی از دستگاه های جیبی کوچک تا سیستم های الکتریکی بزرگ هواپیما کار می کنند. مهندسان برق نمونه های اولیه را آزمایش می کنند و سیستم ها را ارزیابی و بهبود می دهند. تقریبا هر صنعت و سازمانی دارای جایگاهی خاص برای یک مهندس برق می باشد. از جمله دولت، حمل و نقل، ارتباطات، فن آوری و آب و برق.

اکثر مهندسان برق در یک دفتر یا آزمایشگاه کار می کنند. اما پروژه های در محل و وظایف کوتاه مدت نیز برای یک مهندس برق، معمول هستند.

مهندسی برق در عمق و ژرفا

مهندسی برق در عمق بیش از یک پروسه طراحی سیستم می باشد. مهندسان برق در پروژه هایی نظیر مفهوم سازی تا نگهداری سیستم های الکتریکی و میدان های الکترو مغناطیسی مشارکت می کنند. مهندسین با انجام مطالعات امکان سنجی و تجزیه و تحلیل هزینه ها، عملیات را بررسی می کنند. به علت وظایف چند وجهی یک مهندس برق، مهندسان برق گاهی متخصص در مدیریت پروژه، تحقیق و توسعه یا مشاوره در این زمینه ها می باشند. به دلیل گستردگی صنایع در تعامل با مهندسان برق، بسیاری از مهندسین متخصص در رشته مهندسی برق تخصص های ویژه و گوناگون دارند. زیر شاخه های موجود در رشته مهندسی برق عبارتند از:

 •     قدرت
 •     کنترل
 •     الکترونیک
 •     میکرو الکترونیک
 •     پردازش سیگنال
 •     ارتباطات
 •     ابزار دقیق
 •     کامپیوترها

بسته به زمینه ی تخصصی، پروژه های مهندسی برق می توانند شامل پروژه هایی مانند توسعه سیستم های مخابراتی، نورپردازی و سیم کشی و یا طراحی لوازم خانگی باشند.

در ایالات، اکثر مهندسان برق باید دارای مدرک لیسانس یا حتی مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق از دانشگاهی که توسط هیئت اعتباربخشی مهندسی و فن آوری (ABET) تأیید شده، باشند. کسب گواهینامه یا مدارک دانشگاهی بالاتر می تواند به پیشرفت های مهندسین برق در تخصص و زمینه های حرفه ای تخصصی تر کمک کند.

کسب گواهینامه یا مدارک دانشگاهی بالاتر می تواند به پیشرفت های مهندسین برق در تخصص و زمینه های حرفه ای تخصصی تر کمک کند.

 با وجود پدیدار شدن چند رشته ای ها و بین رشته ای ها در دهه های اخیر، پیشرفت تکنولوژیکی در زمینه مهندسی برق به سرعت در حال تغییر است. مهندسان برق باید در کنار روند فعلی آموزش خود، حداقل از یکی از موارد نظیر اینرنت اشیا، ارزهای دیجیتال و کدنویسی های کوانتومی، سیستم های پیچیده و نیمه پیچیده نظیر بلاک چین، درونها (drone) و غیره اطلاعات داشته باشند.

هاشم نخعی نژاد، مشاور تحصیلات بین المللی

electrical engineer، مهندسی برق، تحصیلات بین الملی

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن