پزشکی در چین

دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ چین (CQMU)

دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ در میان دانشگاه های پزشکی چینی در وب سایت رسمی سازمان بهداشت جهانی نیز لیست شده است. و توسط ECFMG (کمیته آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی) در ایالات متحده به رسمیت شناخته شده است.

خلاصه نوشته

 • معرفی دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ
 • سازمان ها و بیمارستان های مرتبط
 • برنامه های تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی چونگکوینگ
 • اطلاعاتی از پردیس ها و دپارتمان ها
 • پژوهش و تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی چونگکوینگ
 • دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ و همکاری های بین المللی
 • ساختار هزینه ها

مقدمه ای در مورد دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ (CQMU)

همانگونه که در مقاله “معرفی دانشگاه های برتر چین که به دانشجویان بین المللی فاند و بورسیه تحصیلی اعطا می کنند.” مشاهده نمودیم، دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ چین نیز در لیست این نوع دانشگاه ها قرار گرفته است. دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ (CQMU)، که در سال ۱۹۵۶ تأسیس شد، یک دانشگاه کلیدی تحت مدیریت دولتی (شهرداری چونگ کوینگ) با یک سیستم آموزشی جامع از برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و فوق دکتری در پزشکی و سایر زمینه های مرتبط است.

این دانشگاه یکی از ۳۰ دانشگاه پزشکی چین است که توسط وزارت آموزش و پرورش در چین تایید شده است، تا دانشجویان خارجی را برای مطالعه برنامه MBBS انگلیسی (لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی) ثبت نام کند. این دانشگاه همچنین در میان دانشگاه های پزشکی چینی در وب سایت رسمی سازمان بهداشت جهانی نیز لیست شده است. و توسط ECFMG (کمیته آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی) در ایالات متحده به رسمیت شناخته شده است.

از سال ۲۰۰۱، دانشجویان خارجی برای تحصیل در فیلد پزشکی در این دانشگاه ثبت نام می کنند. در حال حاضر ۵۵۲ دانشجوی خارجی از ۲۴ کشور دنیا در این دانشگاه در حال تحصیل در زمینه پزشکی هستند.

 • لوگوی دانشگاه:

پزشکی در چین

 • ویژگی: دانشگاه عمومی
 • سطح: دانشگاه معمولی
 • نوع: دانشگاه پزشکی
 • محل قرار گیری:  چونگ کینگ (Chongqing) – شهری
 • رنکینک مطابق با ۲۰۱۵ China Medical University Rankin = چهارده

سازمان های مرتبط:

به طور مستقیم ۶ بیمارستان وابسته تحت اداره این دانشگاه است. که همه آنها به عنوان “بیمارستان درجه یک بالینی” در چین رتبه بندی می شوند. در این بیمارستان ها بیش از ۸۰۰۰ تخت وجود دارد. آمار بیماران با مداوای سرپایی (outpatients) سالانه به ۵٫۵۴ میلیون نفر می رسد. و آمار رسمی بیماران غیر سرپایی (inpatients) سالانه به رقم ۱۵۰،۰۰۰ می رسد. علاوه بر این، دانشگاه علوم پزشکی چونگکوینگ (CQMU)  دارای ۲۷ بیمارستان آموزشی و تمرینی بالینی و دارای ۱۸ کالج و اداره است. ۲ بیمارستان وابسته دیگر نیز در حال ساخت هستند.

برنامه های تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ (CQMU)

این دانشگاه ۵ برنامه فوق دکتری، ۳۳ برنامه دکترا، ۷۷ برنامه کارشناسی ارشد و ۳۷ تخصص برای مقاطع لیسانس را ارائه می دهد. دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ (CQMU)در چین همچنین دارای ۳ آزمایشگاه دولتی، و یکی از مجهزترین کلنینک های وزارت بهداشت چین، یک مرکز تحقیقات مهندسی ملی، ۲۴ آزمایشگاه کلیدی شهری، ۱۱ موسسه تحقیقاتی، ۶ مرکز پژوهش و ۲۲ آزمایشگاه تحقیقاتی مدرن را داراست.

کارکنان دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ (CQMU)

این دانشگاه دارای ۵،۵۰۰ کارمند است. که بیش از ۳۵۸ تن استاد، و بیش از ۸۰۳ استادیار و ۲۰۲ دکترا هستند. بسیاری از اساتید از کمک ها و فاندهای دولتی ویژه ای برخوردار هستند. همچنین تعدادی از آنها در برخی از برنامه ها و پروژه های آکادمیک ملی مانند “پروژه برای میلیون ها نفر از افراد با استعداد در قرن جدید”، (“Project for Millions of Talented People of New Century”) و غیره همکاری و هم بخشی می کنند.

در حال حاضر در مجموع ۲۳،۵۵۶ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند، از جمله ۵۳۷ کاندیدای دکترا و ۳۲۱۰ کاندیدای کارشناسی ارشد.

پردیس ها و دپارتمان ها در دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ (CQMU):

CQMU دارای دو پردیس است که مساحت ۳٫۱۳ میلیون متر مربع را پوشش می دهد. محوطه اصلی در مرکز شهر چونگ کینگ (Chongqing) واقع شده است. از لحاظ جغرافیایی و دسترسی، به راحتی قابل دسترس است. کمپس یا پردیس اصلی دانشگاه به رستوران ها، بیمارستان ها، مغازه ها، دفاتر پست، بانک ها، خشک شویی ها، استخرهای شنا و سالن های ورزشی نزدیک و مجاور می باشد. فرودگاه بین المللی چونگ کینگ جیانگبی (Chongqing Jiangbei International Airport) فقط ۳۵ دقیقه رانندگی با دانشگاه فاصله دارد. اتوبوس ها و منوریل برای رفتن به قسمت های مختلف شهر فقط در خارج از پردیس دانشگاه مستقر هستند.

محوطه جدید دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ  (CQMU)که در سال ۲۰۰۷ باز شده است، در یک منطقه آرام و زیبا از شهر، با سایه درختان سبز و گلها و شکوفه ها در تمام فصل های سال قرار دارد. دانشجویان از کشورهای مختلف به گرمی به CQMU خوش آمدگویی می شوند.

پزشکی در چین

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ

پژوهش و تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ (CQMU)

دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ بسیاری از پروژه های پژوهشی در سطوح مختلف را انجام داده است، از جمله برخی از پروژه های کلیدی در سطح دولتی که توسط برنامه تحقیق و توسعه فناوری ملی در برنامه پنجم توسعه اقتصادی و اجتماعی ملی چین، تدارک دیده شده است. برنامه تحقیقاتی بنیاد ملی علوم طبیعی، (به نام “برنامه ۹۷۳”)، برنامه تحقیق و توسعه ملی فن آوری نوین (Hi-Tech Research) (به نام “برنامه ۸۶۳”) و غیره در حال انجام و بخشی از همکاری ها و ارتباطات بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ است.

مطابق با سال ۲۰۰۹، در دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ ۲۲۹ مقاله پژوهشی در SCI به ثبت رسید. که در سال جاری ۳۸ درصد افزایش نیز یافته است. این در حالیست که با احتساب تعداد مقالات موجود در CSTPCD ، این رقم به ۲۵۷۰ عدد می رسد. (مخفف:China Scientific and Technical Papers and Citations Database)

دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ از لحاظ تحقیق و پژوهش رتبه ۲۴ در میان تمامی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی داخلی چین و رتبه ۵ را در میان دانشگاه ها و موسسات پژوهشی در فیلد پزشکی در چین را از آن خود کرده است. از این دانشگاه تاکنون ۸ مجله علمی – پژوهشی برای خوانندگان داخلی و خارجی منتشر شده است.

دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ از سال ۲۰۰۸، دو بار جایزه ملی چین را برای پیشرفت و توسعه در علم و فن آوری، دریافت کرده است. یک بار جایزه ملی اختراعات نوین تکنولوژیکی و بیش از ۸۰ بار جوایز شهری را برنده شده است.

سیستم اولتراسونیک متمرکز با شدت بالا (HIFU)، که توسط دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ آغاز شد، اولین تجهیزات پزشکی در مقیاس بزرگ با حقوق مالکیت معنوی کاملا مستقل در چین است. این سیستم در بیش از ۳۰ بیمارستان عمده در چین در حال سرویس دهی است. و به حدود ۱۰ کشور خارجی نیز صادر شده است، مانند اتحادیه اروپا، روسیه، ژاپن، کره و سنگاپور.

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

همکاری بین المللی دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ

دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ به طور فعال در زمینه مبادلات و همکاری بین المللی فعالیت داشته است. ارتباطات این دانشگاه چینی با بیش از ۲۰ کشور مختلف جهان مانند ایالات متحده، بریتانیا، ژاپن، کانادا، فرانسه، استرالیا، روسیه، هلند، فنلاند، نیوزیلند، کره جنوبی، تایلند، هنگ کنگ، تایوان رو به افزایش است. مبادلات دانشگاهی و همکاری با موسسات آموزش عالی و تحقیقات – پژوهشی در تمامی این کشورهای مذکور رو به ارتقا و همبستگی بیشتر است. با تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ، دامنه ارتباطات آکادمیک و حرفه ای خود را تا فراسوی مرزهای آمریکای شمالی توسعه دهید.

پزشکی در چین - ApplyPedia

نمایی از کتابخانه مرکزی دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین

ساختارهای هزینه در دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ

هر ۷ یوآن یا RMB  را معادل یک دلار آمریکا بگیرید.

شهریه
لیسانس۳۰،۰۰۰ یوآن در سال
ارشد۴۱،۰۰۰ یوان در سال
دکترا۵۰۰۰۰ یوان در سال
هزینه اقامت
آپارتمان بین المللی
اتاق دو نفرهRMB 14
اتاق یک نفرهRMB 27
هزینه های دیگر
هزینه درخواستRMB 450
هزینه خدمات۱۵۰ دلار
مخارج زندگیRMB 2000 تا RMB 2500 در هر ماه

مطالعه بیشتر: مقایسه هزینه های تحصیلات پزشکی و انتخاب دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا و چین

دانشگاه پزشکی پایتخت در چین نیز بورسیه تحصیلی اعطا می کند. اطلاعات بیشتر در این لینک

دانشگاه پزشکی آنهویی در چین نیز بورسیه تحصیلی اعطا می کند. اطلاعات بیشتر در این لینک

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقادهای سازنده خود با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن